Aku skolu ked mam poskodeny sluch

Príspevok v téme: Aku skolu ked mam poskodeny sluch
skorpion222

chcem aby ste mi poradili ma vyznám isť za odbor predavač lebo ma prijali ale mam trvalú poruchu sluch že troska počujem a ešte tomu som počul že načo budem chodiť do školy 3 roky keď budúcnosti ohluchnem a som vyučený kuchár a cukrár a ešte k tomu som počul že môžem isť kľudne do obchodu keď mam výučný list kuchár alebo cukrár tak ma zoberú ale neviem či aj ma zoberú do obchodu kvôli tomu že mam problémy ušami že zle počujem neviem čo by som tam robil keby že ma nepustia za pokladňu a potrebujem aby ste mi poradili čo mam robiť či isť alebo nie aby som sa zbytočne neučil v skole a ešte k tomu mam aj brigádu a baví ma to a možno sa aj zamestnám pracujem ako cukrár

Kycera

Skorpion,
súhlasím s Lystom! Máš prácu, kt. Ťa baví a navyše máš na ňu kvalifikáciu. Ak by si nemal z tohto odboru maturitu, vždy si ju môžeš spraviť. Osobne Ti odporúčam toho cukrára, lebo v obchode nemáš stálu pozíciu - raz vykladáš tovar, raz sedíš za pokladňou,...
Je otázkou, či v budúcnosti ohluchneš. Nastav svoje myslenie tak, aby k tomu nedošlo, sluch šetrí a využi všetky možné aj nemožné spôsoby, aby sa Ti to nestalo! Prajem Ti, aby k tomu nikdy nedošlo! : )

lyst

sprav to tak, zacni pracovat uz teraz, ked mas v pohode prilezitost,, po skole by sa ti mozno dost tazko hladala, a maturu si sprav externe. Urcite si tu skolu dokonci. Aj vyska vyplaty sa podla toho urcuje.