drzy kolega

Príspevok v téme: drzy kolega
janka546

ahojte ludia... dnes sa mi stalo v robote nieco co sa ma velmi dotklo... som v novej robote 2 mesiace ide mi to chvalia ma a dnes mi jeden kolega s ktorym som cca 1-2x v tyzdni povedal ze dufa ze toto miesto beriem len ako prestupne... normalne na drzovku ze ci tam budem len do konca leta... cize tych chcel povedat ze ma tam nechce...niesme nejaky kamosi ale tiez sme nemali ani ziadny konflikt ani nic... nechapem preco sa takto sprosto zachoval ved sme nemali ziadne problemy ... normalne som si v robote poplakala ako sa ma to dotklo.... ako na neho teraz reagovat ked budeme spolu pracovat? dakujem za vsetky rady..

a_dr1a

Ahoj Janka. Ja to cele vnimam skor ako Sevrin. Ten dotycny ti chcel dat skor najavo uznanie, ze je ta na terajsiu poziciu skoda, ze mas naviac a si sikovna baba aby si tam kde si ostavala dalej ci dlhodobo. Makaj na sebe dalej. Sama vidis, ze vynikas a vsimaju si to aj ini. Urcite sa posunies dalej aj vyssie. Vela stastia a zdaru.
A pre buducnost. Vzdy ked sa nieco podobne bude opakovat - pytaj sa. "Ako si to myslel?" Lebo on to fakt mohol mysliet v dobrom, ze si sikovna a mas na lepsiu robotu poziciu a ty si to ponala uplne opacne. Takto vznikaju iba zbytocne nedorozumenia. Takze sa vzdy pytaj. Kto sa pyta aj sa viac dozvie a vie

Mesačný princ

A zamyslela si sa nad tým, že by to mohlo byť tvoje zrkadlo alebo sa ti na ňom niečo projektuje?

Možno ten kolega vôbec nie je drzý.

Matyo

1. mohol to byť z jeho strany humor, ktorý si ty zle pochopila, keďže sa ešte nepoznáte dlho,
2. mohol to myslieť tak, že si na danú pozíciu príliš dobrá a mala by si sa usilovať o inú, lepšie platenú prácu, čo je v podstate od neho pochvala,
3. chcel ťa trochu psychicky nalomiť, čo sa mu nakoniec aj podarilo, ale na to by musel mať nejaký dôvod a keďže ste predtým nemali žiaden konflikt, tak je to čudné, možno chce na to miesto dosadiť niekoho známeho?! ktovie...
Pokiaľ to nie je tvoj nadriadený, tak to nie je jeho problém, kto na tej pozícii pracuje a ako dlho tam bude, on to nemá čo riešiť a ty popracuj na popracuj na svojom sebavedomý, aby si kvôli každej hlúpej poznámke nemusela v práci revať...

nazeram len

Fuj, som zhnusena. Je mi luto, co musis prezivat.
Riadila by som sa Maroskom -n. Skus si hladiet svojho
pracuj najlesie ako vies. Ten hlupak mozno na teba len
cosi skusa. Drzim ti vesetky palce.

Sevrin

A možno sa mu zdalo, že sa hodíš na lepšie miesto, tak dúfal, že do konca leta postúpiš vyššie. Len to naznačil tak, že si ho zle pochopila alebo sa nevedel poriadne vyjadriť, trulo.

tor

caty521. nie, ze zostanu velmi dlho, ale zostanu raz a navzdy a to zaostavanie sa bude stale viac a viac prehlbovat, takto to ja vidim do buducnosti a ver, ze tak aj bude. Tiez som zazila zle veci na slovenskych pracoviskach a stastie som nasla az v zahranici. Sice hnusneho kolegu som mala v zahranici, ale bola to firma, kde existuje pomerne rychly karierny postup: postup na maleho sefa. Debilny kolega bol Poliak, trpiaci tazkym narcizmom, ale jak hovorim, niekolkonasobne mu to osud vratil. Lebo mnohi sikovni a dobri na mnohych pracoviskach kvoli nemu dostali nespravodlivy vyhadzov. A to sa mu muselo vratit ked uz nie od tych ludi, tak aspon od osudu. Odides raz do zahranicia, tak aj na to treba pozerat, aby si nebola v takej firme, kde existuje moznost karierneho postupu. A rychleho postupu. Lebo tam su najhorsie kolektivy. V hlavnych mestach jednotlivych statov je sebranka, spodina, hnus... nedobre zlozenie obyvatelstva. Keby si si vybrala za zivot a pracu Rakusko, odporucam zdaleka obist W.

tor

Najsikovnejsi a najlepsi, najtalentovanejsi a najusilovnejsi pracovnik, obzvlast ak je to pekna zena, takyto clovek byva na pracovisku najviac nenavideny. Nenavist zo strany ostatnych vyplyva zo zavisti. Ked sa nesikovny, lenivy a hlupy clovek chce stat sefom, ale vie, ze ani usilovnostou, ani sikovnostou to nie je schopny dosiahnut, tak sa to snazi dosiahnut tak, ze robi vsetko preto, aby odstavil najsikovnejsieho a najlepsieho a najusilovnejsieho pracovnika. Najcastejsie si ako formu uskutocnovania svojho planu voli takyto clovek intrigy. Cize namiesto toho, aby pracoval, chodi za sefom a intriguje, teda ohovara najlepsieho zamestnanca, ale tak, ze nic z toho, co o nom povie, nie je pravda. Chce ale, aby ten najlepsi zamestnanec dostal nespravodlivy vyhadzov a v mnohych pripadoch sa to tomu zlemu aj naozaj podari, vystvat z firmy toho dobreho. V case, ked intrigan intriguje, klesa jeho pracovna vykonnost este viac, lebo namiesto toho, aby sa sustredil na pracu a aby myslel na pracovne povinnosti, vymysla a fantaziruje vo svojej chorej hlave, vymysla historky, co by mohol o najlepsom zamestnancovi zase raz pred sefom nakydat a zaroven chodi ovela castejsie za sefom do kancelarie zalovat a klamstva rozpravat o najlepsom zamestnancovi, co ho obera o vzacny pracovny cas, ktory ma travit plnenim si pracovnych povinnosti. Ale ako si ich moze plnit? Vsak nikto nemoze byt na dvoch miestach naraz a vykonavat dve cinnosti naraz, tak teda bud sa clovek svedomito a zodpovedne venuje svojej praci, alebo v kancelarii zaluje. Ina moznost nie je. Intriganovi - cize po kariernom postupe tuziacemu nesikovnemu a lenivemu hlupakovi je v podstate jedno, akym sposobom dosiahne, ze najlepsi zamestnanec opusti firmu. Ci tak, ze ten najlepsi dostane nespravodlivy vyhadzov, lebo sef uveril intrigam, alebo ci tak, ze ten najepsi sam znechuteny z firmy odide. Po rokoch takehoto "odstranovania prekazok" na ceste za vlastnou karierou dostane intrigan za "vernost firme" odmenu v podobe povysenia v praci. Je to spravodlive? Urcite nie, ale takto to v realite funguje, obzvlast v slovenskych kolektivoch. Mnohi sem na forum uz napisali, ze na Slovensku toto zazili a pracovne stastie nasli az v zahranici, lebo ani cudzinec sa tak hnusne k nim nezachova, ako sa Slovak zachova a potom, ze aby sme zostali na Slovensku? A kde je nasa motivacia? Keby islo len o nizke platy, cert to ber, clovek sa uskromni, vezme byvanie na hypoteku, odtrhne si od ust... a prezije pri skromnosti a este sa aj potesi, ze schudol, ked nemal co do huby dat dva tyzdne pred vyplatou :) Ale take podkopavanie kolien ako na Slovensku, to ty veru nezazijes v ziadnej inej krajine. Zatial len svedomito pracuj a ked ta sef vyhodi, sam sebe uskodi, lebo nikoho lepsieho nikdy nemal a ani mat nebude a uprimne povedane, kto veri intrigam, zato, ze im veri, dobrych zamestnancov si veru nezasluzi, len zlych. Ale na druhej strane zamyslime sa, ze aj sikovny a usilovny a dobry zamestnanec svedomity a zodpovedny, tiez musi niekde robit, tiez musi z niecoho zit. Tak teda strieda jednu robotu za druhou. Z kazdej ale dostane pre akehosi hnusneho intrigana nespravodlivy vyhadzov. Jedneho dna ho uz omrzi nespravodlivost tohto sveta a neistota pravidelneho prijmu, stane sa napriek vysoko nadpriemernemu IQ zlodejom, ci vrahom, ale preco? Velmi casto zlodeji a vrahovia mavaju vysoko nadpriemerne IQ, sikovnost, aka sa len tak nevidi. Tak preco to vyuzivaju na zle ucely? Lebo nebyt hnusnych spinavych intriganskych svin, bol by clovek sikovny a talentovany, usilovny, svedomity a zodpovedny, zo vsetkych zamestnancov jednoznacne najlepsi, bol by mal veru aj stalu pracu, aj istotu pravidelneho prijmu a po rokoch vernosti firme bolo by sa mu uslo za odmenu aj povysenie, ale... Realita je, aka je, a preto sa nemozno cudovat, ze skutocne talenty a mozgy pochadzajuce zo Slovenska sa rozdeluju do dvoch skupin: na tych, co definitivne opustili Slovensko a ziju v zahranici a na tych, co sedia vo väzeni. Ty si jedna z mala, co sa este v tomto smere nezaradila :) To na zaciatku, kde spominam, ze smolu ma najmä pekna zena, to trosku rozviniem: pride do kolektivu pena a mlada, moze mat stare a skarede a zazerave kolegyne, ktore jej zavidia krasu, tak sa ju snazia intrigami znicit, ina moznost, moze byt pekna zena vo firme, kde majitelom je chlap a ten ma ziarlivu manzelku... alebo kde majitelkou firmy je chorobne ziarliva zenska, ktora nestrpi okolo seba niekoho krajsieho, jak je ona sama. Z toho tiez vyplyva len nespravodlivy vyhadzov. Tomu tvojmu kolegovi sa to ale vrati ako bumerang. Nie ty sa mu pomstis, ale osud sa mu pomsti, vsetko sa mu vrati. Tiez som mala hnusneho kolegu, intrigana a nijako som sa mu nepomstila, ze na mna intrigami utocil, az doslo k nespravodlivemu vyhadzovu mojej osoby, ale vlastnymi myslienkami som nanho pritiahla spravodlivy bozi trest, potom sa mu zle veci stali, ale nebudem to dalej rozpisovat. A mne sa nic zle nestalo, co som mu zle zelala, mne sa nevratilo, prave naopak, ovela lepsie sa mi zacalo v zivote darit. Vlastne som sa na cely moj nespravodlivy vyhadzov pozerala tak, ze...som si na sto percent ista, ze odtialto odchadzam preto, lebo si osud pre mna pripravil nieco lepsie, a tak aj bolo :)

caty512

Janka slovenske kolektivy su bohuzial take ja som teraz v zahranici s priatelom a neviem si vynachvalit robila som isty cas za 370 eur vo vyrobe na smeny a to spravanie kolegov a intrigy cisty otras ale v podstate im dakujem ze ma odtial vystvali aj ked som bola strasne zufala a velmi som zrovna vtedy potrebovala peniaze koli dlhu.... Dakujem ze som mohla vycestovat a vidiet iny svet nez je ten slovensky intrigansky....neskutocne neprajny narod sme... vsade ziju dobry aj zly ludia to je pravda ale s tym s cim som sa stretla na sk doma som sa nikde inde tak intenzivne nestretla... a to je aj dovod preco su slovaci vzadu a pozadu za narodmi s vyssou zivotnou urovnou aj ostanu este velmi dlho... nevieme byt jednotny ale radsej ide kazdy proti kazdemu...

Marosko-n

Sprostosťami sa nezaoberaj. pracuj najlepšie ako vieš ale nepretrhaj sa v práci. Možno plánuju na tvoje miesto niekoho iného a musia zaplatať vypadok pracovného miesta a kolega ti to netaktne zdelil.
Preto to ber z rezervou ani sa s tým nezaoberaj. Ber to tak čo má prísť nech príde a nech sa to vyrieši.