Koxartróza

holko

akurat som sa nahodou dozvedel s CT ktore bolo robene na ladvinu že mam počiatok koxartrozy dost ma to prekvapilo a vystrasilo neviem co mam robit ale najskor skocim za ortopedom

RNG

Bibina, lepsia je odstavena(surova!). pit na lacny zaludok deci rano deci vecer.
Ale to uz prechadzame na temu cysty a cistenie /odmorovanie tela

lilianaaaaa

prepac,ale ja si myslim,ze keby si mala najvyzsi stupen koxatrozy,tak si na vozicku.S tym ostatnym suhlasim,ze netreba nad tym rozmyslat.

ananas

aj ja mám koxatrozu a mavam aj bolesti kĺbov, hlavne pri zmenách počasia a väčšej námahe. Užívam arthrostop rapid ale neviem či mi zaverá, lebo som nezodpovedná pri užívaní.Keď mám veľké bolesti tak idem na masáž, potom na elektriku a nakoniec to riešim plávaním.Mám najvyšší stupeň koxatrózy a viem že aj psychikou si človek môže sám pomoct a to hlavne tak, že nebude na to myslieť a nebude sa obmedzovať i za cenu bolesti, (aspoň ja to tak riešim, lebo v mladom veku sa ustavične zameriavať na svoju chorobu by potom mohlo viesť aj k psychiatrovi...:-) psychika človeka naozaj moc pomáha mne už 5 rokov lekári hovoria o výmene kľbu a ja som sa zamerala na niečo iné... mám už dve krásne a zdravé dievčatká a neostáva mi čas na pomýšlanie svojich starostí so zdravím... a veľakrát im obetujem viac energie ako zdravé matky a to myslím vážne! Jednoducho treba pozitívne myslieť, zdravo žiť, jesť, nepiť alkohol a mať normálnu váhu aby sa klby zbytočne nezaťažovali a bude to zvládnuteľné. Ja som živým príkladom.

RNG

Specificky na cysty v oblickach neviem nic, ale vseobecne o cystach a jode som pisal par krat.
Cysty mozu byt niekedy sposobene aj parazitmi. Vtedy treba adresovat znicenie parazitov.
Ale byt tebou by som ten jod a enzymaticky terapiu(ked nic lepsie, aspon stavu zo surovej cvikle, mrkvy a stonkoveho zeleru) plus selen definitivne bral

bibina

pre RNG.mam polycysticke oblicky,zatial som v poriadku,no citala som v minulej teme o oblickach,ze vies ZOBUDIT tento organ.Bola by som rada kedby si mi dal nejake info.Dik

RNG

Az teraz som si uvedomil, vin ze mas este len 26 rokov. To nie je normalne v tom veku mat koxartrozu.,
Ja by som sa dal vysetrit na boreliozu, ta sa casto prejavuje v klboch. Ak ju mas, tak sa ti rozpadnu vsetky klby, nie len bedrovy.A plno inych veci...

eliiii

Peter mam taky isty problem ako Ty,aj tolko rokov mam,len datum operacie april 2008.Som z Ba.Prosim napis co bolo alebo v ktorom cisle plusky su tie informacie o liecbe.Dakujem