Sukromie na internete

Príspevok v téme: Sukromie na internete
zj38

Ako pisat maily, spravy a uzivat internet ak byvam na byte v podnajme a pouzivam internet majitela bytu, ktory mam podozrenie, ze vzdy vie co a komu pisem, kedze ma k tomu pristup... Tym padom ma aj moje hesla a vstup k udajom? Moze si citat konverzacie napr. maily a rpcky na pokeci, sledovat aj ake stranky si prezeram... Ako sa da vytvorit si sukromie, nejaky prehliadac alebo aplikacia. Zmazanie historie s tym nema nic spolocne, to nepomoze. Poradte nieco plz!!

fullhd

Sprav to co ja.Vymaz vsetko:Facebook,Pokec ,jednoducho vsetko.
Naco je to dore????Nerozumiem preco tam ludia chodia.

tekeres

ak chces zvysit sukromie na nesifrovanych strankach, mozes pouzit
- platene alebo neplatene VPN sluzby ktore funguju na tom principe, ze sa vytvori najprv sifrovane spojenie medzi tebou a VPN serverom a az ten pristupuje k nesifrovanym informaciam ktore ti vracia v sifrovanej podobe. Nebude moct teda citat tvoju komunikaciu tvoj provider ani utocnik medzi tebou a providerom - trafficcost.ru

zj38

Maily a spravy nepisem uz vobec. Ale to uz je neskoro. Zvazujem kvoly tomu odchod... Je to moja osobna vec co a komu pisem, na ake stranky chodim, lenze on nema problem o tom hovorit, viem ze sleduje co, komu a skym pisem a tym padom vie prevazne vsetko o mne a docela sa bojim ked je taky...aby ma nezacal s niecim vydierat atd. vsak to poznate...

what

Aha, ty myslis, ze robi nieco ako dlfaskjdl popisuje. Ak si myslis, ze mu stojis za tu namahu, asi nebude uplne v poriadku a je to dovod na vystahovanie. Aspon pre mna by bol.

what

Pouzivas internetove pripojenie majitela bytu. Preco by mal mat pristup k tvojim mailom a heslam a historii? Unika mi nieco?

Bubliii

Ani inkognito režim (tj neviditeľné okno) nie je úplne neviditeľné. Vždy je tam upozornenie, že zamesstnávateľ alebo poskytovateľ internetu môže sledovať tvoje aktivity. Takže tak. Ja si myslím, že súkromie na nete je v podstate ilúzia, už to tam bude visieť naveky :D Nepočuli ste o tom chlapíkovi, čo sa pár rokov po tom, ako sa odhlásil z FB rozhodol vypýtať si svoje dáta a veľmi ochotne mu ich poskytli? ;) Takže ich stále mali, hoci už nemali mať... Mne napr stále chodia na gmail spamy s divným obsahom, nepomáha filtrovať správy, zaklikávať spam, antivirák, firewall.. prostemôj email niekde "visí", neviem kde a neviem ani čo s tým, ani kamarát informatik nevie.. :/
V tvojom prípade je riešenie jednoduché, zaobstaraj si ty nový internet sám pre seba, do 20e sa zmestíš v pohode. V tom prípade by som majiteľa ale potom žiadala o strhnutie sumy z nájmu, lebo jeho internet využívať nebudeš. Ak nepochodíš, radšej by som si hľadala nový nájom, lebo takíto úžerníci z teba pri odubytovaní vytiahnu peniaze za všetko - za fliačik na podlahe, na stene, už si vymyslia, že treba všetko nanovo :/