Rodičia partnerky su abnormálne striktný

Príspevok v téme: Rodičia partnerky su abnormálne striktný
MisoHHV

Ahojte.

Hľadám radu od skúsenejších a možno aj od odborníkov.

Mám partnerku s ktorou sme už rok aj nejaké centy. Trávime spolu všetok voľný čas, ale vzhľadom k tomu že nebývame cez plot, a ani cez dva, je náročné zosúladiť spoločný čas nakoľko oná má aktivity, ja mám aktivity je to niekedy náročné no minimálne jeden deň v týždni si to užívame spoločne. Čo sa týka nášho vzťahu, všetko je super.

Avšak.

Jej rodičia, sú akýsi pre mňa nepochopiteľne zaostalý. Obaja sme vychovaný v náboženstve, čiže tie rozdiely nie sú diametrálne. Ale napríklad, keď naozaj nemáme na seba čas, snažím sa to kompenzovať spoločným časom povedzme 2-3 dni spolu, víkend, výlet a pod. Bohužiaľ, jej rodičia to odmietajú (boja sa aby som ju nepretiahol) pričom u nich je normálne sex až po svadbe, spať spolu až po svadbe a celkovo spoločný život po svadbe.

Pre mňa je to úplne nepochopiteľné. Priateľka bola tiež toho názoru pretože iný nepoznala, ale čím viac sme spolu tým viac sa jej búria hormóny. Bohužiaľ, ma doma pravidelnú studenú sprchu a hneď musím akoby začínať od znova. Popíšem ju v skratke. Doma je všetko podľa pravidiel, každý má svoju úlohu, tvária sa že všetko klape. Avšak ona sa uvolní a prejaví svoje pocity až pri mne, keď sme sami, v aute, niekde mimo ľudí povie svoj naozajstný názor a myšlienku. Je iná, je to vlastne ona až so mnou. Svojím spôsobom som aj ja rebel, nebol som taký svetluškár že všetko podla pravidiel za ručičku a neviem čo, áno bolo aj to, ale buchol som ju po zadku aj na verejnosti, aj rúčka šmátralka sa objavila a jej sa to páčilo.

Čo tým celým chcem povedať. Trápi ma to, ja som chlap a mám plné gule a taktiež plné zuby debilného názoru jej rodičov. Ona ich nechce sklamať, čo ja chápem, ale život nie je podľa pravidiel.

Veď ak sa budem riadiť ich názorom, tak sa zoberieme, pričom sa poznáme len z dní kedy sme spolu, neviem aká je keď je doma, neviem vlastne aká je keď je pyžame, neviem ako chrápe/nie nevadí mi to/ akoby som ju nepoznal a nakoniec zistiť, že vlastne nevieme žiť spolu v jednej domácnosti, žiť spolu, v posteli sme si odcudzený a nemáme záujem tráviť životy spolu.

Neviem, ja jej rodičov nezmením. Nútiť ju nechcem, ale príde mi hlúpe mať užasnú priateľku a brat kolegyňu/kolegu na tri dni na víkend.

Ďakujem Mišo, 25, Handlová

Sonita

Jej rodičia Ti pripadaju zaostalí?Preco? Lebo sú kresťania a snazia sa žiť, aj viesť svoju dceru ku krestanským hodnotám?Je mnoho krestanov, ktorí sa hlasia ku kresťanstvu, sú pokrstení, ale ako krestania nežijú. Ale skutočný kresťan by mal zachovávať Božie príkazy, aspoň sa o to snažiť. A aké je šieste Božie prikázanie? Nezosmilníš. Božie zákony sú stále tie isté, v minulosti aj dnes. Boh nikdy nepovedal, že v 21 storočí už platiť nebudú, to len ľudia sa snažia prispôsobovať si veci tak, ako im pasujú. Sex je krásny dar od Boha, ale len pre manželov. Sex spája ludí fyzicky, emocionálne, aj duševne a dal ho výlučne manželom. No veľa ludí tento dar zneužíva a spávajú spolu mimo manzelstva, no je to veľký hriech. Takže nie je na tom nič zlé, ak dievča chce s tým počkať do manželstva a jej rodičia takisto chcú, aby s tým počkala. Nemal by si ju do takých vecí tlačiť. Oni mi pripadajú z toho pohľadu, že sú kresťania úplne normálni. Nehnevaj sa, ale skôr mi pripadá, že ty napriek tomu, že tvrdíš o sebe, že si kresťan a chodievaš do kostola, berieš vieru ľahkovážne a vyberáš si z nej len to, čo sa ti hodí a páči.

MisoHHV

Marunka - Neviem :-D mne to je trošku smiešne ale možno? Myslím že to prežívajú moc. Mne sa páči predstava toho že si pred svadbou začneme pripravovať spoločné bývanie, samozrejme nejaká ta spoločná dovolenka predlžené víkendy. A potom pekne krásne po tej svadbe do toho nášho domčeka a vedieť že odteraz už bude všetko fajn. Lenže mám pocit že dôležitá je svadba a je*ať všetko ostatné, hlavne nech je svadba.

Alessandra99 - Budem stručný. Keď sme spolu sami, urobím ju, rukou. Všetko v poriadku, páči sa jej to.. Avšak "Ja som z kresťansky založenej rodiny a rodičia mi povedali že to má byť takto .... " Veď presne aj o tom hovorím aké to bude? To naozaj sa má čakať v dnešnej dobe na moment prekvapenia?

Zoberieme sa. Svadobná noc? Čistá vražda, samá krv, nič zaujímavé. Ráno opica, zdesenie z minulej noci, samé bolesti. Tý kokos, už teraz sa mi chce isť preč aspoň ta dva dni a nechať veci pôsobiť. Ona by aj chcela, jej sa páči to čo jej robím to aký som , cíti sa uvolnené. Zanadáva sa pri mne na rodinu, že aký sú čo sa tam deje. Len príde domov, studená sprcha a poviem to priamo.. Návrat do "reality a rutiny".

sonicka25 - Mne nevadí viera, ja tiež chodím aj do kostola, avšak vieru beriem trošku z nadhľadom, ak by som ju mal brat vážne, tak vzbĺkne môj hnev a pobijem vás mečom. Potom budú vaše ženy vdovami a vaše deti sirotami. (Exodus 22). Jasné, som názoru že bol nám dal veľa moci nato aby sme si riadili vlastné životy. Neexistuje jeden meter pre všetkých. Každý sme iný predsa. Prvý sex je vždy nahovno, môj bol ako pinokio ktorý klame až sa práši, no nevedel sa nikde skryť.

Celý problém je ten že ona by aj chcela. Ale nechce sklamať rodinu (čož mi príde absolutné, veď sa nepredáva ako štetka.) Ja neviem som znechutený, deprimovaný a ešte aj nerád skáčem cez plot.
Vtipný som až moc vraj. Ale tak ako popíšeš :D rúčku šmátralku :D .

Nechcem sa dostať do štádia kedy ona bude znechutená sama zo seba. Chcem aby začala myslieť reálne.

Veď aj ten SKUTOK SA STAL!

lLily

zalezi cisto a LEN od nej, no ak ju prehovoris k niecomu, co ona sama v hlbke svojho srdca a duse nechcela, doplatite na to obaja...to iste plati, ak by ona prehovorila na nieco teba, no a nemusi sa to tykat len sexu

sonicka25

No ľudia, kroťte svoje vášne, náboženstvo tj. viera celkovo nie je debilná, nemal by tak hvooriť kresťan,(ok,som kresťanka, tiež vychovávaná podobne ako tvoja partnerka Mišohnv ale s tým rozdielom, že ja už upustila od tej viery-ale neurážam ju,je to jej viera, veira jej rodičov, poznám mnoho rodín,čo žijú takto,aj spolužiačky na výške som mala asi desať tkaých. že po svadbe.
Ale čo z toho kto má ,neviem, úprimne, ale jej rodičov nezmeníš, (inak bože,máš 25 rokov a máš archaické výrazy ako kdesi valach na dedine, ruka šmátrala :D)som sa fakt zasmiala. Nemožno ju nútiť do sexu predsa, keď ona nechce ani, veď uznaj...a je to okrem iného aj zodpovednosť za ten prvý sex( nechci,aby dopadol katastrofálne,ako ten prvý môj sex), Ale chcem tým povedať, že ja som ani tak nebola vychovávaná, ako ona, naši práveže ani nechceli,aby som až po svadbe,ale ja som si to predsavzala,lebo babka mi hovorievala celý život, keď som vyrastala, že musím byť poctivka do svadby, no houby, nemusím, ale no čo, zostala som taká, ako oni chceli :( na moje obrovské sklamanie. Lebo neviem teraz,čo je to zažiť sex aj s iným,ako s mužom mojím. Čistá psychopatia.
Dala som sa ovplyvniť aj kresťanstvom, ako inak, filmami, a blábolami, Chyba ! Ona by sa tiež mala odosobniť od toho(ale pokiaľ žije u nich doma inak to nepôjde, asi jedine tá svadba,alebo nech sa odstrihne od nich-čo ale asi neurobí),takže moc možností -narovinu nemáš chlapče,lebo ona ak je pevná vo svojich zásadách, si v prdelke, a keď musí poslúchať rodičov,ale prosím ťa (!!!) ak už aj na ten sex ju prehovoríš nejako( inak gule sa dajú vyprázdniť aj inak, nielen sexom,asi chápeš),tak prosím ťa, neurob jej hned bábo, myslím,že to by jej rodina už asi neuniesla,pekne s ochranou všetko,ako má byť. a sponaž sa,aby to aspoň za to teda stálo,keď už k tomu dôjde
Ich nezmeníš, budú trvať na svojom,alebo to robte tak,aby o tom nevedeli oni doma, sú starosvetské,čo už, ale ak ona stojí za to, tak musíš jeidne vydržať do povestnej svadby, alebo ju pretiahnuť nakoniec a prehovoriť na to sám, bez toho,aby o tom rodina nevedela(inak budeš prinajmenšom ukamenovaný a najhorší na svete ).
Pocity viny nechaj za sebou, nie sú na mieste. Mala som ich aj ja,ale škoda reči. O tom by sa dali písať litánia.
ps: staršne vtipne mi vyznieva tvoj komentár, akoby fakt si písal z 19 storočia, :D ani dva ploty ani jeden :D si vtipný človek, istotne ťa musí mať partnerka rada :) tak si to nepokazte, držím paste !:)

Kasia

No ja mám s rodičmi teraz dobrý vzťah, ale čo som sa napočúvala kvôli tomu, ako sa "zle" správam, že som si dovolila nájsť chlapa, ktorý nie je z ich náboženstva, že nám to nevydrží atď... ale neskôr ma začali rešpektovať, jednak lebo si môjho muža oblubili pre jeho povahu a nie presvedčenie a vidia, ako dlho sme spolu. A aj zo mňa vycítili, že odchod z ich viery považujem časom za správne rozhodnutie bez akýchkoľvek vnútorných pochybností, ktoré by ma viedli k pocitom viny, či iným nepríjemným stavom mysle, ale zároveň aj ja rešpektujem ich životné smerovanie a proste snažíme sa kvôli tomu nehádať :-)

No ale tvoje potreby sú úplne normálne a prirodzené a funguje to práveže tak, že čím viac ich budeš potláčať, tým naliehavejšie sa budú z podvedomia ozývať, asi ako keď sa človek snaží držať diétu, ale pritom vlastne stále myslí na jedlo :-) Treba byť k sebe úprimný, to je všetko.

Marunka

Jemin, zas som odoslala skôr príspevok ako som ho dopísala :)
Mať úctu k rodičom je jedná vec ...žiť podľa ich predstáv je zas čosi celkom iné. Ja by som zvolila priamy rozhovor s nimi :) Úprimne, od srdca. Ak nepochopia alebo budú hovoriť len to svoje, robte tak, aby ste boli šťastní :) Spoločné bývanie a sex pred svadbou je podľa mňa dosť dôležitý ;)

Alessandra99

Ahoj, Mišo,

píšeš o svojich pocitoch a o jej rodičoch, ale z príspevku neviem vyčítať - ako je na tom práve ONA - a to je najdôležitejšie. Ako to má ona usporiadané v hlave ? Kedy by ten sex chcela ona? Je pre ňu dôležité, aby ste to mali až po svadbe? Alebo to berie len ako nejaké pravidlo ? (napr. ak moji rodičia majú VŠ, idem aj ja na VŠ..)
Predpokladám, že ste sa o tom bavili.

Mám pocit, že ona je doma akoby na retiazke a až pri tebe je voľná, slobodná (sama sebou - ako píšeš).

Má len 21, čiže hľadá samú seba a je značne ľahko ovplyvniteľná. Samozrejme hlavne rodičmi. No ide o to, či chce žiť podľa seba, alebo podľa nich, vlastne čo je pre ňu dôležité?

Bývanie v spoločnej domácnosti je dosť dôležité v živote. Lebo je rozdiel sa stretnúť 2-3x cez týždeň, každý je tip top nahodení a všetko vyzerá ideálne, ale v bežnom živote, to je už iné.

Čiže presne ako píšeš - ani nevieš, aká je doma, aká je v pyžame :) a či by Vám to spolu fungovalo.

Každopádne - aký má na to názor ONA a čo vlastne CHCE ONA - toto treba mať vyriešené.