Su 40 tnici stastnejsi ako 20 tnici?

Príspevok v téme: Su 40 tnici stastnejsi ako 20 tnici?
Happinessorwhat

No myslite?Vacsina,co trpi depresiami tu ma do 30 rokov,najcastejsie ludia tesne po 20-tke.Nahoda?To su 30 tnici a 40 tnici stastnejsi?Oplati sa pockat?Ja som tiez nad 20 a mozem sa neviem cim zamestnavat,vzdy nastane obdobie,kedy sa citim absolutne nestastna a ziadne racionalne argumenty nepomahaju.Mam sa na co tesit ci ani nie vo vyssom veku?Lepsi sa to vekom?

pomocnica

Kto toto rieši? Šťastie nie je úmerné veku. Človek bude šťastnejší, ak sa o to bude usilovať...Možno preto sa to tak zdá, že čím je človek starší, tým ma viac chýb za sebou, z ktorých sa poučil a teraz už ich neopakuje...Ale na veku toto vôbec nezáleží...vy ste strojcom svojho života a šťastní budete podľa toho ako sa k životu postavíte. :-)
A od rôznych ďalších kritérií...
Pekný deň.

Matyo

Myslím, že je to dosť individuálne. Sú ľudia, ktorí boli šťastní v 20-tke a sú šťastní aj v 40-dke, naopak sú aj takí, ktorí boli nešťastní v oboch obdobiach. Veľa záleží na samotnom človeku, nakoľko si zlé veci pripustí k telu a nakoľko sa teší z tých dobrých. Všimol som si, že šťastní a úspešní sú väčšinou ľudia, ktorí sú aktívni, nečakajú len čo príde, ale budúcnosť si sami vytvárajú. Ono predsa len o to šťastie sa treba aj pričiniť vlastnými silami, nespadne iba tak z neba...

galiba

Ja v 40tke stastnejsia nie som. Ako tu uz bolo spomenute, v 20tke ma clovek este idealy, veri, ze to bude dobre. V 40tke uz stratil vsetky iluzie o muzoch, vztahoch, state, systeme, ekonomike. Pridruzuju sa zdravotne problemy. Dnes to nemaju ani mladi lahke. Vhupli rovno do posrateho sveta.

baradu

ja som v 40tke stastnejsi ako som bol v 20tke, ale myslim, ze vo vseobecnosti to plati skor opacne. mladicky elan a naivita robi vela.

Biela Kobra

U mňa to platí. Keď som mala 20, boli síce obdobia, keď som priam kvitla od šťastia, ale zasa bolo viac tých, keď ma umárala úzkosť, strach z budúcnosti, neistota, pocit nepotrebnosti na svete. S vekom a získanými vedomosťami a skúsenosťami zvykne rásť sebavedomie, pocit neistoty a strachu sa znižuje. Tiež sa naučíme niektoré veci si proste nepripúšťať k srdcu, pretože mnoho z toho, čo sa nám zdalo životne dôležité v 20-ke, sa časom ukáže ako malicherné a povrchné. Prekonanie ťažších životných situácií -
ktoré sa určite každému pripletú do cesty -, naučí človeka tešiť sa z maličkostí. V štyridsiatke už má väčšinou partnera a rodinu, a ak sú tieto vzťahy harmonické, je to ďalšie plus k tomu, aby nás drobné problémy nerobili nešťastnými, lebo máme zázemie v svojich blízkych, a to sa počíta. Takže túto domnienku potvrdzujem.

Samozrejme, všeobecne to neplatí, veď koľko je takých, ktorí mali v dvadsiatke pred očami vzdušné zámky a v štyridsiatke im zo snov ostal len prach a upadajú do depresie, že pol života je za nimi a nič nemajú a nič nedokázali. V podstate ide o rovnaký údel, ale rôzne postoje k nemu.

tyty34

Sem nechodia 40tnic a viac,väčšinou pracuju,a riešia si to samy-mali by byť už naučený riešiť veci sami.
Každý ma obdobie raz také a raz také,treba sa naučiť že raz to odíde-bude lepšie
Určite sa to vekom zlepší neboj.
.Neda sa povedať či su šťastnejši alebo nie beru to ako príde, neriešia také.
ˇ3tastie si musiš nastaviť v sebe.Som šťastný že je vonku teplo že sa mi niečo malé podarilo, že sav nedlu vyspím-to si urobiš takto viac ako tie veci čo sa nedarí

Adden

Niektorym ludom depresia a beznadej prichadza s vekom. Nemyslim, ze vek na to vyznamne vplyva. Skor by som povedala, ze nova generacia je mozno viac v p.deli zo vsetkeho.