Je to normalne ze necitim strach?

Defcon

Neporovnaval by som, ked si doktor odventiluje nervy ak je pacient out s pristupom lekarov k pacientom..... slovenski lekari su imho hajzli, ktorych treba slahat bicom kazde rano. Seru na pacientov, zobru o uplatky a este maju drzost pytat vyssie platy

Antistrach

Defcon, ty zijes asi mimo SR, ze? Ten rontgenolog nevedel, ze sa uz preberam, mal som zavrete oci a bohoval a kristoval teda na mna statocne. A ja som robil civilnu sluzbu na Kramaroch a poviem ti, ze ked lekar operoval a nieco sa mu nezadarilo, tak si dobre ulavil na margo toho pacienta, ktory bol v narkoze. Najslusnejsie slova boli K0K0T a PlČA ... Ludia sa tu v inej teme stazuju na pristup lekarov, cize porad im, kam maju ist za slusnym ludskym pristupom, ak robis tu na Slovensku...

jaroslavica

tak su ludia co sa proste neboja, je to podla mna vyhoda, ale skor si myslim, ze sa dostanes do situacie ktora ti ten strach skor ci neskor vyvola, len do dnes to nebolo tak moc intenzivne aby si to pocitil :)

Defcon

Zialbohu som videl vela ludi v bezvedomi a aj preberajucich , dokonca aj mrtvych. Som technik zdravotnickych zariadeni a po nemocniciach , hlavne oddeleniach ARO, JIS, REANIMATION sa motam viac ako dost....a este som nezazil aby nejaky lekar komusi nadaval ked sa prebera z bezvedomia. Trosku sudnosti do svojich fantazii

Antistrach

Defcon, ty si riadny bIbec :)
Vsak na rontgene nie je lekar, ale rontgenolog a ten ma prebral iba trochu a v nemocnici (Mickiewiczova) su ambulancie prveho kontaktu hned oproti rontgenu, takze este v mrakotach ma tam previezli na voziku a tam ma dali na postel, ktoru sklopili hlavou dolu, merali mi tlak a pichli mi nieco na zvysenie krvneho tlaku. Az tam som nadobudol plne vedomie, ale dovtedy som veci okolo seba ako-tak vnimal, akurat som na ne nevedel reagovat. Bol si uz niekedy v bezvedomi ty mudrlant?
Milujem ludi, ktori spochybnuju, ked niekto nieco napise, pricom sa v danej oblasti neorientuju a tak zo seba iba zbytocne robia totalnych bIbcov...

Angelika3

Kto sa nebojí smrti, nebojí sa ani života, ale toto mi príde skôr ako nejaké otupenie, možno pod vplyvom nejakých liekov (?).

Defcon

Okamzite sa prestante pozerat na Ramba.....
takze lekar ta prebral mokrym uterakom a vynadal ti a nato ta odviezli do ambulancie a dalej ta preberali z bezvedomia....-)))) tak ako vies, ze ta lekar prebral mokrym uterakom a vynadal ti, ked ta potom prevazali do ambulancie a dalej ta preberali? A to ta preco v bezvedomi prevazali do nejakej ambulancie? To bola nejaka specialzovana ambulancia na preberanie z bezvedomia ?-)))))

Antistrach

Fullhd, ani ja necitim strach a nebojim sa bolesti. Kedysi som to mal, ale stali sa mi nejake veci v zivote, ze ma to zmenilo. Nemam ani strach zo smrti.
Napr. som padol na bicykli a mal som otvorenu zlomeninu. Vsetkym okolo zle, liala sa krv a ja som si sadol, pozeral som sa na to a cakal, ci s tym niekto pride nieco urobit alebo vykrvacam. Inak cim menej krvi v tele, tym akoby taka lahkost, mensie vedomie, clovek sa citi strasne dobre. No a potom sa mi to zle zrastalo (bola to ruka) a oni, ze rontgen, tak som siel a ten rontgenolog mi ukazal na stene bielu tabulu, ze ci tam mozem dat tu ruku. Ja ze ano, ale ze to sialene boli a upozornil som ho na to, ze lahko znasam velku bolest. On ze nemame inu moznost, tak som mu ju tam zdvihol, samozrejme bolest ako svina a vyplo mi mozog a uz ma on preberal mokrym uterakom zo zeme a strasne mi nadaval, ze preco som mu nepovedal, ze to az tak velmi boli a odviezli ma rovno na ambulanciu, kde ma dalej preberali z bezvedomia.
Bojovy sport vravis? A co, niekto mi pritankuje? Nieco zlomi? Rozfakli? Vies co sa stane? Pokial to bude taka bolest, ze to vydrzi mozog, tak to bude len taka ostra pichlava bolest, ale ak bude prilis velka, tak clivek omdlie, je to obranna reakcia mozgu a pokial to mozog tak nevyhodnoti, tak ludia su len precitliveli. Boze trochu bolesti, no a co, vsak sa z toho nepokakam... Vsetko je v hlave a nastavenie cloveka na nieco je uplne najviac...