Mám ho veľmi malý

Tutanchamon_xD

Zabiak123 v škole má každý ? To si po celej škole hovoríte, akých máte veľkých vtákov ? WUT ? :D To je nejaká nová hra mladej generácie ? :D

Zabiak123

Dobrý deň, mám taký problém. Mám 15 rokov a mám malý penis. Môj penis má bez erekcie 8 cm a s erekciou 10 cm. Je to v poriadku ? Neviem, čo s tým mám robiť, v škole má každý minimálne 10 cm bez erekcie.

Gima

Môžeš isť aj za doktorom urologom, on sa špecializuje aj na prostatu, taky žalud pod močovým mechurom. Možno ti predpíše niečo na zlepšenie funkcie prostaty a potom možno ti narastie aj " bimbas " .

Ferko96

Nazdar, ja som ho mal tiez velmy mali a dal som si tablety erexus..pisali ze tam je zvacsenie penisu tam ked to bereis...vyskusal som a po 2 mesiacoch sa mi zvacsil penis o 4 cm

pavel y

Mal si tej čubke povedať, že má malé prsia a širokú vagínu. Je "pekné", keď ženská s 3000 chybami kritizuje na mužovi jednú jedinú. A ešte "krajšie" je, keď sa muž nechá a na oplátku ženskej nevytkne aspoň polovicu z jej chýb...

Mesačný princ

pozri - píše úplne perfektne. Žiadna by ti to nepovedala, pretože by ani nemusela. Zbalila by sa a odišla by :D

pozri

vymyslena tema. ziadna baba by ti nepovedala ze ak si ho nezvacsis tak s tebou nebude mat sex. iba ak krava a s kravou chodit....

Gima

Ked je velmi malý, tak maš klinefertov syndrom.
Klinefelterov syndróm
Mária Kopčíková 29.01.2016 0

Klinefelterov syndróm je pomerne bežné, geneticky podmienené ochorenie v populácií mužov. Je tiež známy pod označením XXY syndróm, ktorý sa objaví vtedy, ak má chlapec vo svojej genetickej výbave navyše chromozóm X.
Príčina vzniku Klinefelterovho syndrómu

Zdroj: istock.com

Genetická výbava každého z nás je obsiahnutá v chromozómoch, ktoré sa nachádzajú v našich bunkách. Pohlavie určujú naše pohlavné chromozómy. Ženy majú dva chromozómy X (XX) a muži majú jeden chromozóm X a jeden Y (XY). Muži s Klinefelterovým syndrómom sa narodia s bunkami, ktoré majú navyše chromozóm X, teda XXY.

Klinefelterov syndróm je geneticky podmienené, ale nie je to dedičné ochorenie – nepostupuje v rodovej línií, ako niektoré iné genetické ochorenia. Problém vznikne pri delení rodičovských buniek. Niektorí chlapci majú dokonca viacej „nadbytočných“ X chromozómov, čo perspektívne zhoršuje príznaky a problémy s ochorením súvisiace.

Ak sa zistí, že XXY zostava sa nachádza len v niektorých bunkách človeka, hovorí sa o mozaikovom Klinefelterovom syndróme. Príznaky potom bývajú miernejšie.

Po prvý raz toto ochorenie popísal endokrinológ původu Harry Fitch Klinefelter, Jr. v roku 1942. Udáva sa, že KS je diagnostikovaný u jedného chlapca za 500.

zdroj: aafp.org

Príznaky a problémy Klinefelterovho syndrómu

U veľa detí sa žiadne príznaky neobjavujú, resp. sú ťažko zachytiteľné, až do dospelého veku. Mnoho mladých mužov sa zoznámi s týmto svojim ochorením až v čase, keď si chcú založiť rodinu a zistia, že majú problém s plodnosťou. Pri pátraní po príčinách sa zistí, že ňou je Klinefelterov syndróm.
Medzi typické príznaky Klinefelterovho syndrómu patria:

u malých bábätiek sa objavuje svalová hypotónia, „tichá osobnosť“, spomalený psychomotorický vývin,
u starších chlapcov je to vysoká postava (obvykle je chlapec vyšší než jeho rovesníci),dlhé ramená a nohy, široké boky,
zväčšené prsia (gynekomastia),
chlapci majú obvykle menšie semenníky, ktoré zapríčiňujú nižšiu tvorbu testosterónu – tým pádom nižšiu produkciu spermií a následne neplodnosť.
u niektorých chlapcov sa môžu objaviť problémy s rečou a učením,
oneskorená či nekompletná puberta, menej ochlpenia na tvári a tele, ktoré pubertu sprevádza.

Spomenuté telesné príznaky sprevádzajú odchýlky v sociálnom vývine a rečových schopnostiach chlapca. Chlapci môžu mať problém so sústredením udržaním pozornosti, učia sa rozprávať neskôr a môžu mať problém s používaním slov pri vyjadrovaní. Tiež sa môžu objaviť problémy až pri zaškolení – keď sa dieťa učí čítať a písať.

V sociálnej oblasti sa títo chlapci javia ako tiché osobnosti, poslušné deti. Sú akoby hĺbavejší, radi nápomocní iným deťom či dospelým. Často majú nízke sebavedomie a bývajú menej „akčnejší“ než chlapci v rovnakom veku – je to badateľné najmä s blížiacou sa pubertou.

Muži s Klinefelterovým syndrómom sú vo väčšom ohrození rakoviny (prsníka), cievnych problémov, osteoporózou v neskoršom veku a problémami v sexuálnej oblasti (znížené libido, neplodnosť).

Diagnostika a liečba Klinefelterovho syndrómu

Ako sme už spomenuli, ochorenie sa často diagnostikuje až vo vyššom veku chlapca. Obvykle o svojom ochorení netuší až 75% ním postihnutých mužov.

U chlapcov môžu rodičia identifikovať problémy pri oneskorenom nástupe puberty a vtedy hľadajú pomoc odborníka.

Čím včaššie sa ochorenie diagnostikuj, tým skôr sa nasadí liečba a tým vyššiu kvalitu života má následne menšie limity v živote zažíva mladý muž či chlapec.

V rámci diagnostiky Klinefelterovho syndrómu: sa používajú krvné testy na zistenie hladiny určitých hormónov. Druhým diagnostickým nástrojom je chromozomálna analýza – tiež sa robí z krvnej vzorky. Tá určí počet chromozómov.

Liečba ochorenie nezvráti, ale zmierňuje jeho dôsledky – symptómy. V liečbe sa používa testosterón. Zvyšovanie hladiny tohto hormónu v tele chlapca zabezpečí, že sa môžu vyvinúť väčšie svaly, hlbší hlas (mutovanie), podporiť rast penisu a ochlpenia. Testosterón zároveň redukuje rast prsníkov.

Ak sa ochorenie diagnostikuje v rámci prenatálneho skríningu, samotná liečba začína okolo 11 roku života chlapca. Testosterón je aplikovaný injekčne alebo vo forme gélu cez kožu. Liečba je celoživotná a obvykle nepomáha s neplodnosťou.