Som závislá na nakupovani

Príspevok v téme: Som závislá na nakupovani
Domini97

Mám 20 rokov a už zhruba viac ako rok disponujem s vlastnými peniazmi....problém je taký, že som asi závislá na nakupovaní oblečenia a tých typických ženských hovadiny. Vždy keď som bola mladšia som túžila mať to čo ostatné dievčatá páčilo sa mi veľa veci ako každému decku ale pochádzam zo skromnejší pomerov a málokedy som dostala to po čom moje oči zatúžili a veľmi citim, že si to všetko kompenzuje dnes...doslova keď si niečo kúpim zlepšíme si náladu na niekoľko dní a potom musím opäť znova, zavádzam blízkych ohľadom cien za dané veci alebo poviem že to som si už kúpila veľmi davno...niečo si kúpim pominam peniaze a potom mám samozrejme veľké výčitky svedomia..v poslednej dobe cítim že je to nekontrolovateľne a viacej vo mne prevládajú nepríjemné pocity z tejto mojej úchylky než tie prijemne... Viem že by bolo asi najlepšie ísť k psychológovi ale samozrejme..nechcem na také nieco míňať peniaze, hrozna som... Tak ma napadlo že sa aspoň takto môžem niekomu zdôveriť anonymne amožno aj vaše myšlienky alebo rady by mi mohli pomôcť. Ďakujem za každú radu

Brigita232

tvoja dusa chradne a kompenzujes si to handrickami, koli ktorym musis byt cele dni v praci a uz sama vidis, ze ta to nenaplna. Nieco si kupis a na druhy den uz sa z toho netesis. Co mas z toho, ze mas pekne vecicky, obdiv u prazdnych plytkych ludi? Ak ti o to ide, si len taka ako oni - na polutovanie. Ak nie, nieco s tym rob, mozes sezonne cosi obmenit, prikupit, ale treba si dat limit. Mas 20, asi nemas vlastne byvanie. Treba si odkladat, treba cestovat, kym si mlada slobodna, sportovat, zit, chodit do prirody a nie travit cas mimo prace v nakupnych centrach, to je nejaky skutocny zivot?