nezapadam do kolektivu lebo som z chudobnej rodiny

Príspevok v téme: nezapadam do kolektivu lebo som z chudobnej rodiny
nestastnedievca

ahojte... som velmi nestastna ze nezapadam do kolektivu v skole pretoze som s chudobnej rodiny.... vsetky moje spoluziacky chodia po vyletoch na lyzovacky ci k moru maju kazdu chvilu nove oblecenie a ja si tam pripadam totalne mimo...ucim sa sice na jednotky ale nemam jedinej kamaratky pretoze sa nemozem pochvalit krasnym oblecenim a vyletom pri mori.... a potom niekto povie ze peniaze niesu dolezite... je mi az doplacu ....

chorecrevo

...predpokladam, ze si asi niekde na gymnaziu v malom meste - malomestiacka spolocnost, klasika. Vies, co? No hlavne bud rada, ze ziaden z profakov na tebe nesedi, lebo na gymploch v malych mestach sa stava, ze zvyknu sediet na tych, co maju chudobnejsich rodicov. Nie vsetci profaci, ale staci jeden a kompletne ti nici zivot 4 roky, u nas to bola slovencinarka, sedela na mne, lebo som mala chudobnych rodicov a nemohla ma ani vystat, trojky som mala u nej cely cas. Gympel, male mesto, klasika. Kamosky som mala v inych triedach :) Este, ze cez prestavku bolo za kym ist. S tym kolektivom vela nenarobis. Nic nenarobis, lebo syty hladnemu neveri. Spravaj sa k spoluziakom nadalej slusne a uctivo a cez prestavky si najdi nejaku zabavu, napriklad casopisy, noviny, krizovky, tukanie do smartfonu, opakovanie uciva... Skus sa zamerat aspon cez prazdniny na nejaku brigadu a hoci aj nebudes v znackovom obleceni od hlavy po päty, tak aspon na tu kavicku a pivko budes mat, aby si pocas skolskeho roka mohla s nimi niekam zajst, keby ta nahodou volali. Neries hned po gympli vysoku skolu, asi na to vasi nemaju. Radsej chod za AU PAIR do zahranicia aspon na jeden, dva roky, poriadne sa naucit jazyk a zarobit nieco. Nastupit na VS v 20 namiesto v 18 s trosku peniazkami - na tom nevidim nic zle. Prave naopak, lepsie riesenie jak nastupit na VS v 18tich totalne bez penazi. Ked na gym. si za chuderku (financne), ver tomu, ze na VS budes za este väcsiu chuderku. Ale zase takito ludia maju v sebe dravost, snahu a usilovnost v zarabani penazi. Mnohe rozmaznane slecinky z bohatych rodin, co vystudovali pravo a otvorili si notarske kancelarie (pomaly uz na kazdej ulici su dve, tri...:)) maju maly prijem a nebyt toho, ze sa daju na zlatokopectvo (zeny), tak nepreziju. Hraju sice velke damy, ale zlatokopka musi skakat, jak chlap piska, drzat hubu a plnit chlapove prikazy, tolerovat a odpustat mu vsetky chyby a na to nie kazda ma povahu. Zatial, co ine z chudobnych rodin spravili gym., na VS ani nesli a zarabaju v zahranici slusne prachy, uzivaju si stastny zivot a maju sa dobre (financne) a ani VS im nechyba :) ako chces :) Nikto nema uplne bezproblemovy zivot zase, ale malicky problemik v podobe nezapadnutia chudobnej ziacky do kolektivu prachacov je nic v porovnani s velikanskym problemiskom, pri ktorom musi zlatokopka tolerovat bohatemu muzovi stetky, kurvy, strach z vlastnej nakazy, alkoholizmus, agresivitu, domace party a zury a hulakanie do rana, skakat jak on piska, nemoct sa zachovat nikdy podla vlastnej vole, ale len podla jeho... od toho sikovna a financne sebestacna zena schopna si na seba zarobit sama a nemusiet byt odkazana na nejakeho chlapa financne, stara dievka a stara panna: sa ma neporovnatelne lepsie. Tvoje bohate spoluziacky z gym.? Dnes su ony tie stastne a ty si ta nestastna, ale ver, ze karta sa obrati, ked sa ty namiesto 5 rocneho vyciciavania penazi z rodicov v podobe VS studia a predlzovania svojho trapenia o dalsich 5 rokov, radsej poberies za hranice, kde si slusne zarobis na studium, alebo zistis, ze ti vlastne VS ani k spokojnosti nechyba. Ony budu mat nestastne manzelstva s namyslencami a nafukancami arogantnymi prachatymi, ty si budes stastne a spokojne uzivat majetok, ktory si ziskala len a len vlastnym usilim. Cize nie vyciciavanim rodicov alebo chlapa. A to sa ceni, to sa rata. Tebe budu cudzi ludia v 37 hadat vek 18 :), ony budu v 37 vyzerat na 50. Neveris? Realita! Preco? Znicene nervy sa podpisu na pokozke, na vyzore. Ale aj stastny, spokojny a bezproblemovy zivot sa pospise na pokozke a na vyzore. PReto jedna v 37 vyzera na 18 a druha na 50, lebo ako ma vyzerat, ked si nervy znicila?

Mesačný princ

Ani do toho kolektívu nikdy nezapadneš. A ľudí, pre ktorých nie sú dôležité peniaze nenájdeš. Každý rieši každého (čo kto má, na akom aute sa vozí, kto s kým súloží...)

Inak by sa na Slovensku nemali ľudia o čom baviť

Marunka

Ak sa s tebou niekto nechce priateliť len preto, že nechodíš lyžovať a k moru, tak buď šťastná, že takých priateľov nemáš :)
Viem si predstaviť, že v triede plnej takých deciek to musí byť strašné, ale je len na tebe, aby si si zrovnala v hlave skutočne dôležité veci....peniaze sú dôležité, ale nesmú byť merítkom aký človek je. Nemáš ich, tak si menejcenná? Nechodíš na dovolenky, tak si zlý človek? Nie! Rozumný človek to nikdy takto brať nebude...
Želám ti, aby si nikdy nikdy nemala pocit, že si niečo menej ako ostatní, len preto, že nemáš také oblečenie ako oni. Prajem ti, aby si si vážila samú seba a vždy myslela na to, že nie dovolenky, drahý mobil alebo oblečenie z nás robia dobrých ľudí.

dianka.1

Toto som na škole zažívala aj ja. Ale potom som sa dala dokopy vďaka psychologičke ktorá mi veľmi pomohla. Musíš si začať vážiť samu seba lebo dokedy budeš mať z tohto komplexy tak aj okolie ťa tak bude brať. Nesmieš závidieť peniaze a oblečenie. Venuj sa športu, urob pre seba čo sa dá. Vypracuj si napríklad krásnu postavu, nos pekný účes, vždy sa snaž aby si bola čistá, voňavá, upravená. Aj keď skromne oblečená. Keď budeš so sebou spokojná tak to z teba bude vyžarovať a všetci sa budú v tvojej spoločnosti dobre cítiť. A buď veselá, milá. To je viac ako dovolenky v Karibiku alebo značkové oblečenie.

WHISPER

sa na nich vykašli... rieš školu, po škole si nájdi dobre platenú prácu ak nemáš v mieste bydliska chod niekam kde ti zamestnavatel zabezpečí aj ubytovani-SR alebo zahranicie...
ale najlepsie asi to zahranicie - čiže dbaj na cudzý jazyk, nie je odveci ak vieš aj dva- anglicky, nemecky.. potom nebudeš mať v zahraničí problem..

lebo na SVK je to o ničom...

a predstav si že sú ludia ktorí sú dospelí a tiež neboli nikde,..nemožu si dovoliť dovolenku..! Ja mam 28, od 20 žijem sama miesto toho aby som hned vypadla niekam preč, som zobrala v tomto zapadakove uver 10km od dediny z ktorej pochádzam..
a teraz je to už problem.. mne sa neoplatí ist niekam za prácou na SVK, ked tu mi stojí byt za ktory musim platit ajtak...
ale plánujem zahraničie len čo porobím skúšky 3 pre buducu prácu.. tam je moja dovolenka, kde som vrazila 2 000€ ...

zdradca

Chudoba nie je hanba. Nemas sa zaco handbit. Napis mi odkial si, staci okres.
Ja mam 24. A som normalny chalan,co hlada normalne dievca. Ak si niekde s okolia dame stretko. Uz ma nebavia tie namyslene cice,chcem a hladam obycajne dievca. A citim ze hoc si zufas nad svojou chudobou. Tak ver. Ze chudobne dievcata ziskavaju za manzelov princov. Tak mi odpis. Popr.do kontaku aj tvoj email.
Hlavne nezufaj,mysli pozitivne.....bude dobre.
P.s. viem ze podla clanku nehladas znamost,ale ver ze niekedy pekny chlalan/pekne dievca v skupine chalanov ci dievcat spravi väcsi rozruch jak nejaka luxusna vec. Dame tym frflenam nafrak,oki?