nevadi vam zit s antidepresivami?

KristinaDo

No ja musím povedať, že som AD brala 5 rokov. Je to dlhá doba, začali sa mi objavovať ďalšie problémy z nežiadúcich účinkov. A veru som sa vôbec necítila plnohodnotne. Zistila som, že môj mozog vôbec nepracuje tak ako predtým. Chcela som AD vysadiť ale objavili sa STRAŠNÉ problémy aké nikomu neželám. Možno toto prežívajú narkomani keď sú na odvykačkách, netuším. Keby sa nebolo stalo to, že moje telo sa načisto zrútilo a AD som jednoducho vysadiť musela ak som mala prežiť, tak ich užívam asi doteraz a ktovie čo by so mnou bolo. Ja som mala v tom nešťastí jedno veľké šťastie. Moja mamina mala pred otcom známosť s chlapcom, ktorý sa stal psychiatrom. Ostali priateľmi aj po rozchode a keď u mňa začali tie problémy tak ho vyhľadala, lebo nebýva v našom meste. Vďaka jeho pomoci sa mi asi do roka a pol podarilo dostať sa zo všetkých abstinenčných príznakov. Som mu nadosmrti vďačná lebo mal so mnou veľa starostí. Keby som mohla všetko čo bolo predtým vrátiť späť nikdy by som už nevolila liečbu antidepresívami. Ja viem, veľa čítam od ľudí, že nemali inú možnosť. Aj ja som si to vtedy myslela. Ale vždy sú možnosti a vždy ich je viac. Len človek siahne po tom, čo mu odporučí lekár alebo niekto známy. Nechcem sa robiť múdra, ale mám svoju skúsenosť a teraz už viem, že to chcelo celkom iný prístup. Žiaľ vtedy som to nevedela. Držím všetkým, ktorý antidepresíva užívajú, aby si nemuseli prejsť tým, čím som si prešla ja. Ak človek nenájde psychiatra ktorý mu pomôže zvládnuť abstinenčné príznaky a pritom ho nenúti znova AD užívať, tak má vyhraté a môže si gratulovať. Lebo takých obetavých psychiatrov veľa nie je.

Bubliii

čo je to za otázku? AD môžeš a nemusíš užívať, ty rozhoduješ o svojej liečbe. samozrejme, že sa s nimi dá žiť plnohodnotne. iní ľudia, čo celý život užívajú lieky, tiež nežijú plnohodnotne? či kam vedú tieto myšlienkové pochody zakladateľa/zakladateľky?