Ako sa mám brániť pred sikanov?

Príspevok v téme: Ako sa mám brániť pred sikanov?
sikanovana

dobry den, mam 18 rokov a som momentalne v 2. rocniku na SS. problem je ten ze sa tam do mna kazdy obuva a nikto nema predo mnou respekt. najhorsie je ze neviem nikomu uprimne vynadat. vzdy ked sa da pomozem a to je ten dovod. Za dobrotu na zobrotu ako sa hovori. Poviem par prikladov:
sedim si ucim sa. je prestavka. zrazu ma trafi plesnivy chleba do hlavy. otocim sa vsetci sa smeju. co robit? ako zareagovat?
sedim v lavici. zrazu pride spoluziak vedla mna povie tak ironicky: "ahoj!" a odide. samozrejme sa dalsi 2 smeju. ako reagovat?
Prosim nepiste ze IGNOROVAT. to v praxi nefunguje.
najhorsie je ze ja sa tam skoro s nikym nerozpravam. nejak neviem o com sa rozpravat. nemam tu odvahu za niekym prist a prihovorit sa alebo sa len tak "pridat" pretoze sa bojim ze sa nebudeme mat o com rozpravat a nastane trapne ticho. najhorsie je ze ja niesom uprimna a stale len premyslam ako ma vidia ostatni spoluziaci ako vyzeram z ich pohladu atp.
bojim sa ist do konfliktu s niekym pretoze ten "niekto" ma za sebo celu triedu vsetci sa s nim rozpravaju a somnou nikto. Ako sa branit ?

nestastna_zena

ja som na tom podobne, mozeme sa priatelit.
nebojim sa, ze ma trafi plesnivy chleba do hlavy, lebo to je nic, oproti tomu co robia mne.
ak sa teda nebudes bát so mnou priatelit, tak sa mozeme priatelit