MOje kolienko :(

barbara8

Mne brali po uraze z kolena vodu aj krv strasne vela krat, po desiatom som to prestala ratat. Uz som toho mala dost. Opytala som sa lekarky na oddeleni rehabilitacie, co s tym a povedala mi jednu vec: cim viac beru z kolena vodu(casto aj s krvou), tym viac sa oslabuje schopnost klbu vysporiadat sa s opuchom. Nie vzdy je nutne robit punkciu, teda aspon vtedy nie, ak opuch nepretrvava dlho a nie je taky rozsiahly, ze by obmedzoval hybnost kolena. Rozcvicovat, rozcvicovat a vela chodit! Vypotok zmizne-mam s tym skusenost. Ale pozor, ak je vypotok v kolene dlhsie, moze sa stat, ze klb zahnisa. Tak po 3-4 dnoch nevahajte, ak sa jeho mnozstvo nezmensuje. Tschuess!

RNG

Na regeneraciu poskodeneho klboveho vaziva treba brat potrebne materialy
Glukosamin, chondroitin,MSM, protizapalove-quercitin dumbier a enzymy(bromelain, enzymy z papaje,serropeptaza, pankreatin)
Na trhu su rozne zmesi na klby, vyber si taku, co ti da aspon 1.5 gramov glukosaminu a 1-2 gramy MSM
Quercitin sa berie v davkach 2x400 mg.
Najdi si dobry zdroj v google.sk pod slovami napr :doplnky ,glukosamin, MSM komplex; alebo glukosamin, chondroitin 1500/1200 mg

majkii

Nazdar looool akurát som to chcel sem napísať. aj mne sa pokazilo koleno, vytiahli mi z neho vodu a teraz asi po mesiaci ju tam mám zasa :X Sere ma to. Pomôžte nááááááááám! :'(