Môžem odmietnuť urologické vyšetrenie?

nemocnica

máš právo odmietnuť každé vyšetrenie ale asi zodpovednosť nesieš za prípadne dôsledky ty sama
no odmietnuť môžeš vždy či už vyšetrenie, liečbu, zákrok a pod.
Akurát keď si PN v práci musíš dodržiavať liečebný režim

neviem111111

a ako by ta mal prinutit? sputa ta, odvezie ta k urologovi a tam ta nadroguju, aby ta mohli vysetrit? kazde vysetrenie, kazdy zakrok, kazdu liecbu mozes odmietnut.

otazka4

Dakujem za odpovede. Ak pojdem k obvodnemu nabuduce a poviem ze som tam nebola, tak stale ma nemoze prinutit tam ist vsak? :) Len v tom chcem mat jasno.

Annitka

Samozrejme, že tam nemusíš ísť, ale počítaj s tým, že keď pôjdeš najbližšie k svojmu lekárovi, určite sa ťa opýta, či si bola.

philips

Mávala si časté zápaly, ktoré sa prejavili. To neznamená, že tie zápaly nemáš doteraz, len sa prejavujú slabšie. Každopádne, al chceš mať čisté svedomie, tak tam choď, nebude to nič hrozné. Aby si potom neskôr nemusela nariekať, že prečo si tam nešla.

otazka4

Nič na tom nie je že som žena iba som to upresnila lebo dva príspevky podo mnou o mne písali v mužskom rode.
Nemám žiadny problém. Menila som kartu od detskej k lekárovi pre dospelých a v jednom období som často mávala zápaly močových ciest, ktoré som už mimochodom nemala 3 roky ... ? takže nechápem konanie lekára, preto sa pýtam či je to nutné...

philips

A čo je na tom, že si žena?
Je len na tebe, či tam pôjdeš, tvoje zdravie, tvoj problém. Len potom nezabudni prísť vyplakávať sem na fórum, keď sa to zhorší a nebude sa ti dať pomôcť..