Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Pred tromi rokmi som bol uplne na dne, ale teraz....

Príspevok v téme: Pred tromi rokmi som bol uplne na dne, ale teraz....
jozef8889

Dobrý večer. Volam sa Jozef, mam 26 rokov a už asi 12 rokov ma trapi socialna fobia a veci s nou spojené. Pred tromi rokmi som bol na tom po psychyckej stranke uplne zle, den čo den som uvažoval nad tým najhorším, ukončením života. V tom čase som sa uplne izoloval, prestal som chodiť do spoločnosti, medzi ludi, nikde. Bol som len doma. Ale postupom času som si uvedomil, že to takto nemôže isť dalej, a začal som prekonávať tieto situácie aj s pomocou alkoholu. Ale postupne som ho vysadzoval, teraz chodim rad na rôzne podujatia, do obchodu, medzi ludi,...ale jeden problem mi po rokoch skrývania ešte zostal. Ešte sa vrátim k tomu, čo by som o sebe nikdy nepovedal a ani nedufal, našiel som si priatelku a mam ju strasne rad, a ona mna asi tiež. Boli sme spolu len zopár krat, ale bolo nam spolu skvele. A teraz ku tomu problemu - v podstate neustale sa mi trochu chveju ruky, no neni to ani vydieť, ale ja to citím. A najhoršie je, ked musim niekomu podať pohar, napiť sa, obedovať atd. A ked sa na to sustredim, tak sa mi ešte viac začnu triasť. Priatelke som to zatial nepovedal, strašne sa toho bojim... ale časom nastanu situácie, pri ktorých budem musieť používať ruky - napr. pozvať ju na obed, niečo podať, isť na oslavu... A teraz som strašne na nervy, lebo neviem, ako to riešiť. Co by ste mi odporučili. Ta socialna fobia je vo mne stale, ale už v ovela menšej forme ako dakedy. Cital som niekde, že by mohli AD pomocť, ale zaroven inde som cital, že spôsobuju tras ruk, tak neviem. Nikdy som doteraz nebral žiadne lieky...prosim poradte mi, alebo su nejake volnopredajne, čo by pomohli...dakujem.

jakubbb

a co ma to ma cely zivot skryvat, asi to nebude lahke je o tom povedat, ale raz na to urcite musi prist.., ked si tras za 3 roky neeliminoval tak necakaj, ze to prejde zo dna na den

ipsik

Mal by si vediet to, aku ma povahu a ako by asi reagovala. Nikto z nas ti uplne presne neporadi. Ked na nu vyvalis, ze beries AD cka, tak asi nic dobre necakaj. Kazda chce mat po boku zdraveho muza.

jozef8889

ja mam motivaciu strašne velku, chcem konečne normalne žiť...začal som behávať, cvičim, našiel som si dobrú robotu, kde slušne zarobím... ale stale neviem prekonať tras ruk, pri nejakých spoločenských situáciách, ťažko sa to vysvetluje, ale je to tak... a nechcel by som svoju priatelku týmto odplašiť.