Ovulacia 25. den cyklu

Príspevok v téme: Ovulacia 25. den cyklu
Miska2243

Ahojte, pri vysetreni ultrazvukom na pravidelnej rocnej gynekologickej prehliadke mi pani doktorka povedala,ze na lavom vajecniku prebieha ovulacia, co by nebolo nic zvlastne ale vtedy som mala 25. den cyklu. Tym padom mi oznamila,ze ked je posunuta ovulacia bude mi meskat aj menstruacia ale dostala som menzes normalne na 29. den a krvacanie trvalo tyzden ako zvycajne. Sice som sa docitala,ze nemusi byt ovulacia presne v strede cyklu ale stretla sa nejaka z vas s tym,ze ma plodne dni presne pred zacatim menzesu? Vzdy som si myslela,ze ovulaciu mavam v strede cyklu kvoli pobolievaniu vo vajecnikoch v tych dnoch,preto ma to prekvapilo.

Noelinka

Gumulo jedine orgamy kt spolupracujú s maternicoi su stitna, hypofyza, oblicky cize hormonalne organy. Viem o com rozprávam ja som tonroky studovala mam aj maturitu z gynekologie a porodnictva.

V tom mas pravdu ze pocas styku a orgazmu sa spermie lepsie a rychlejsie dostanu k vajicku.

Ale napr srdce, pečeň, zlcnik atd nemaju s tym nic spolocne.

A ako som uz nizsie popisala gynekologovia pomocou usg vedia veľmi dobre uecit kedy ma zena ovulku aj tom som nizsie popisala.

Gynekológ vie dokonca pomocou usg urcit ci ma zena vajicka vo vajecniku! Podla toho vedia aj zisrit cinje plodna a ci bude mat ovulku

gumulo2

Noelinka-organizmus pracuje ako celok, spolu aj z maternicou-ta je súčastou organizmu.
A Pri ovulacii je ale nemusí ten orgazmus ma niekto najváčši,
A lepsie putuju tie spermie /nie je pravidlo/ do maternice,aj vajíčka
by mohli mat väčšiu činnost, preto sa to niekedy meria-teplomerom podla teploty-bazalna teplota-tam by mal byť nejaký skok-ale nemusí.
Domorodci niekde-boli také výskumy nemenštruovali a mali deti.
Nemusí byť všetko presné.
Každý organizmus je iní.
Preto si myslim že sa to neda presne zaznamenať určiť.
V podstate to aj citime, niekto tu ovulaciu-ludia

Noelinka

Jandolin a rada by som ta este opravila organizmus a ovulka nemaju nic spoločné. Jedine co s ovulkou ma nieco spolocne je len maternica, vajcovod a niekedy prsia inak s organizmom to nema nic dokopy. A podla sliznice maternice a usg vedia presne zistit kedy ma alebo bude mat ovulku pretoze vtedy je vajexnik väcsi z dovodu ze vajicka dozrievaju a ked sa vajicko z vajecnika vypudi to vidiet pri usg ako vajicko putuje z vajecnika cez vajcovod do maternice.

Noelinka

Jandolin sry to som teda zle citala ok beriem.naspät

Pocatie nie je len v ten den v kt ma zena aj ovulku vy si musite pamätat ze vajicko po vypudeni je sxhopne prezit len 24 h ale spermie su schopne prwzit aj 5-7 dni v maternici.

Priklad zena ma v pondelok styk v stredu ma ovulku tak oplodnenie nastane v stredu. Alebo v stredu je ovulka a ked a zena v piatok styk tak oplodnenie uz nenastane prwtoze vajicko uz nie je života schopne

jandolin

Noelin.Napisala som organizmus-telo človeka- nie orgazmus.
Ak chceš vdieť tak ovulacia može prebehnuť aj iný den ako 11-13.
Boli prípady kedy bolo pocatie v iný de,ako sa všeobecne stanovuje.
Uvedom si že tam bola v určitý čas-ked sa pozerala prístrojom-jej posudenie.
V priebehu dńa sa chova organizmus-telo, rozne-jak to môže presne stanoviľ pani doktorka

Emily opat

Ahoj Miska, obdobie od ovulácie po začatie ďalšej menštruácie sa vola lutealna fáza a trvá od 11-16 dni, ked je normálna. Každá žena ju ma inak dlhu ale pre jednu ženu je jej dĺžka daná, čiže ak máš lutealnu fázu napr 13 dni tak ju budeš mat tak kazdy mesiac. Kdezto fáza od začatia krvácania po ďalšiu ovulaciu sa môže meniť.
Podľa môjho názoru, ovulacia v dni prehliadky neprebiehala. Vobec sa tým nezaťažuj.

Noelinka

Tak pre info ovulácia je proces, pri ktorom sa uvoľní z vaječníka vajíčko a pomocou ultrazvukového vyšetrenia je možné sledovať rast folikulov (dutinky, ktorá obsahuje vajíčko) vo vaječníku a práve podľa toho jej to gynekologička zistila a povedala

Noelinka

Miska mas 2 sposoby ako zistit

1. Kazdy den merat teplotu tam dole predtym nez vstanes z postele

2. Kup si ovulacny test a rob sinto kazdy den

Noelinka

Pani doktorka cize gynekologicka podla USG velmi dobre vie rozoznať kedy ma zena ovulku a kedy nie!

U kaudej zeny je ovulka inak niekomu na 14 dwn niwkomu pred MS niekomu po MS u kazdej je to individuálne