Pichanie v podbrušku

Príspevok v téme: Pichanie v podbrušku
perry18

Ahojte.. chcem sa spýtať ak ste mali niektorá cystu na vaječníku aké ste mali príznaky? už asi rok ma občasne pichá v pravom podbrušku také 3-4cm od bedrovej kosti smerom trošku nadol, hlavne keď sa napríklad niekedy postavím alebo cvičím brucho alebo tak.. keď som bola u gynekológa na preventivke pred rokom a spomínala som mu to že či nemôžem mať niečo s vaječníkom pravým tak ma odbil že nie že som zdravá a že to mam isto z chrbta nejaku bolesť alebo čo že to gynekologicke nieje.. mne to ale stále nedá pokoj, stále to neprechádza a bojim sa aby to nebolo potom niečo vážnejšie :/

Sarka22

Ahoj , ja som mala pred približne rokom a pol cystu na pravom vaječníku , no sama by som to nepoznala , nemala som žiadne bolesti ani iné príznaky(navyše cysta v 15 rokoch není moc normálna záležitosť) a na tú cystu mi náhodou prišla na gastre na ultrazvuku ( vtedy už cysta mala 5cm), tak som začala chodiť ku gynekologoške ale cysta sa furt zväčšovala až do 7,5cm a začala som v tej oblasti ako popisuješ cítiť taký tlak , nedokázala som ležať na pravom boku lebo ma tam niečo tlačilo, ale bolesti som mávala len pri fyzickej aktivite no zhruba o pol roka už som musela na operáciu... Doktorka mi na kontrole po operáciu na otázku či sa mi tá cysta može vrátiť odpovedala "Prvadepodobnosť že sa to cysta vráti, je väčšia ako tá , že sa cysta u ženy vôbec neobjaví" . No ale posledné dva mesiace teraz pociťujem tiež pichanie v tej oblasti , ale také že niekedy nedokážem ani chodiť a zase ten tlak , nedokážem ležať na prvom boku atď ... chvíľku mi trvalo kým som sa odhodlala objednať sa ku gynekológovi ale mám termín nabudúci
týždeň tak uvidíme ...