Lymfóm alebo nie?

Príspevok v téme: Lymfóm alebo nie?
JaninkaNinka

Ahojte, mám len 17rokov a pred týždňom som dostala svoje krvné výsledky tiež aj z moču. Vraj vyzerajú byť v poriadku... Akurát pecenove mám trocha zlé ale prekvapil ma medzi medzi nimi papier ma ktorom je pod cislom napisana diagnóza hodgkinovho lymfomu a norma nejaká do 5 IU/l ktoru mám ja hore na tom papieri 10,2. Nejaká tymidinkinaza... Mám sa obavat? Vraj mám ist čím skôr s týmito vysledkami na hematologiu

netreba

Tak, tak, všetky tie neurologické príznaky aj tá únava by sedela na boreliózu, ktorá sa niekedy ťažko diagnostikuje.

Držím palce, aby to nebolo jedno, ani druhé. Daj potom vedieť, keď budeš vedieť viac.

JaninkaNinka

Vraj na krku iba trosku ale len trocha inak ma nebolia zvykla dom mať jedine hrcky pod pazuchami také bolestive alestale zmizli a to asi 4roky dozadu. Neurologicke... Vraj su najbližšie K priznakom boreliozy ktorú vraj podla testou nemám hoci 1x vyšli poz potom negatívne... Inak bolest lytok kolien hlavne...brnenie. niekedy mi odide cela noha alebo ruka úplne cit v nej.. Potom kopa veci po stranke s pamatou a tak...ale ta unava má ničí asi najviac.caka má ešte mri

netreba

A tie divné neurologické problémy....čo napríklad?

Máš aj zväčšené uzliny na krku? Tie ti určite lekárka kontrolovala.

netreba

Aké máš ťažkosti?

Je to nešpecifický marker, čiže neslúži na diagnostiku, jeho zvýšená hodnota značí intenzívnejšie delenie buniek niekde v tele.

Ten kód choroby slúži pre poisťovňu (labák), aby toto vyšetrenie onkomarkera hradila, neznamená to ešte, že tú chorobu máš.