najlepsie probiotika, skusenosti (monsea,biopron...)

petrzlen

BJ2 a si si isty? kolko probiotik prezije v zaludku po 2 hodinach nebol ten test robeny na probio v tabletkach nie v potravinach, viem coho su schopni vyrobcovia probiotik a ostatni ked ide o predaj ,maju kopec studii co potvrdzuju ze ten ich je ten jedinecny a zazracny a popru aj nos medzi ocami, Daj nejaky seriozny link na ten test a uvidim ci si tiez nenaletel. Ja viem ze ludia v minulosti jedli jogurty zakvasy apod a boli zdravy a vytalny dokonca kmene kde jedli zakvasy ai dokazuju v hystorickych pramenoch 5000 rokov dozadu ze dozivali vysokeho veku a uzivali si to s partnerkami este i v stovke. :)

BJ_2

petrzlen - a uz si videl testy, kolko probiotik prezije v zaludku po 2 hodinach z jogurtu? Nechcem ti brat iluziu....

z kyslej kapusty snad nieco prezije, ak sa stihne stravit behom pol hodiny, a ak tam pridas nejake jednoduche cukry, ktore zvysuju odolnost probiotik proti vysokej kyslosti v zaludku. Ale nieje to potvrdene. Niektore druhy laktobacilov neprezili ani pol hodinu v zaludku. Niektore dali hodinu, ak je pritomne dostatocne mnozstvo jednoducheho cukru. 3 hodiny, co sa travi tak bezne jedlo, neprezilo nic. Teda pod mikroskopom nebolo mozne dohladat jedinu zivu kulturu (mozno ich tam zopar bolo, ale nenasli sa, inymi slovami 99,9999% ich zomrie

Tak snad stava z kyslej kapusty, zmiesana s cukrom, do prazdneho zaludku, by to mohla dat. Ale jogurty... nechcem vam brat iluziu, ale nic neprezije.

Prave preto som vam tu napisal info, ktore som napisal. Teda ktore brat. Teda musia byt bud v enterickej kapsule, ktora sa nerozpusti v zaludku, ale az v crevach. Alebo s postupnym uvolnovanim. Kedze existuje uz postupne uvolnovanie, tak nema zmysel pouzivat nic ine, kedze to ma aj dalsie vyhody (rovnomerne rozmiestnenie probiotik po celom tenkom a hrubom creve).
Tak snad ste to uz pochopili, ze ine zmysel nemaju, kedze su uz cenovo dostupne aj tie s postupnym uvolnovanim.

trops - zijem na slovensku. Iherb postovne mas 3,5 eura, prakticky rovnake ako na slovensku, ked objednas maly balicek. A ak objednas do 22 eur, vmestis sa aj do odpustky DPH, teda neplatis +20%. Cize mas to akoby si objednaval zo slovenska.

Co sa tyka Healthy Origins, na tu cenu su velmi dobre, neviem ci su entericky pokryte, ale niesu s postupnym uvolnovanim. Ak su entericky pokryte, tak v tom pripade su tiez dobra moznost. I tak, by som vsak isiel do postupneho uvolnovania, kedze ma vacsie vyhody a priplatil si.

petrzlen

Trops- nneni to celkom pravda , ja osobne mam ulceroznu kolitidu uz 10 rokov a maval som silne zapaly iba v nemocnici ma davali dokopi, na zaciatku som nemohol ani kysle ani mliecne ale casom som si zvykol a zistil som ze ani teito potraviny neboli na vine , dnes ich jedavam pravidelne a uz 2 roky som zapal nemal , vlastna skusenost. Na vine su cukry teda nie cukor umela fruktoza vyrabana chemicky a oznacena ako cukor , cukor je iba glukoza a tu v obchode tazko dostanes, z umeleho cukru z toho su zapaly a choroby.

trops

petrzlen
Ludia s roznymi intoleranciami zial taketo potraviny jest nemozu. Takze tvoja "lacna" rada je ok pre zdravych ludi, ktori chcu probiotika dolpnat ako sucast zdraveho stravovania. Inak je tato rada pre chorych bezcenna.

petrzlen

Najlepsie a najcerstvejsie a najucinejsie probiotikum je domaca surova kvasena kapusta alebo domaci jogurt, osahuju az 1000 nasobky zivich bakteriii oproti tomu co obsahuju tabletky, a stoja iba par centov a troska prace.

BJ 2

Kupte si Pro-15 alebo advanced pro-15 z iherbu. To su s postupnym uvolnovanim. Este lepsie su InnovixLabs 26 druhov, ale to musite sem nejak dostat z amazonu.

Potom ako prebiotikum, inulin a Larch Arabinogalactan.

A spolu s probiotikami najlepsie ked to zjete spolu s ovocim (jablko, banan.,atd.., na cukroch a ovocnej vlaknine sa mnozia ako dive).

95% probiotik zdochne v zaludku. Navyse, cim je tabletka starsia, tym menej ma kultur. Neraz sa stava, ze po roku od vyroby uz nema zivotaschopne kultury. Preto niektori vyrobcovia zaviedli taky udaj, ze kolko probiotik je zivych v case expiracie, teda po 2 rokoch. To je ovela dolezitejsie, nez to, kolko ich tam je v case vzniku.

Z mojej skusenosti, vacsina ludi berie neucinne probiotika, snad 1 z 10 berie, ale vacsinou predrazene. Lutujem ako vas balamutia a vodia za nos a co vam v slovenskych lekarnach predavaju. Predrazeny odpad, co vykape v zaludku.

Leila80

Podľa mojich skúseností najlepšie sú 12 komorove probiotiká, ktoré ponúka mám pocit iba jedna firma. Okrem toho 100% colostrum v tekutej forme. Pre bližšie informácie, kľudne píšte

probio

inak pozeram ze v hylaku su metabolicke produkty bakterii Escherichia coli a zaujimalo by ma preco ked vlastne vsade sa pise ze nereaguje na liecbu atb a tak celkovo nieje dobra a sposobuje rozne problemy