Lieky a ja

Príspevok v téme: Lieky a ja
Nikol007

Ahojte,
v piatok som navštívila prvý krát psychiatričku. Mám veľké rodinné problémy..problém s adaptáciou novej životnej situácie.. tak som sa jej vyrozprávala, povedala mi aj ona, povedala, že na tom popracujeme. Ale ťažko sa mi zaspáva a dala mi preto lieky Atarax.. včera som užila večer prvú tabletku a dnes som bola celý deň úplne mimo, unavená, malátna, nevládala som ani vstať z postele. Už len to, že musím brať lieky mi nie je po vôli. Ja ich nechcem brať... čo myslíte? Čo mám robiť? Študujem a pracujem v zdravotníctve a to sa proste tak nedá fungovať.povedala mi, že to nemá vplyv, ze sú to ľahké lieky. Ale mne to tak nepríde. Ja nie som psychicky chorá aby som to musela jesť.. podľa mňa tá nespavosť prejde časom, keď sa to urovná...

WHISPER

ved to že máš žiť a nie prežívať..
radšej sa zamysli nad svojou životosprávou, chod si zabehať to ti vyčistí hlavu...
a tej psychiatričke povedz že tie lieky brať nebudeš! si snad svojpravna, nikto ich do teba pchať nemože...

a do buducna najprv sa riešia problemy so psychologom.. ten nenadroguje ludí... psychiater ma z toho biznis...
ludia utekaju ku psychiatrovi a to je prve čo urobi ze ich nadroguje..!

mal by to niekto riešiť z vyššich miest, ze zbytočne predpisuju drogy ludom! su to drogy! lebo pod ich vplyvom clovek ani nemoze riadit auto.. resp,. nemal by... ale poznam takyhc co to ignoruju.. a nadrogovani ze ani nevedia kde su a čo robia, su mimo ,..sadnu do auta... kym dakoho nezabijú..

Nikol007

Ďakujem. Áno, viem, že to môže ovplyvniť môj život. A dosť radikálne. Viem čo myslíš, ale každopádne nie som psychicky chorá, nemám naozaj vážny problém sama so sebou, len s momentálnou situáciou.
Viem, že mi to môže uškodiť aj pri štúdiu. Ale to neriešim vôbec.
Každopádne skúsim sa dať dokopy sama so sebou.
A myslím, že je dobré, že si uvedomujem, že teraz to ide zlým smerom a nechcem, aby to tak bolo..
A hoci pracujem v zdravotníctve, s farmatickým priemyslom ako takým nie som stotožnená...:)
Pôjdem tam a otvorene poviem, že tie lieky nejem..lebo ja ja nepotrebujem aby ma to utlmovalo..povedala mi, ze mám zivot zit a nie prezivat..ale viem co tie lieky so mnou urobili za jeden den... tak koniec. :)

Ute

Nikol007, a ešte musím dodať k tomu, čo som ti napísala, že súhlasím so všetkými, ktorí k tvojmu problému napísali tu svoj názor. A že ona bola v pohode? Ona bude vždy v pohode!

Ute

Nikol007, ja mám takéto poznatky o veci na ktorú sa pýtaš. Už len ten samotný fakt, že si navštívila psychiatričku, je veľmi dôležitá vec. Môže to byť následne pre teba v živote plus, ale aj mínus. Mala by si preto zbystriť svoju pozornosť. To, ako sa v nasledujúcich dňoch zachováš, môže veľmi podstatne ovplyvniť tvoj život - a to aj v negatívnom zmysle. Nechcem ťa vystrašiť, iba som k tebe pravdivá. Čo sa týka liekov, ale iba konkrétne Ataraxu, ten postupom času stratí svoju silu. Nebudeš ho vnímať tak, ako si to teraz napísala.
Poznám dosť ľudí, ktorí sú psychiatrickými pacientmi a veľmi veľa z nich problém s liekmi rieši tak, že si lieky síce dáva predpisovať, ale ich neužíva. Čo robia s tými liekmi to ozaj netuším. Pravdepodobne to robia tak, že si ich z lekárne vôbec nevyberú. Atď. Ty sa teraz musíš rozhodnúť, či svoj problém zvládneš riešiť sama - alebo k jeho riešeniu potrebuješ ešte psychiatričku.

Nikol007

Vybavila mi to babkina známa, źe ju pozná. Ale keby som vedela hneď, že to je psychiatrička, tak tam ani nejdem.
Skúsim ten mätový olej, ďakujem za tip.
Som objednaná o mesiac a čo jej poviem? Popravde tam ani nechcem ísť, ako zaoberá sa psychoterapiou..ale tie lieky ma odradili asi najviac. Inak bola v pohode.

WHISPER

najprv psycholog....!

a tiež pomaha vonna lampa + mätovy vonny olej...

mna z toho hned do spánku ťahá ako začne vonať po izbe, hned oči padajú... aj teraz som zapálila,..

Mesačný princ

Ja ti poradím namiesto tabletiek masturbáciu tesne pred spaním.

Aspoň vyskúšaj, kým sa ti spánok nezlepší.

a cho´d k psychológovi a nie k psychiatrovi.

Judit19

Ak ty sama cítiš, že lieky nepotrebuješ, a dokážeš bez nich fungovať, tak ich neber. Pokiaľ trpíš nespavosťou, možno by ti stačili bylinky, ako napríklad medovka. Ja tie benzodiazepíny poznám a máloktorý ťa tak vygumuje ako Atarax. Neber to.

WHISPER

po prvé kedze pracuješ v zdravotníctve mala by si mať nejake vedomosti... a aj také že by si mala vedieť že psychiater má biznis z toho ze drogy predpisuju ludom....
psychiatria je najväčší biznis...!

dalsia vec pýtas sa tu tak ako keby ťa niekto nutil brať tie lieky...

dalsia vec... čo znamená "večer" ? o kolkej si zobrala ten liek...

radšej sa zamysli nad svojou životosprávou, zdravá strava, chod si zabehať večer a uvidíš ako dobre sa ti bude spať,..
prípadne aj ráno pred prácou a uvidíš ako ťa to naštartuje...
cvič...