Neviem ako ďalej

Príspevok v téme: Neviem ako ďalej
Fowa

Ahojte. Ani neviem ako to napísať. Toľko nenávisti a pohŕdania sama sebou neznesie hádam ani list papiera, nie to ešte nejaká duša, ktorá sa rozhodla pre štúdium pomáhajúcich profesií.. A predsa som tu a nejako žijem. Každodenne v sebe zvádzam boj, či som tak celkovo spokojná alebo vlastne ani nie. A bojujem so stavmi depresie, kedy nemám chuť ani žiť ani nežiť. Aj príprava smrti je strašne náročná a keď máte depresiu, tak tá náročnosť je jedna z vecí, ktoré vás od smrti môžu odradiť. Pri prežívaní mi pomáha myslieť na Boha, ktorý mi môj život daroval a ja si ho nevážim. Tak sa vždy aspoň trochu snažím vidieť veci pozitívne. No väčšinou s tým neviem nič urobiť. Píšem, pretože čiastočne moja nenávisť k sebe samej pramení z toho, že stále jem a necítim sa byť chudá. Vyslovene tučná tiež nie som, ale celý život mi komplikuje moha váha s vzhľad. A teraz to bude už 10 rokov, čo so sebou neviem vydržať. Hovorím si, "však nemôžeš byť taká krava! Vieš čo ppp znamenajú, vieš o ppp všetko". Na škole som sa tejto téme dosť venovala a ani to nepomohlo. Prešla som si štádiom anorexie, potom obdobím kedy som všetko úplne ignorovala a posledné roky trpím záchvatovým prejedaním, obžerstvom. Ničí mi to život, zničilo vzťahy a totálne upadám a chradnem. A cítim sa extrémne osamelo, aj preto sa pýtam, prežil niekto niečo podobné? (ž, 24r)

Tomas12345

Kvoli obžerstvu predsa nemusis mat depky. Si zrava a to je podstatne. Inak s obzerstvom mam problemy aj ja ked to na mna pride tak je tazko odolat. Ale skus napriklad ak dostanes chut na sladke si dat orechy, alebo daco take nizko kaloricke ktore zasyti chutove bunky ale nestucnies z toho ako napriklad zelenina.

Gima

Psyllium

Možno ste sa už stretli a možno nie s pojmom psyllium. V rámci detoxikácie sme už na našej stránke o psylliu aj písali. V tomto článku si teda povieme niečo viac o tom čo je psyllium, na čo sa používa a pod.

Psyllium je 100% prírodná vo vode rozpustná vláknina ktorá sa vyrába mletím šupiek semien skorocelu indického. Produkt ako taký sa k nám dostáva najmä z Indie, kde ho už dva tisícročia používajú v tradičnej ajurvédskej medicíne ako prostriedok na hnačku či zápchu. Psyllium má jedno hlavné špecifikum ktoré z neho robí tak zaujímavú tému aj pre náš web. Tým špecifikom je vláknina.

Vláknina a zase vláknina

Základom psyllia je vo vode rozpustná vláknina ktorá po styku s vodou vytvára gélovú konzistenciu. Poviete si možno, že vlákninu predsa obsahuje aj ovos či jačmeň. Psyllium však obsahuje omnoho viac vlákniny než už spomenuté obilniny. Dôvodom na jeho užívanie však nieje fakt, že obsahuje viac vlákniny ale fakt, že v strave bežného konzumenta je vlákniny málo. Vláknina je všeobecne známa ako niečo, čo pomáha fungovať naším črevám. Priemerný konzument by mal denne prijať 25 gramov vlákniny. Skutočnosť je však niekde úplne inde. Náš denný príjem vlákniny sa nachádza približne v polovici odporúčanej dennej dávky.

Takto podhodnotený príjem vlákniny spôsobuje zápchy či hnačky a celkovo zle fungujúci črevný systém ktorý spôsobuje ďalšie zdravotné problémy.

psyllium

psyllium skorocel indický

Čo psyllium dokáže

zamedzí pocitu hladu – podporuje chudnutie
zlepší vyprázdňovanie,
dodáva potrebnú vlákninu
detoxikuje a čistí črevný systém
pomáha pri nadúvaní, zápche
slúži ako prevencia pred rakovinou hrubého čreva
odstráni kožné problémy ( tento bod súvisí s očistou čriev)
redukuje cholesterol – znižuje hladinu lipoproteínu (LDL)
znižuje kolísanie hladiny cukru v krvi (psillium je vhodné pre diabetikov)

Psyllium dokáže zväčšiť svoj objem 14 až 25 krát

Detoxikácia a psyllium

Hlavným bodom všetkých vyššie spomenutých účinkov psyllia na organizmus je detoxikácia organizmu. Tým že psyllium účinne napomáha správnemu fungovaniu črevného systému, stáva sa vynikajúcim prostriedkom pri detoxikácií. Všetky body ktoré sú v zozname uvedené – ako napríklad odstránenie kožných problémov, majú priamy súvis s očistou čriev. O očiste čriev sme si už napísali samostatný článok a psyllium je v ňom právom spomenuté a tiež odporúčané na takúto očistu. So zlým trávením a zlým fungovaním čriev je spojené množstvo zdravotných problémov ktoré možno na prvý pohľad nedávajú nijaký súvis.
psyllium detoxikácia nadúvanie hnačka zápcha skúsenosti recenzia

Psyllium sa u nás stalo tak trochu populárnym hlavne vďaka ľuďom ktorí sa snažia schudnúť. V prvom bode nášho zoznamu je napísané, že psyllium podporuje chudnutie. Je tomu skutočne tak. Deje sa tak hlavne vďaka zlepšenému tráveniu a v neposlednom rade vďaka tomu svojej vlastnosti zväčšovania objemu a viazania vody na seba. Tým že psyllium „napučí“ dokáže po konzumácií zaplniť žalúdok a jedinec by mal teoreticky menej zjesť ostatnej potravy.

Ak vám psyllium pomôže schudnúť budem len rád, v prvom rade však budem rád ak si pomocou psyllia dokážete zlepšiť zdravotný stav a detoxikovať. Pokiaľ teda trpíte zápchou, hnačkami, nadúvaním a pod. psyllium určite odporúčam.

Snehuliatko01

Tento príspevok je o mne.. cely, od začiatku do konca akoby som ho pisala ja sama.. jedine ze mam 23 a nie 24, inak sedi do bodky vsetko.. a plus mam bulimiu.. takze viem co prezivas a je toto peklo, ktorym si ja prechádzam uz dlhe roky, zacalo sa to niekde v roku 2011 anorexiou, pokracovalo prejedanim a skoncila som pri prejedani spolu s bulimiou..ako clovek som absolutne zlyhala na celej ciare, toto robia iba socky a to my sme, lebo sa dobrovolne nicime hoci vieme ze je to nespravne a nebezpecne..

Lary

Položila si najľahšiu otázku .Fyzično a psychika sa navzájom ovplyvňujú.Nikde v tvojom príspevku som sa nedočítal že zdravo som sa stravovala a športovala prečítala som si knižky na pobavenie ducha a mysle.Je jasné čo ti naznačujem ?Ako sa môžeš cítiť dobre keď robíš kraviny ?