Život po škole

Príspevok v téme: Život po škole
Alala

Ehm ahojte. Som na zakladke a zaujima ma život potom. Je nutne vediet a mat dobre znamky zo všetkych predmetov? Je ta škola naozaj až taka dôležita ako hovoria učitelia? Možno to vyzera že sa chcem uliať zo školy alebo predmetov.. Ale ja sa rada učím tak ma to len tak zaujíma. Ak by niekto vedel mi niečo viac povedať budem rada :)

WHISPER

nie nie je nutne mať dobre znamky... nebaví ma učenie.. uplne mi stačili 4.. ale ked som chcela vedela som sa naučiť na 2 :-D
zmaturovala som tiež na 4... ale nie preto že som nevedela, vedela som všetko,...na maturi som sa učila...ale už na mna zasadli učky tak mi aj znamky davali...
že ked sme maturovali dve, tá druha čo sedela vedla mna odpovedala horšie ako ja, dokonca nevedela, ze som myslela ze ani nezmaturuje.. ale znamku jej dali lepsiu...
takže tak..
po skole som robila vo vyštudovanom odbore 6 rokov,.. a myslíš ze sa ma niekto pýtal na ake znamky som sa učila? že mi to bolo treba..? nebolo...
potom som robila 2 roky v dalsej robote a minuly rok som menila len tak robotu kazdy mesiac... a nikto neriesil ake znamky som mala..
a tu kde pracujem teraz vo výrobe skoro rok, som jedna z mála čo má vôbec maturitu..

takže známky ake si mala v škole nikto riešiť nebude... je to jedno..

doležity je tvoj výkon v práci.. a podla toho postupuješ...

na známkach záleží IBA! ak chceš isť na vš koli prijimačkam...

Mesačný princ

Vyber si, máš tu rôzne možnosti.

No pamätaj aj nato, že v práci budeš najskôr tráviť oveľa viac času, ako ho budeš mať sama pre seba. Jedine ak sa dobre vydáš :)

prezyvkanafore

mesačny už ti to tu niekto bol písal že si "velky odbornik" do každej témy,

pre zakladatelku:
tento dotyčný žije mesačne zo 170 € či kolko už si to presne nepamätám, ale nemá ani 200€ prijem...

tak neviem o čom tu píše ze nelutuje čo vyštudoval ked z toho nemá nič lebo vyciciava štát ked poberá davky, je lenivý nikde nepracuje,
resp. vyciciava ludí z ktorymi žije, pravdepodobne rodičov, lebo zo 170€ by si sotva mohol v BA či kde to žije zaplatit čo i len nájom za garzonku... a taký tu ide radiť...

Mesačný princ

Ja by som ti k tomuto napísal len jedno. Študuj vždy len to, čo ťa zaujíma, v tom budeš vynikať a budeš dobrá.
Trh práce síce vyžaduje, aby boli všetci najnovšie mechanici, alebo elektrikári, pretože automobilový priemysel...:D smiešne mi to príde a je mi z toho zároveň celkom smutno. :(

Vyberaj si školu podľa toho, čo ťa naozaj baví. Nie podľa toho, čo je preferované (perspektívne odbory).

Možno je to hlúposť ale ja so osobne nikdy neľutoval :)

Na tie predmety, ktoré ti nepôjdu sa môžeš z vysoka....
Sústreď sa na tie, ktoré využiješ ako v bežnom živote, tak aj v budúcom povolaní :)