Chcem skončiť

Príspevok v téme: Chcem skončiť
Lkjhg

Neznášam svoj život. Chodím na gymnázium, ktoré ma iba rozčuľuje a privádza mi stres a pocity zúfalstva, bývam s rodičmi, pričom "otca" (neviem si pripustiť že by bol sktučne mojim otcom) z celeho srdca nenavidim, robi mi naschvaly, nedokaze ma akceptovat. Nikoho nemam, nestretol som nikoho, s kym by som si rozumel, komu by som sa mohol otvorene vyrozpravat (a ze to potrebujem ako sol). Cely svoj doterajsi zivot hodnotim ako nieco, co nema ziadny zmysel. Citim sa na tomto svete uplne zbytocny. Zatial co toto pisem, rodicia sa hadaju. Kvoli mne. Neviem co robim zle (asi ze mam vlastne predstavy o zivote, vlastny ciel).
Mam svoj sen, ze odidem daleko, kde budem zit svoj stastny zivot, no v najblizsich rokoch to nejde. Okrem toho som neustale v hroznom psychickom stave, takze preto nedokazem nic urobit.
Nevladzem, nechcem. Keby som vedel ako to ukoncit asi to spravim.
Neustale citim depresiu, pocity zlosti striedaju pocity obrovskeho smutku.
Je to zacarovany kruh. Casto som si povedal ze uz bude dobre, vzdy som preto vsetko robil, no vzdy som padol na hubu.
Cely moj zivot su iba neuspechy. Niekto si povie ze to tak asi malo byt, ze zivot je skuska, no ja uz nemozem. Jedina vec na ktoru sa dokazem tesit je ze sa schulim pod petinou do klbka a pojdem spat.
Som zufaly, iba som sa potreboval vypisat. Viem ze toto nema ziadne riesenie (teda jedno, ku ktoremu sa vsak nikdy neodhodlam)

padlyanjel1111

ahoj autor temy... v tvojom prispevku som sa nasla...az nato ze som o par rokov starsia od teba ale presne ako keby to ja pisem... cely moj zivot je vlna velkeho neuspechu nestastia na ludi a smutku.... . aj ja som si casto povedala ze uz bude dobre, ale ako ty vzdy som padla na hubu vzdy do mojho zivota prisla este vacsia facka horsi clovek ktory mi viac ublizil a ja neviem ako z toho von. Vzdy ma niekto sklamal, nedokoncila som vysoku skolu co dodnes lutujem ,v praci vzdy nieco pokazim... moj zivot je taktiez same utrpenie ...co by som dala aspon za kusok stastia a niecoho pekneho ...obcas si pripadam ako zakliata...

pomocnica

Ahoj. Koľko máš rokov?
Nooo môj názor je takýto...vážne potrebuješ niekoho komu sa vyrozprávaš...škoda, že ťa nepoznám, lebo ja som zvyčajne tá osoba, ktorej sa vyrozprávajú...Ale poviem ti jednu vec...je dobré, že sa k tomu riešeniu neodhodláš, lebo to NIE JE RIEŠENIE! Ty to nepoznáš? Vieš aký je život krásny? Keď je pekný deň tak vyjdi vonku na prechádzku...nedávaj si do uší slúchadlá, len choď počúvaj a sleduj okolie...Krásne....Ty ak máš cieľ, tak je to veľmi dobre, lebo keď nie teraz tak neskôr si ho môžeš uskutočniť a prestaneš blúdiť...Chceš cestovať, spoznávať, zažívať? Jasné, že to nejde samo od seba...nájdi si brigádu a šetri si...potom si budeš všetko čo zažiješ dvojnásobne tak vážiť, lebo to je za tvoje vydreté peniaze...Teraz to ešte nejako vydrž...aj keď hovoríš, že sa to už nedá...nedá?!? Jasné, že dá...ľudia majú horší život ako ty a idú ďalej, cez jednu životnú skúšku k druhej a preliezajú cez ne, hľadajú úzke škáry, cez ktoré svieti slnko a aj keď im zostanú jazvy, neprišli o nohu....Sú aj ľudia, ktorí majú menej problémov ako ty a hovoria si, že je život k nim nespravodlivý, že už to nemá cenu...nemá? MÁ! Život máš iba jeden...chceš aby si na teba ľudia neskôr spomenuli(a ver mi, že si na teba spomenú aj keď si to možno nemyslíš)ako na toho, kto sa vzdal, alebo ako na bojovníka, ktorý dosiahol svoje ciele aj po ťažkých skúškach teraz je šťastný? Ak sa nevzdáš a pôjdeš si za svojim cieľom, tak ho aj dosiahneš, nevzdávaj sa! NIKDY! Pochop, že to dokážeš aj keď si možno myslíš, že nie...
Ak sa potrebuješ vyrozprávať, tak sa tu vyrozprávaj, aj na to slúži toto fórum. :-)
A dám ti príklad...Teraz máš život, ktorý si môžeš užívať a áno, život sa dá užívať aj bez nejakého obnosu peňazí, len to musíš sám chcieť. Máš život, máš aj možnosti, aj život pred sebou ale trápiš sa...Plánuj si, čo všetko chceš dokázať, spíš si zoznam a po malých krôčkoch si splň aj tie najmenšie sny...sleduj, čo sa deje okolo teba a využívaj možnosti na nové zážitky. No a to si ty...ale sú aj ľudia, ktorí majú plány, ambície, sny, ciele ale majú taktiež rakovinu a na to všetko majú málo času...vedia, že môžu mať peniaze, ale to jediné, čo vážne potrebujú a želajú si, to im už prchá....a to je život....ty ten život MÁŠ! Tak chceš prežiť život smútkom, sťažovaním si? Ležaním v posteli, plakaním, kričaním a zúfalstvom, alebo si chceš užívať všetky krásy života? Sledovať krásu prírody a tešiť sa z toho, čo máš? Musíš len ty sám chcieť a robiť pre to niečo, lebo samotné sny nestačia...to proste nestačí...UROB pre to niečo TY a nespoliehaj sa na šťastie, na to, že úspech k tebe priletí....sklamem ťa...nepriletí....ale ak sa posnažíš, tak postupom času príde...všetko zlé, čo si kedy prežil...viem, možno mi neveríš, ale VER MI! všetko to zlé sa vynásobí a vráti sa ti to v podobe dobra a šťastia...lásky...
Neviem ako ti to mám vysvetliť, ale nesmieš sa trápiť...nesleduj to zlé, čo sa ti deje, ale to dobré...Ráno keď sa zobudíš si otvor okno, nadýchni sa povedz si, že toto je nový deň...deň, ktorý ti ponúka zážitky...Ak si prídeš sám...uvedom si, že nie si sám...už len to, že som zvedavá na to, ako sa ti darí, ako sa máš....JA a to ťa nepoznám....tak už len preto nie si sám...:-)
Porozmýšľaj...možno sa aj porozprávaj s rodičmi...otvorene...čo im na tebe vadí, čo by si mohol zmeniť, aby si bol spokojný aj ty aj oni....Niet nad otvorený rozhovor...:-)
Držím prsty....Priebežne sa tu ozvi, ak sa potrebuješ vyrozprávať a uvedom si, že nie si sám. :-)
Veľa šťastia a pekný deň. ;-)

Buzinko

Vezmu tě má milá rovnou k nám
kolem louky lesy hejna vran,
všude samá kráva samej vůl,
máme kino, máme hospodu,
v obci všeobecnou pohodu,
máme hujer, žito, chléb i sůl,

Když se u nás chlapi poperou,
tak jenom nožem, a nebo sekerou,
V zimě tam dlouhý noci jsou,
a tuhej mráz
(A tam já to mám rád)
Jak jsou naše cesty zavátý,
tak vezmem vidle, a nebo lopaty,
když něco nejde, co na tom sejde,
my máme čas.

Chlapi někdy trochu prudký jsou,
holky s motykama tancujou,
s ranní rosou táhnou do polí,
nikdo se tam nikam nežene,
máme traktory a né že né,
až to spatříš ledy povolí

Když se u nás chlapi poperou,
tak jenom nožem, a nebo sekerou,
V zimě tam dlouhý noci jsou,
a tuhej mráz,
(A tam já to mám rád)
Jak jsou naše cesty zavátý,
tak vezmem vidle, a nebo lopaty,
když něco nejde, co na tom sejde,
my máme čas

Hoří les a hoří rodnej dům,
hoří velkostatek sousedům,
to je smůla, drahá podívej,
hasiči to stejně přejedou,
oni si moc dobře nevedou,
schovej sirky ať je neviděj.

Když se u nás chlapi poperou,
tak jenom nožem, a nebo sekerou,
V zimě tam dlouhý noci jsou,
a tuhej mráz
(A tam já to mám rád)
Jak jsou naše cesty zavátý,
tak vezmem vidle, a nebo lopaty,
když něco nejde, co na tom sejde,
my máme čas

Když se u nás chlapi poperou,
tak jenom nožem, a nebo sekerou,
V zimě tam dlouhý noci jsou,
a tuhej mráz
(A tam já to mám rád)
Jak jsou naše cesty zavátý,
tak vezmem vidle, a nebo lopaty,
když něco nejde, co na tom sejde,
my máme čas...

Ipsik

Sa prihlás na popoludnia na nejaké zmysluplné aktivity a aspoň nebudeš musieť byť s rodičmi. Budeš medzi ľuďmi, tak aspoň trochu ožiješ.