Mačka - problém s okom

Príspevok v téme: Mačka - problém s okom
MajMaj

Prišla som ku starkej na dedinu a jedna z jej mačiek má problém s očkom. Nemá ho viditeľne poškrabané alebo poškodené, len jej dosť slzi. Starká povedala, že to trvá už vyše roka, len som si to pred tým nevšimla. Jemne ho aj priviera, ale nie moc...Treba ísť s ňou k veterinárovi? Stráca už aj zúbky, má vyše 13 rokov...ale nikdy nebola očkovaná, len odčervovaná

MajMaj

Dakujem vam! Babka odmieta ist k veterinarovi odkedy jej priamo na jeho stole umrel kocurik. Mal zapal pluc a veterinar mu pichol prilis silnu davku akejsi injekcie. Tak nam to aspon vysvetlil iny veterinar...A babka sa vtedy zatala, ze uz to zazit nechce. Aj tato 13 rocna minka bola len kastrovana, doma odcervovana inak nic. A bojime sa, ze ak sa minke budu cistit zubky/trhat, ci prezije narkozu, lebo mnohi vravia, ze ma vysoky vek na to a nemusi to prezit...Babka sa o macky pekne stara. Maju sice domacu stravu, ale skor take ze ciste kuracie maso, sem tam mlieko, granulky a vynimocne konzervu z obchodu. Ale nic solene ani korenene im nedava

Biela Kobra

Dobrý deň, ak to trvá už rok a len na jednom oku, treba určite zbehnúť za veterinárom, lebo tam môže byť nejaká mechanická príčina - jačmeň, vrastený chlp, nepriechodnosť slzného kanálika a pod. Veterinára sa netreba báť, že mačička nikdy nebola očkovaná, v tomto veku má už určite vypestovanú imunitu na bežné mačacie infekcie, a je ťažko odhadnúť, ako by v tomto veku znášala očkovanie proti besnote.
Nech jej vet pozrie aj zúbky, ak má len kameň, vie ho dať dolu aj veterinár. Ak sú zúbky skazené, treba ich vytrhať, aby mačička zbytočne nedostala zápal. Aj bezzubá mačka si potom poradí s nakrájaným mäskom alebo kapsičkou pre mačky, aj granule zje, ak kúpite také pre mačiatka alebo tie väčšie trochu podrvíte (nie na prach, len na menšie kúsky). Určite nej jej babka nedáva také niečo ako rožok s mliekom, lebo jednak jej to len zhorší zuby (cukry), druhak jej to pokazí trávenie a bude mať hnačku. Ináč 13 rokov nie je pre zdravú mačku žiadny vek, hoci na dedine je to výkon, hlavne ak nebola kastrovaná a kŕmili ju "co dům dal" a čo si v pivnici chytila...

uch

A co sa tyka.jedla neviem no hlavne zeby jej ostali skor tie zadne uvidis ako by to znasala macicka nejake po pripade nejake maksie granulky :)

uch

:D to ci bude nadavat netusim jednym uchom dnu druhym von keby daco ;) ale pre dobro čiči tam asi chod no zubky to nase nemali nikdy problem ale moze mat problem z dasienkami a ked ma este problem zo zubnym kamen v takom pripade mozno bude aj trhat veterinar alebo zubny kamen cistit

MajMaj

Dakujem :)
Citala som, ze pricinou moze byt aj to, ze ma kamen na zubkoch a vypadavaju jej....Ak by ostala macka uplne bez zubov, treba jej robit asi len kasovite jedla, ze?
A nebude mi veterinar nadavat, ze som s nou nikdy nebola na preventivke?

uch

Ahoj :) to dobre poznam kazde nase maciatko si tym preslo poradim ti bud domaci recept alebo zajdi na kvapky k veterinarovi .
Ja mam tiez macicku ked sme ju kupili tiez jej slzilo ocko dobre je ho umyvat repikovym cajom alebo maciatku kup u veterinara Kanamycin je to ocna mast no mne sa najviac osvedcili kvapky Dexa-Gentamicin macicke sme to kvapkali ked spala za par dni jej to preslo :)