Pokladaný za zúfalca

Príspevok v téme: Pokladaný za zúfalca
jumbacisko

Pred pár dňami som založil túto tému: www.zdravie.sk

A snažím sa posledné obdobie o zmenu, nápravu situácie. Ale dnes som sa od známych dopočul, že pôsobím dosť zúfalo a že veľmi na mne vidno, že som osamelý. Úprimne tomu nerozumiem. Áno, snažím sa rozširovať okruh známych, ale zase sa nesnažím vtierať, veď to nemá rád nikto. Ani sa nesnažím každému zavďačiť alebo podlizovať. Proste mám svoju partiu napr. v škole a sem tam niekomu pozdravím alebo prihovorím sa človeku, s ktorým mám seminár alebo sa nám stal nejaký incident.
Raz sa v škole dvaja chalani bili a hlúčik žiakov sa na to díval. Po incidente som sa o tom začal baviť s dvoma ľuďmi, ktorí stáli vedľa mňa. Odvtedy sa im zdravím. Povedzte, je na tom niečo zúfalé?
Ja už dakedy nerozumiem čo tí ľudia chcú...

jumbacisko

iLily: No tak samozrejme, že chcem byť medzi ľuďmi "žiadaný", to je myslím si, úplne pochopiteľné, veď človek nemôže život prežívať úplne sám. Ale nemám potrebu vrieskať, nahlas sa smiať, byť stredobodom pozornosti za každú cenu. V minulej téme som spomínal, že mám 3 priateľov. To, že ich chcem mať viac, neznamená, že si tých 3 nevážim. Ale nechcem lípnuť len na nich.
A ver mi, nemajú mi ostatní čo závidieť. :) V tomto som si istý. Nebudem to tu rozpisovať, lebo to nepatrí k téme a je to aj komplikovanejšie.

lLily

zo strany druhych moze ist aj o nejaky druh zavisti ci ziarlivosti, ze sa im napriklad nevenujes tak ci ovela viac, ako okruhu, ktory si vytvaras aj mimo nich

no skor by ma zaujimal tvoj pocit, ze o teba nie je zaujem, napriek rozrastajucemu sa socialnemu okruhu - asi zavisi do toho, za akym ucelom to vsetko robis...aby si nebol sam? aby bol o teba zaujem? hm

jumbacisko

A inak čo si ja všímam vo svojom okolí (a platí to najmä o dievčatách), čím viac je človek s každým za dobre a čím viac sa snaží s každým vychádzať, tým viac je obľúbený.

Buki

Nejsme zadni zavrhnutiahodni hrisnici ani bozi synove, nechavame svet aby rozhodl jestli budeme svati, sexualni zavyslaci, pricetni nepricetni, hrdinove nebo obeti. Zda sme dobre matky nebo milujici synove.

jumbacisko

iLily: Ver mi, ja tomu tiež nerozumiem. Potom keď ti aj dakto radí, že sa prihovor, buď priateľský, vtipný...a počuješ o sebe toto, tak ani nemáš chuť niečo riešiť. Teraz je piatok a už viem, že zas budem mať vlastný program. A pritom je to lepšie od doby, kedy som si túto vec uvedomil a začal na nej pracovať. Cítim, že sa môj sociálny okruh zväčšil, ale stále o mňa akosi nie je záujem. Je to ako začarovaný kruh.

lLily

zatoze si zacal zdravit tych, ktorych oni nezdravia? nepotrebujes byt tak trochu so vsetkymi zadobre? to moze posobit na podaktorych dost zufalo....inak neviem