Pokladaný za zúfalca

Príspevok v téme: Pokladaný za zúfalca
jumbacisko

Pred pár dňami som založil túto tému: www.zdravie.sk

A snažím sa posledné obdobie o zmenu, nápravu situácie. Ale dnes som sa od známych dopočul, že pôsobím dosť zúfalo a že veľmi na mne vidno, že som osamelý. Úprimne tomu nerozumiem. Áno, snažím sa rozširovať okruh známych, ale zase sa nesnažím vtierať, veď to nemá rád nikto. Ani sa nesnažím každému zavďačiť alebo podlizovať. Proste mám svoju partiu napr. v škole a sem tam niekomu pozdravím alebo prihovorím sa človeku, s ktorým mám seminár alebo sa nám stal nejaký incident.
Raz sa v škole dvaja chalani bili a hlúčik žiakov sa na to díval. Po incidente som sa o tom začal baviť s dvoma ľuďmi, ktorí stáli vedľa mňa. Odvtedy sa im zdravím. Povedzte, je na tom niečo zúfalé?
Ja už dakedy nerozumiem čo tí ľudia chcú...

osol

tak zrovna to kino je taka vynimka, navrhovat to niekomu, s kym sa az tak dobre nepoznam je blbost, to je najlepsie bud s babami alebo s kamosom, s ktorym uz mate nieco spolocne, na zaciatok nie. ja som napriklad dost citliva na to, s kym tam idem.
s kamaratstvami je dost problem.

Marunka

A skúšal si osloviť tých troch kamošov, nech ťa vezmú medzi seba, keď pôjdu von s ďalšími ľuďmi, ktorých môžno ešte nepoznáš?

Dnes je to John Frusciante :)

Marunka

Hmm, aj ja by som teraz radšej sedela s priateľmi na pivku a kecala, lebo byť s nimi je pre mňa relax, ale všetci sú odcestovaní (všetci piati haha) a tak mám večer sama pre seba so super hudbou. Občas treba aj takto vypnúť ;)

Marunka

Skôr si myslím, že to bude len pohľad jedného človeka. Či ti to povedali viacerí? Ak len jeden človek a vie, že by si rád rozšíril okruh ľudí okolo seba, tak ber jeho poznámku s rezervou. Kebyže ti to povie niekto, kto ťa napríklad nepozná, nevie aké máš "pohnútky", len hodnotí tvoj prejav, vtedy by som sa zamyslela...ale takto nie, nerieš :) Keby som mala za zúfalca považovať každého, kto sa mi prihovorí, alebo po pár prehodených vetách pozdraví, tak by bolo 90% ľudí okolo mňa zúfalých :D
Dobrý program si si vybral :) Čo sleduješ?

jumbacisko

Marunka: Nuž, možno to oni chápu tak, že sa naháňam za ľuďmi a že to všetko príliš hrotím. Bolo mi to povedané dnes cestou zo školy, že nech hneď nevyhľadávam kontakt s každým lebo je fakt, že sa ľuďom prihováram, ale zas nie vtieravo alebo v nevhodných chvíľach.
Mne príde úplne normálne napr. keď som s niekým v nejakej nepríjemnej situácií, na ktorej sa s ním potom aj zasmejem, a sa s ním neskôr snažím nadviazať kontakt (zdravením sa, úsmevom atď.)
Alebo v čakárni u lekára napr. to robím tiež. Takisto sa ľuďom prihováram, veď aspoň ubehne chvíľa.
Možno je to len subjektívny pohľad toho človeka, ktorý mi to povedal. Ale ozaj žiadne iné situácie nesilim, nevnucujem sa, nevyžadujem si pozornosť....isto rozumieš.
A ešte k tomu: Chcel jeden kamoš ísť do kina na film, na ktorý chceme ísť obaja. Chcel ísť cez víkend, tak som navrhol nech pôjdeme spolu. On že uvidí, že ešte sa ozve. A nič z toho nebolo. A zase vtierať sa a volať mu pred kinom by už bolo zúfalé..

Skrátka mi to príde, že keď máme dačo podniknúť viac mimo školy, tak sa akoby stiahnu. A mimo svojej malej partie nemám s kým byť von.
Plus už som dnes ani nemal chuť niekoho niekam volať. Skončil som doma u seriálového maratónu....

Marunka

Človek by ťa musel vidieť v danej situacii, aby vedel zhodnotiť či je to tak strašne okaté ako si hľadáš známych....Ale podľa opisu nerobíš nič strašné. Toto robím občas aj ja, mne sa tiež strašne veľa ľudí len tak prihovára...To čo opisuješ sedí aj na môjho partnera a nemám pocit, žeby pôsobil zúfalo...Nevnímaš to len ty ako niečo strašne viditeľné? Kto a pri akej príležitosti ti povedal, že si zúfalý?

lLily

akurat byt ziadany vacsim poctom ludi ti nezaruci, ze ten zivot celkom sam napokon aj neprezijes, pretoze to s tym suvisi len pramalo, kedze ide v prvom rade o kvalitu a nie kvantitu

Mesačný princ

jumbacisko - z toho si nič nerob ak ťa pokladajú za zúfalca :D

,,Maj na saláme,, a ak to nevieš, tak sa to nauč. je to veľmi potrebné :)