Chcem pomoct 13rocnej kamaratke

Príspevok v téme: Chcem pomoct 13rocnej kamaratke
ella811

Prosím. Poraďte mi ako jej mám pomôcť. No začnem na začiatku. Mám 13 rokov a mám kamarátku...Teraz mala 13. Nepoznam ju veľmi dlho ale dosť dobre už...Začala hovorit že je tučná...Ja že nie si sa spamätaj. Má tak akurát postavu krv a mlieko. Trošku väčšie bruško,ale akurát. Ja mám podobnú ale ja som také presýpacie hodiny. Chudý pás, zadok mám aj prsia ale malé ale mám.:-) no a ona začala hovoriť také...Ja že nie,nevymyslaj si pekná(to potrebujem počuť ale začína byť nejako namyslená ale aj tak potrebuje počuť chvály podľa mňa)Vážne si to myslím. Aj na tvári a postava ok. :-) ale ona nie. Nechcela napr. Jesť obed, vravela že nebude jesť...Že chce byť chudá...To sa mi nepozdávalo... Sníval sa mi strašidelný sen v ktorom zomrela na anorexiu....A vtedy som začala byť ostrazitejskia lebo som nadobudla dojem,že mi moje podvedomie hlási dôležitú spravu! A mala som pravduuu. Bozee. Dnes mi hovorila že chce byť anorekticka...Že chce byť chudá...Nechce byť tučná...Ja že nie siii. Notaak. Vysvetľovala som jej,že je pekna taká aká je...Nech si váži že je zdravá a ma zdravé telo...Že je to veľmi nebezpečné a že skôr či neskôr zomrie na to...Že to je strašne tie baby,ktoré nevedia čo majú robiť...Snažia sa žiť zo vzduchu...Nie sú spokojné ani keď majú 40 kg...Že aj ona chce mať toľko...Ja že nie. Že to je hrozné...Že je chorá...Nie že nie je chorá...Ďalej som jej vysvetľovala všetky tie negatíva a že ich je neúrekom. Potom mi ukazovala obrázky ako by chcela vyzerať a pri tých obrázkoch som si bola už na čistom...Ona má anorexiu...Možno ešte nie je chudá ale začína sa to...Veď predsa anorexia je mentálna choroba...A ja jej musím pomôcť...Pomozte mi čo jej mám povedať...Nikomu to nemôžem povedať ani ju poslať na liečenie..A ti čo to ešte vedia to neriešia už...Ale ja to tak nenechám...Ma mobil plny tých obrázkov kde dievčatá sú ako kostry, ja som iba komentovala že polka z nich už nežije...Lebo je to určite tak...Ona že načo žiť keď som tučná...Ja že život je krásny a váz si ho! A váz si aj seba! A potom tie citáty...A čo má na pozadí...Iba chudi ľudia môžu byť stastni...Myslí že som si to nestihla prečítať ale stihla...Ona je chorá! A to nie je len tak...Možno sa to iba začína ale už je to dosť zle...Že chce aby jej bolo vidno rebrá tak pekne...Aby mala brucho dovnútra...Ale ja vidím že ona bojuje sama so sebou...Nejedz to!!! Ale veď dnes môžem!!! Nie! Aj zo vzduchu a vody vyzijes! Chceš byť chudá alebo tučná ako teraz?! Ty prasa! Ja nie som prasa...Ale áno si...(to akoby jej išlo v hlave) ale dnes som ju presvedčila aby zjedla obed(rezeň) aj zmrzlinu...Ale ja tu nie som stále nemôžem ju stále sledovať a dohovárat jej...To je vážne zlé...Žije s mamkou a tá keď neje tak jej hovorí nech je...A dá jej jedlo...Ale keď to ona nezje...chapete...Tak prosím...Ako ju mám presvedčiť že je to vážne nebezpečné? To je strašne...Ja som nikdy nebola taká chuda a konečne mi došlo že áno nechcem byť ako tie sošky v obchodoch...Ja som spokojná...Nie som chudá...Ale keď by ste sa na mňa pozreli tak poviete že áno. Ja som spokojná...Vyrovnaná...Ale ona nie...A ja jej musim(!!!))) Pomôcť...Ako? Čo mám robiť? Ľudia...Prosím...Ak ste si dali tú námahu si toto prečítať za čo som vám vážne veľmi vďačná tak mi poraďte...Neznesiem že mi bude umierať pred očami...Či už fyzicky alebo psychicky...A veci typu...Je to jej vec. nepíšte! Nie to nie je...Ak jej nepomozem tak čo? Bude to horšie a horšie! Ale to musí chcieť ona sama...Ale ona chce byť chudá...Žiť zo vzduchu...Chce prekonať asi samu seba! Ale to je ZLE! MUSIM JEJ POMOCT! MUSIIIM! POMOZTE MI! ZALEZI MI NA TOM. PROSIM.

Kycera

Elluška,
tak nech sa Ti podarí zachrániť svoju kamarátku! Na svoj vek si neskutočne rozumné dievča. Aj Tebe pekný a úspešný deň! : )

ella811

To je strašne blbé...dnes som jej hovorila nech zje aspoň 2 kúsky zemiakov, ale nechcela...na tapete ma neskutočne demonštratívne citáty....a som jej hovorila, že aj tak nakoniec tí ľudia zomrú...a ona dala normálne šialený úsmev a že:Lepšie zomrieť ako žiť a byť tučná....Kriste pane, veď nech sa spamätá...nabudúce jej kúpim nejakú sladkosť a bude to musieť zjesť....mňa to úplne trápi...ďalšia kamarátka sa reže...zasa...a to s tým už prestala, ale tak toto by som mohla dať dokopy keď sa mi to už raz podarilo a na tomto tvrdo pracujem...
Ale táto, čo už MÁ anorexiu...a poviem ti takto...u tvojej sestry možno(nedaj Bože) to je už v takom štádiu, len si si to nevšimla, lebo to dobre skrýva...pozri si film:Moja dcéra je anorektička...omg tá baba ho aj videla a aj tak je presvedčená a správnosti svojho konania...Ja jej tak chcem pomôcť....A ruzova, ty pozorne sleduj sestru, hlavne ju veľa chváľ, že je veľmi pekná taká aká je a takto...povedala by som, že by si jej aj mohla pochváliť postavu, ale bojím sa, aby to nezobrala z tej stránky typu:takže teraz keď už chudnem a nejem mám dobrú postavu, čiže musím pokračovať...
A tá moja kamarátka...proste mi hovorila, že jedlo nie je život...a ja taká, že bez jedla neprežiješ...a ona:(zasa šialený úsmev)chceš??? Ja ti ukážem ako prežiť bez jedla...
Veď to je šialené!!!!!!!To je čím ďalej tým horšie! Achhh jaaj...Stále ju sledujem, čo je a či je...jej mamka si to už všimla tiež, ale ona mi povedela, že začne jesť trochu a potom ona prestane ju tak pozorovať ....ale, že bude vyhadzovať jedlo a nebude ho jesť...Tak toto ja musím dať dokopy...
A koľko rokov má tvoja sestra?

Ruzova

Ahoj...hm..mam podobny, vlastne skoro rovnaky problem ako ty... Sice to este nie je v takom stadiu ako pises ty, ale mam podozrenie.....a tiez neviem ako mojej sestre pomoct.........

Bubliii

ja nemám bohužiaľ vôbec s týmto skúsenosti,ale určite sú tu ľudia, čo by vedeli poradiť. len si dala trošku taký nadpis, že málo ľudí to otvorí. skús založiť novú tému že obávam sa, že kamoška má anorexiu, ako jej pomoct, zostručni príspevok a zaves to ešte raz na fórum. inak je tu aj špeciálna skupina pre anorexiu, možno by si tam niečo rsp niekoho našla, popozeraj.. a kľudne tykaj :)

ella811

No jej mamke to nepoviem,lebo po a) ju nepoznám osobne(mamku)...A po b)už by mi nedoverovala(ona). Ja viem že by som to mala povedať ...Ale ja by som jej už nijako nepomohla ak by mi neverila...
Hmm.skolsky psychológ...My nechodíme na rovnakú školu...Do tej istej budovy ale sú to 2 rôzne školy...
Ďakujem však za radu a budem za každú ďalšiu rada...A čo si myslíš (myslíte) bublii, ja by som ju nemohla nejako presvedčiť? Nejaké vážne závazne argumenty...Keby som poznala niekoho kto sa z toho dostal tak by jej mohol vysvetliť že aké je to nebezpečné a aj ju by z toho mohol dostať...Ale nepoznám...Ach jaj...Musím premýšľať naďalej...
Ale dakujem veľmi. Pekný deň. :-)

Bubliii

Ja by som toto vsetko povedala jej mame, ona si ju doma odsleduje a moze to zacat riesit s odbornikmi. Tyms ze ste obe deti aj tak na vsetko treba podpid rodica, aj na lekarske ukony
Ani skolsky psycholog by nebol odveci