učenie

Mesačný princ

Mne pomohlo červené víno, ale neviem koľko máš rokov. Dal som si dva poháriky a vedel som si do hlavy odfotografovať pol knihy a najlepšie na tom bolo to, že som si to na druhý deň stále pamätal :D Ale bolo to len raz, tak neviem :D

momentik

gabona1, suhlasim, az na ten budik, radsej ist skor spat, ja kebyze vstavam nevyspata na budik, tak sa nenaucim ani slovo a idem spat zas na pol dna

gabona1

Ja som sa vždy učievala ráno, dala som si budík a vtedy mi najlepšie myslelo a aj som si to vžddy dobre zapamätala. Vyskúšaj. Už to robí aj môj syn a je s tým tiež v pohode.

chorecrevo

...a okrem toho ginka by to chcelo aj celkovu zmenu zivotneho stylu. Zacat chodit behavat do prirody, aby sa okyslicil mozog, dopriat si dostatok spanku a spat aspon 8 hodin, lebo unaveny mozog si toho vela nezapamata, dat sa na vegetariansku stravu (s vynimkou ryb), aby nebol traviaci system zbytocne otraveny tazko stravitelnym masom, uzivat vlakninu a probiotika, dalej pit caj mate, idealne dobry, kvalitny sypany... podporuje pozornost, koncentraciu a zlepsuje pamat. Dodrziavat pitny rezim a vypit aspon 1,5 l vody denne. Napriklad taku jednu flasu nesytenej mineeralky. Celkove zdravsie jest, menej sladkosti: tie tiez unavuju a unaveny mozog si vela nezapamata. Orechy, ryby, kukurica su dobre na pamat. Vyhybat sa potravinam, na ktore mas intoleranciu. Asi kazdy ma nejaku.