Ako sa z toho dostať ?

Príspevok v téme: Ako sa z toho dostať ?
ako dalej

Ahojte. Potrebujem sa trochu porozprávať a dostať zo seba veci, ktoré ma už dlhodobo trapia. V poslednom čase tu chodim častejšie a všímam si že je viac takých ludi ako ja. Cize si otvorim aj ja svoju temu. Už asi od 15 rokov sa u mna začala rozvíjať soc. fobia. Všetke príznaky na mna sedia. Momentalne mam 25 rokov a mam dosť velky problem nadväzovať nové kontakty, niekoho si ku sebe pustiť bližšie. Preto som doteraz nemal ziadne dievča a ta samota mi už začina dosť liezť na hlavu. Hlavnými priznakmy, ktoré sa u mna prejavuju pri soc. udalostiach su tie, že mi brutalne buši srdce a začnu sa mi triasť ruky a možno trochu aj hlava. A neviem, ako to prekonať. Pomoc odborníka som nebol doteraz schopny vyhladať, stále je vo mne nejaký ten strach a nerad by som bol, keby ludia na mna poukazovali, že chodim na psychiatriu. Chcel som sa Vas opýtať, ako riešiete vy svoje problémy, ako to zvládate. Beriete nejake lieky? Lebo v poslednom čase dosť uvazujem, že by som sa objednal k psychiatrovi, aj ked v inom meste. Dalo by sa to z liekmy zvládať, aby ten strach zo mna zmizol a nevyskytovali sa mi tieto príznaky, ktoré ma obmedzuju v zivote a spôsobuju, že si neviem najsť spriaznenu dusu?

Pritom niesom človek, ktorý by len doma sedel a lutoval sa. Hned po skončení skoly som sa zamestnal a pracujem dodnes, zarabam dosť slusne, mam auto, budujem sa. Staram sa o seba, chodim behávať, cvičiť ale stale sa vyhýbam ludom. Všetko robim sam, resp. s rodinou. Mam skvelu rodinu, nikto by na mna nepovedal doma, že mam tuto fobiu, doma som v pohode a nemam ziadne taketo prejavy. Niektoré dievčata aj trochu prejavili o mna zaujem, ale ja som väčšinou nereagoval a pritom som aj chcel. Je to taký začarovaný kruh. Velmi tuzim po partnerke, rodine ale zaroven ju odmietam, kvôli tejto fobii. Vždy mi v hlave prebehnu situácie, ako ich budem zvládať, ked sa zoznamim s jej rodinou, ze budem chodiť s nou na obedy, určite by som porozlieval polievku, keby tam bol niekto nový, s kým by som sa zoznamil. Ja viem, je to chore a ten strach je neoopodstatnený, ale neviem sa ho zbaviť. Nechcem sa celý zivot strapnovať a skrývať.

RawGirl

No tak rozhodne si ten horčík doplň ! Prečítaj si čo všetko spôsobuje jeho nedostatok v tele ...Budeš sa cítiť o poznanie lepšie keď ho začneš brať :)

Aké pocity z liekov ? Najprv som začala s neurolom...bolo mi po ňom úžasne mala som pocit, že som to znova ja ...lenže bez neho som sa začala báť aj tých situacií, ktoré som predtým zvládala..takže som bez neho nevyšla ani von a potom som sa dala na ADčka a pocity ? Depresia ale taká, že som začala uvažovať o ukončení života....Také divné prázdno som cítila a na sociálnu fóbiu mi to vôbec nepomohlo ...práveže sa mi často stávalo, že som niečo hovorila a v strede vety som zabudla o čom hovorím a začali mi vypadávať slova...akože ma vôbec nenapadlo ako sa to pomenuje :D Plus únava, krútenie hlavy,pribratie na váhe, nezaujem vyliezť z postele..... Ja nemyslím, že na sociálnu fóbiu treba brať tabletky....isto môžu niekomu aj pomôcť ale to v tých najhorších prípadoch už .....sociálna fóbia je o nízkom sebavedomí, slabych sociálnych zručnostiach....musíš natom pracovať ..nikto to za teba neurobí ....Tiež predtym ako som AD začala brať som zisťovala od ludí čo a jak ...čakala som od toho omnoho viac ....Ak sa rozhodneš predsa len že ich začneš brať (čo dúfam že nie ) tak si predtým pozri videa na youtube, ktoré sú zamerané na škodlivosť tychto sračiek

Basskaaa

Ako dalej - tak napis sem tvoj facebook, nieco alebo cez forum si chces pisat. ;) A ano to mas pravdu, vsetko takto ide lahsie hlavne sa nevzdavaj a lieky ries az na poslednom mieste. :-) aby si zbytocne nepchal do seba chemiu a bezvysedne

ako dalej

pre RawGirl: no som uprimne rad, že sa ti to dari zvladať aj bez liekov, je to motivacia, aj pre mna :D skúsim, to zatial bez nich - beriem ich už ako poslednu alternatívu. Snazim sa ziť zdravo, ale čo som pozeral, tak toho horčika v tele priliš nemam, mam velmi slabý prijem tejto latky. Ak sa môžem spýtať, ake si mala pocity po užívani ad? ako na teba pôsobili?

A len tak mimochodom, keby tu bol niekto z okolia BJ a chcel by si najst nejakého kamosa na pisanie, alebo na spoločnost, alebo na niečo viac, tak by som bol rad. Myslím, skôr na aktivity, či už posilka, nejaký tenis občas, pokecat atd...Vo dvojici sa všetko robi lahšie a človek ma aj viac chuti do zivota.

Nemam vela kamaratov, mam len dvoch velmi dobrých, s ktorými som sa často stretaval, ale jeden sa prestahoval, dalši začal pracovat v zahraniči, cize v poslednom case som dost opustený, ked nepocitam moju velku rodinu :D

ako dalej

pre ja252525- ak sa môžem spýtať ohladne tých ad. Predpísal ti ich obvodak, alebo si musela vyhladať psychiatra. Lebo psycholog ich zrejme nepredpisuje. Ja osobne mam dosť rešpekt pred liekmy, nemam priliš velku chut ich začať uživať, no ale ked to tak pôjde dalej, tak asi budem musieť... Ale skúsam to zatial bez nich. Dokonca, aj ked som mal ine bezne ochorenia - chrípka, horučka, tak som nič neužival, aj ked by som zrejme mal. Snazim sa zit zdravo, podla moznosti.

RawGirl

Doplň si do tela horčík, vitamíny, minerály, pi veľa vody, bylinkové čaje, ovocie, zelenina. Veľa pohybu..behavať chodíš takže to je super :) Mala som veľké úzkosti z ľudí ale aj keď som bola sama. Nedalo sa to už zvládať, tak som začala brať AD, ktoré naozaj človeka vygumujú. Brala som ich chvíľku až kým som sa nerozhodla, že sa z toho dostanem vlastnou zásluhou. Nikdy ma nenapadlo aký veľký vplyv ma životný štýl na tieto veci. Začala som s raw stravou. Čiže jesť iba surové ovocie a zeleninu, orechy. A cítim sa skvelo. Moja mysel sa už netočí stále okolo strachu a katastrofických myšlienok. Som omnoho viac uvoľnená. A šťastná ! Jasné občas sa hanbím, niesom ten typ čo vyhľadáva veľké spoločenstvá ľudí to nie, ale inak fungujem úplne normálne a už nemám úzkosti.
Prečítaj si niečo o odkyslení organizmu :) Môžeš skúsiť aj terapie. Zmeniť myslenie sa dá len to chce tréning a chodiť medzi ľudí aj keď by si najradšej ostal sám zavretý doma s rodinou ...:)

lasanka

ja252525 presne ! ja tiež som zaživala v detsve dosť zleho :( taktiež som si prešla v podstate cez toto čo ty :( a teraz sa neviem zaradiť medzi ľudi :( stale rozmyslam co si kto mysli co atd a strasne ma to nici a trapi ze neviem byt ako ostattny v tomto smere a akoby mat NA HAKU čo si kto mysli alebo nemysli a nemat strah z ludi. Uff sucitim s vami ale som rada ze niesom sama :(

lasanka

Ja asi keď som sa rozišla s priateľom od vtedy predtým som to nikdy nezažívala teraz mám pocity úzkosti bojím sa ľudí že mi ublizia a som veľmi citlivá a potom sa strašne dlho trápim a ničím. :-( je to ťažké no

ja252525

ahooj ako keby tvoj prispevok ja pisem ... mam ten isty vek a ten isty problem len som zena... nas doma tyral otec a zazila som si sikanu v skole...a cely zivot da sa povedat trpim na zaklade mojich skusenosti fobiou s ludi.. donedavna som mala uzasnu pracu len uz mi skoncilo zastupovanie tej pani a teraz idem do novej roboty... strasne sa bojim... najhorsie je pri tychto poruchach ze musite normalne fungovat a tvarit sa ze ste ok ale vo vnutri trpite...ked beriem ad je vsetko uzasne som ako ina zena.... ale akonahle si nejaky stresovejsi den adcka nedam tak je to pohroma....