Mačka- zlomená sánka

Marunka

Riskujes, ze macicka bude mat dozivotne nasledky, ak ju nevezmes na veterinu. Ak si mladunka, nemas este 18nast, oslov najblizsi utulok s prosbou o pomoc. Vysvetli im svoju situaciu. Oni mozu nasledne poprosit ludi o financny prispevok na liecbu. To je jedna z moznosti....Ale konaj rychlo, minka moze mat velke bolesti...
Ak tvoju rodicia nemozu zaplatit veterinu lebo nemaju peniazky, tak chapem. Ale ak maju a nechcu zaplatit, tak sa mozu hanbit...

Maryam

A samo, ak by sa to nejakym zazrakom vobec stalo, by sa jej to zrastlo zle. Bude mat problemy s jedenim, prehltanim, dychanim, moze jej to narusit dasna a zuby, rozne zapaly, tlacenie na nervy a pod. Nepozeraj na to ze je to zviera a to ,,sa samo spravi,,. Je to taky isty zivocich ako clovek (akurat so srstou a par odlisnostiami). A ludia so zlomeninami tiez necakaju ako sa im to zrastie. Aspon som o tom este nepocula. Zvycajne s krikom a placom a fnukanim sa hned dozaduju osetrenia kvoli strasnej bolesti. A macka ak ma zlomenu sankovu kost citi tiez taku bolest. Akurat to nevie vyjadrit ludskou recou. Na jej smolu.

Maryam

Chod hned na veterinu. Uvidis co ti povedia. Spytaj sa na cenu. Povedz im ze mas len 40 eur. Co by sa dalo urobit do takej sumy. Mozno sa zlutuju a pomozu gratis teda len za tych 40. Nenechaju ju predsa trpiet takymi bolestami strasnymi. Dalsia moznost je oslovit nejake zdruzenie ochrancov zvierat, azylovych domov a pod. opisat im situaciu a poprosit o pomoc. Na FB je velmi vela zdruzeni ktore takto dokazu pomoct. Ci uz vlastnymi financiami alebo zbierkou pri vacsej sume. Bude len treba im dokazat ze ozaj si normalny clovek co proste nema tolko na operaciu ale inak sa o nu pekne staras a mate sa radi. Daj vediet jak si dopadla. Ale s tou veterinou neotalaj. Predstav si ze ty mas taky problem a vasi to odkladaju...

nikusssss

Pije mlieko a vodu. Na veterinu pojdeme ale ja nemam peniaze na operaciu, max mozem 40 eur dat viac nemam a rodicia mi nedaju..

lienka_1

samo sa to určite nevylieči. okamžite bežte na veterinu nech zbytočne netrpí bolesťami predsa. ani papať nemôže takto :(