učenie

ella811

No je to raz tak...Niekto má učenie sa v krvi, iný nie. Ja ako na ktorý predmet...Niektoré mi idú od ruky,iné(napr.geografia)sa učím dlhý čas a aj tak na mape pohorim...Ale ja mám už dlhšie celkom dobrý postup ako sa učiť aby som to vedela...Takže...Ja si zvyknem otvoriť okno a učiť sa pri Tom ako sa mi okyslicuje mozog. :D hlavné je sa sústrediť na to čo čítam a nie len akože čítať ale pri Tom rozmyslat čo asi robí moja laska zatiaľ čo ja sa tu mordujem...Sústredenie je veľmi dôležité...Tiež si myslím,že keď sa veľa učím, tak ma to omrzí a už si to iba čítam a nič to nerobí...Nič si nepamätám atď...Čiže nepreháňať...Zvyknem si taktiež pustiť nejakú pesničku a potom si ju stopnem a prečítam si danú látku...Potom si akoby ,,za odmenu,, pustím opäť pesničku...Ďalej mne tiež pomáha si napr.pojmy ktoré si neviem zapamätať vygooglit a keď budem na pisomke písať to a to...Tak si spomeniem...Ahaa. to som si hľadala a je to to a to...Zaujímavosťou je že...Nájdi si v každej veci,pojme,udalosti ktorú sa nevieš naučiť niečo,pod čím si ju zapamätás... Keď sa učíš,tak radšej nejedz, lebo sa nesustredis poriadne ani na jedno a buď sa nič nenaučis alebo zjes toho priveľa,lebo to budeš jesť ako stroj nezávisle od toho či už si sýta...A moja najlepšia rada znie:ak sa ti nechce učiť,nemáš náladu alebo sa proste niečo deje a nevieš sa sústrediť...Nenechaj to tak...Že no a co! Nemám náladu kašlem na to! Nie! Vždy keď sa niečo učíš,alebo aj keď si sa to neucila,ale mala si sa, si tu danú vec prečítaj tesne pred spaním...A maximálne sa na ňu sústred! Aj keď ti mysľou behaju iné veci,možno podstatnejšie,ale výhrad si na to aspoň 2 minútky svojho plného sústredenia a ráno sa zobudíš s tým,že niečo vieš...Lepšie niečo ako nič...A ak si sa to učila a prečítaš si to so sústredením večer tak ráno to vieš! Tak to funguje aspoň u mňa...Ráno si to ešte prečítaj a potom sa už netráp...Ak, tak si to prečítaj ešte pred hodinou, písomkou, ale nemorduj sa s tým až do poslednej hodiny...Všetkom sa ti to akurát tak pomieša... Tak veľa šťastia! Dúfam, že som trošku pomohla. ;-)