Chronická klamárka?

Príspevok v téme: Chronická klamárka?
Anton87

Priateľka ma vo veľa veciach oklamala v našom vzťahu, sme spolu 8 rokov a na veľa vecí som prišiel sám... Už to ale psychicky nezvládam, aj sme sa x krát rozišli ale proste mám rád tú ženu... Tento krát sa mi priznala, sams od seba, že asi potrebuje pomoc psychológa, lebo neklame len mňa, ale aj kamarátov a rodičov, že vraj pre to, aby ju mali radi a zapáčila sa im, aj novým známostiam atď... Vyhŕkla to na mňa, keď som sa s ňou chcem rozísť, lebo už tie klamstvá nezvládam... A začala mi plakať, že aj tak by mi nedokázala sľúbiť, že ma už neoklame, že nevie, prečo ma klamala vždy.. Atď... Ale že svoju najlepšiu kamarátky z detstva nikdy neoklamala, lebo s ňou má vraj "také silné puto".... Ja už sa cítim naozaj ako šialený .. Jedno moje ja jej chce pomôcť, je mi ľúto jej sĺz a druhé sa chce na ňu vykašľať... Čo ak fakt potrebuje moju pomoc, resp psychológa? A čo ak ma zasa iba oklame, ja sa jej znova celý oddám, budem ju ľutovať a aj tak ostanem ublížený?.

kafe

pozri, ona ti sama povedala - nedokáže ti sľúbiť že ťa neoklame. Takto chceš žiť? Boli ste 8 rokov spolu a žiadna snaha to zmeniť, až ked si na pokraji síl (po koľký raz už??) a zase chceš rozchod, zrazu spomína psychológa? Neviem, mne to smrdí, ja by som jej neverila. Mám pocit, že ťa chce manipulovať, lebo cíti, že by si tentoraz už naozaj mohol odísť.
Najviac jej pomôžeš ak jej dáš priestor a čas - teda rozchod - nech so sebou niečo robí. Môžete sa dohodnúť, že o pol roka sa stretnete, ako sa jej s psychológom darí, ako napreduje a či vôbec (podľa mňa to hrá). Ked jej ten priestor nedáš a budeš jej "pomáhať", nemá vôbec žiadnu motiváciu niečo so sebou robiť. Šak blbeček, čo si nechá ubližovať stojí stále pri nej a nedokáže sa od nej odpútať, tak ťa pekne ďalej bude vodiť za nos a ničiť. Nebuď blb, váž si trochu samého seba. Je ti ľúto jej sĺz a to ako ty trpíš ti ľúto neni?
Potom sú aj ďalšie možnosti, ako zostať s ňou a trpieť.