Chronická klamárka?

Príspevok v téme: Chronická klamárka?
Anton87

Priateľka ma vo veľa veciach oklamala v našom vzťahu, sme spolu 8 rokov a na veľa vecí som prišiel sám... Už to ale psychicky nezvládam, aj sme sa x krát rozišli ale proste mám rád tú ženu... Tento krát sa mi priznala, sams od seba, že asi potrebuje pomoc psychológa, lebo neklame len mňa, ale aj kamarátov a rodičov, že vraj pre to, aby ju mali radi a zapáčila sa im, aj novým známostiam atď... Vyhŕkla to na mňa, keď som sa s ňou chcem rozísť, lebo už tie klamstvá nezvládam... A začala mi plakať, že aj tak by mi nedokázala sľúbiť, že ma už neoklame, že nevie, prečo ma klamala vždy.. Atď... Ale že svoju najlepšiu kamarátky z detstva nikdy neoklamala, lebo s ňou má vraj "také silné puto".... Ja už sa cítim naozaj ako šialený .. Jedno moje ja jej chce pomôcť, je mi ľúto jej sĺz a druhé sa chce na ňu vykašľať... Čo ak fakt potrebuje moju pomoc, resp psychológa? A čo ak ma zasa iba oklame, ja sa jej znova celý oddám, budem ju ľutovať a aj tak ostanem ublížený?.

Marunka

Nikdy si nemozes byt isty...dovera sa pohybuje na bode mrazu...Nechcela by som veru ani ja taky vztah. Ale ostavas v nom dobrovolne. Ci preco nechces nechat to, co ti sposobuje taketo trapenie? Co myslis, ako dlho to este vydrzis, lebo ju mas rad? Inu zenu mat rad nebudes? Odpovedz si na tieto otazky. Neviem v com klame, ale asi to nebudu nepodstatne veci, ak to takto zasahuje do vztahu. V prvom rade ma problem ona, musi to nejak vyriesit. A v druhom rade je tu tvoj problem, lebo evidentne rad trpis :D Sorry, zlahcujem a asi ti tym neotvorim oci, ale chod v zivote po tom, co ma zmysel. Trapit sa donekonecna nebude predsa jeden rozumny, inteligentny clovek, ktory pozna svoju hodnotu. Toto nie je o tom, zeby si jej nedal druhu sancu, zeby si nemal snahu to riesit. Ale ked to nejde, opusti taky vztah :) Ulavi sa ti a mozes byt s osobou, ktorej budes moct doverovat. Je len na tebe, ci chces dalej znasat rolu trpitela alebo chces byt stastny :)

kafe

akože čo by z toho mala? Jednak klamárka nedokáže klamať sama sebe, potrebuje spoločnosť a druhak ako žena potrebuje pritúliť, sama byť nechce. Takže byť s tebou je výhoda. Prečo jej ale nevadí, že ťa zraňuje?
A prosím ťa, nezovšeobecňuj - že toto dokážu robiť (všetky ženy) - toto robí tá tvoja. Má nejaký problém, neviem aký ale bežné a normálne takéto správanie neni. Je dosť chlapov, ktorí takéto správanie zarazí hneď na začiatku - bud nech so sebou niečo robí alebo sa so ženskou rozídu. Ty si to trpel a daleko si sa teda nedostal, len k tomu istému - nech s tým prestane alebo dovi dopo. Bud trochu chlap! Hlavu hore a stoj si za tým, že toto už tolerovať nebudeš.

Peto11236

Mal som kamarata, ktory to mal ako zlozvyk, nastastie, v tomto pripade klamal, alebo skor vymyslal si, iba v takych nevinnejsich veciach, nikdy nie v niecom dolezitom, ale peniazoch. Len som to nikdy nevedel pochopit, preco to robi, ked dobre vedel, ze si vymysla.
Bolo to este za studentskych cias, napriklad v pocitacovych hrach, si vymyslal, co zazil a tak... vela krat som to odhalil, ze som tu hru poznal lepsie nez on, a vedel som, ze take veci tam niesu mozne... a poriadne ma to stvalo, proste ked som videl, ako mi pozera do oci a v pohode si vymysla, uplne ma to stvalo. Ked som ho upozornil, ze to nieje mozne, tak sa zacal vykrucat, proste zahladit to... ale uplne ma to stvalo. Nevedel by som si predstavit, ze mat to vo vztahu s partnerom, a este vo vaznejsich, dolezitejsich veciach... to musi byt psycho. Teror. Navrhujem ti, razne to zacat riesit, u psychologa, alebo koniec. Nic medzi tym.

lLily

pri klamarovi budes neustale v napati a niestote, bo nikdy nevies, co zas taji a v com zas klame....sice si tym vycibris schopnost pozerat sa na veci z roznych uhlov pohladu do dokonalosti, no nikdy sa pri takom cloveku neuvolnis, takze s pohodou sa rozluc, no ak mas rad napatie a dramy, tak je to pre teba ten pravy clovek

Jaja15

Pokiaľ to nechce sama riešiť napríklad tými návštevami psychológa, tak taký vzťah nemá zmysel...Ako sama povedala, klame lebo sa chce zapáčiť....To nie je o tom aký pevný je vzťah, môže ťa milovať akokoľvek, ak urobí vo vzťahu chybu, tak bude klamať - a môže to byť práve preto že ťa bude mať rada...vieš si predstaviť budúcnosť so ženou ktorej nemôžeš veriť? nikdy nebudeš vedieť či ti hovorí pravdu - od blbostí či vyplatila inkaso až po to či ťa podviedla....každý z nás v bežnom živote v určitých veciach klame, ale v dôležitých veciach si musia partneri jednoducho veriť - partneri si jednoducho musia veriť vo veciach financií, domácnosti, detí....ak urobím v manželstve chybu - nie je riešenie to manželovi zatajiť alebo klamať len preto aby som nebola tá zlá....sám vieš v akých veciach klame a ako často....ak klame v maičkostiach - čert to ber, ale môže klamať aj vo vážnych veciach a to v budúcnosti môže byť problém - môžete sa ako rodina dostať do exekúcie lebo ti o probléme nepovie, môže prísť o miesto a bude ti klamať, hocičo...partneri/v budúcnosti manželia si musia povedať aj tie zlé veci...

haluzka

Ukonci to s nou. Ja som mala 5.r vztah s chronickym klamarom. Neda sa s takym clovekom zit. Preto som to aj ukoncila..

lLily

kde je klamstvo, tam neexistuje ziadna dovera, hlavne, ak sa tak deje opakovane. Proste nedoveruje sama sebe a ani tebe a druhym, ze by ju prijali, ak by bola uprimna. Tak trochu si myslim, ze je to aj vyhovorka, bo klamat moze byt aj vcelku pohodlne, nakolko to obnasa mnozstvo vyhod, ibaze vo finale si tym clovek akoby sere do vlastneho hniezda. Si na nej len zavisly a ona to patricne vyuziva.

Mesačný princ

Stopni akékoľvek výdavky a uvidíš koľko to vydrží. Ak bývate spolu, taj jej navrhni platiť všetko na polovicu a uvidíš. Väčšinou takéto problémy bývajú z vypočítavosti. No nemusím mať pravdu. Ale skúsiť môžeš.

Anton87

Keď mne to príde choré, akú by mala z toho výhru? Prečo by mnou tak manipulovala? Chcela by mi naschvál urobiť, alebo prečo ženy toto dokážu robit?...

Najčítanejšie články