Introverti

Príspevok v téme: Introverti
Chrobacik

Ahojte, zakladam tuto skupinku pre nas, ktori sa necitime dobre v spolocnosti ludi a vyhladavame samotu, radi citame, venujeme sa praci, kde netreba prichadzat do osobneho kontaktu a unikame do svojho sveta pred tym, ktory sa nachadza tam vonku. Pridate sa? Akekolvek rady, poznatky ohladom zivota a prace su tu vitane. Kludne sa predstavte, comu sa venujete, aky je vas zivot.

SameHere

Ahojte.
Takže môj život je na prd.
Som 19 ročné dievča, ktoré ešte chodí na strednú. Nemám tam vôbec žiadne kamarátky, zriedka sa tam porozprávam s jedným človekom. Od mala som sama, bez kamarátok. Neviem aké to je ich mať. Je to pre mňa nepredstaviteľné. Teraz zvyčajne sedím za PC a TV a úplne unikám od reálneho sveta. Najhoršie je, že som si takmer na tú samotu zvykla. No nevyhovuje mi, väčšinou.
Som škaredá, hanblivá, tichá, nespoločenská, nie usmievavá, a takú aká som nemá nikto rád. A preto vetu ''Buď sama sebou'' neberiem ako radu. Bola som sama sebou až doteraz a nikoho som nezaujala. Skúšala som viac sa usmievať aj hovoriť, ale vždy to bolo také isté. Mávam depresie, celé dni mávam úzkosť, neviem čo je to pokoj. Som stále nervózna, podráždená, bez chuti do života. Keď sa pozerám na iných keď idem po ulici, majú priateľov, každý s niekým chodí, len ja som sama ako prst. Je mi z toho do plaču. Raz som šla zo školy domov a počas cesty som sa skoro rozplakala. Viem, že existujú ľudia s horšími problémami a prajem im len to najlepšie, ale pre mňa je aj toto trápenie. Vôbec neviem, prečo by ma mal mať človek rád. Neviem prejavovať lásku a keby mi NÁHODOU niekto lásku prejavoval, neverila by som mu. Nechápala by som to a nedokázala by som si to pripustiť. Neviem prijať tie ''dobré'' emócie, ani prejavovať.
Zabiť sa nechcem, pretože to bude ešte horšie. Som veriaca a verím, že sa samovraždu je zatratenie. Boh nám dal život aby sme ho žili, keď nastane čas, prišli k nemu a tým, že ho sami ukončíme, sa berie ako odmietnutie Boha.
A po druhé, mám tu rodinu, ktorú mám veľmi rada a človeka, ktorý mi to síce neopätuje, pretože to nevie.

Moje záujmy: Čítanie kníh, pozeranie TV, hranie PC hier, turistika, cestovanie, bicyklovanie, a veľmi milujem vlaky.

Jatt

Ja som mne známymi aj neznámymi osobami označovaný ako introvert či zvláštny človek, dokonca našli sa jedinci, ktorí nemali problém zameniť si moje meno s vulgárnym slovom. Neviem, čo si mám o takých primitívnych osobách myslieť. Mám ich ľutovať, že neboli obdarovaní ako ja ? Alebo im mám ukázať časť svojích negatívnych vlastností ? Tak či onak, mnou spomínaných osôb je nepomerne viac ako nás, povedzme ľudí s nadhľadom. Samozrejme, na každú osobu zo skupiny introvertov sa nevzťahujú
schopnosti, akými mám možnosť disponovať napríklad ja.

Aké mám záujmy ? U mňa je to bicyklovanie, čítanie odborných článkov, turistika, návšteva kúpalisk, fotografovanie, navyšovanie počtu navštívenych železničných staníc, botanika, v zime občas sánkovanie.

Moja práca je taktiež zároveň mojou
záľubou, ktorej som sa chcel venovať už od piatého roku môjho života.