Zeny ktore su matkami uz dospelych deti

Príspevok v téme: Zeny ktore su matkami uz dospelych deti
synator

Aloha:) mam na vas otazku....Predovsetkym na tie ktore maju svoje deti este doma a neosamostatnili sa....Moc vas prosim keby ste mi sem napisali ako prebieha vas den pocas tyzdna ked pracujete"doma" a potom ked je vykend "Doma" ...*Viete ja byvam v rodinnom dome kde byvam ja,moja mama,Babka a teraz mesiac mamin brat...je to velky dom cize to je v poriadku...mam pocit uz dlhe roky ze moja mama sa nedokaze zastavit a robi toho moc a polovica z toho je uplna hlupost zbytocnost na to ju navnadi babka a ona zo sucitu jej vyhovie...Stale moju mamu boli hlava...Spi na liekoch na spanok...Je doma a nema cas...&Casto je podrazdena,nervozna...no a ked so nahodov dovolim jej nato nieco povedat "samozrejme v dobrom" automaticky ostane nervozna a podrazdena..Ale ja jej chcem len dobre mne vadi ze ju stale boli hlava a podobne veci...A kumne ja som si zobral na starost vrchne poschodie kde umyvam podlahy ,nabytok,zabradlie,kupelnu zachod,...staram sa o 4 Notebooky aby ficali ako hodinky...taktiez mam psa o ktoreho sa prikladne staram..a sem tam mame umyjem auto a take drobnosti...Toto pisem len preto aby ste chapali situaciu ze sa len neprizivujem na mamahotele....mozno ak sa tato tema bude normalne vyvijat tak to mojej mame ukazem...zatial cau:)

oktobrova

suhlasim s kiddom.
pripada mi to ako malomestianske dedinske zitie a myslenie.
precitaj si nejake knihy o malomestiactve a tam vas spoznas.
neviem, ci sa to da zmenit, ked je to u vas tak silno zakorenene.
len pre priklad, nic z toho nerobim, co tam opisujes a da sa zit aj tak. :D

kiddo

Moj prvy dojem je, ze tvoja mama je tlacena niecim, co ju nici, ale hoci jej to ublizuje, nevie, co ma s tym robit. Myslim, ze ona vie, ze toto nie je v poriadku, ale ako to rozumne vyriesit, to nevie. Myslim, ze na seba berie viac zodpovednosti, ako je povinna zobrat. Pocituje, ze je to vsetko jej povinnost, a ked to vsetko neurobi, nebude dost dobra dcera, matka a neviem este ale vsetky roly ma. Podla mna sa tvoja matka musi naucit mat rada samu seba a pripisovat si vacsiu hodnotu. Jej hodnota nie je len v tom, ako dobre sluzi druhym. Jej hodnota je v tom, ze existuje a lubi. Starat sa ano, ale odtial-potial. Nemusi driet, len aby ostatnym vytvorila co najlepsie podmienky a splnila vsetky priania. Tvoja mama by mala viac vidiet samu seba. Mala by sa mat rada a pristupovat k sebe s laskou. Ona nie je na tomto svete ako pracovna sila. Nemusi byt vsetko dokonale pre druhych. A ak to ti druhi chcu dokonale, nemusi to byt ona, co im to splni. Mala by sa viac orientovat na to, co ju bavi a potrebuje citit radost z cinnosti, ktore robi nie preto, ze musi, ale preto, lebo ich tuzi robit, lebo jej robia radost, prinasaju dobry pocit, umoznuju relaxovat a rozvijat sa v niecom, co ju bavi. Sama to zmenit asi nedokaze, bolo by dobre, keby ju v tom niekto blizky podporoval a pomohol jej s tym.