Alergia na kontrastnu latku

Kycera

Luka,
je to protialergická príprava. Prevencia a zároveň liečba, aby si anafylaktický šok - systémovú anafylaktickú reakciu po i.v. (do žily) podaní röntgenovej kontrastnej látky nedostala.
Držím palce!

Luka13

no budem pit kontrastnu latku pol hodinu pred ct a plus mi este vstreknu do zili kontrast ked uz budem na lehatku. no to si mi dobre napisala tie lieky az na to ze 13 a 7 hodin pred musim uzit aj ten dithiaden

Kycera

Ja Tvoj zdravotný stav nepoznám a ani neviem akou formou budeš prijímať kontrastnú látku.
Takže je to na lekárovi, kt. Tvoje alergie vyhodnotí. Buď dostaneš len antihistaminiká alebo recept na tieto lieky :
1. Prednison 20 mg. dve tabletky, kt. užiješ doma ( 13 a 7 hod. pred vyšetrením),
2. Hydrocortison 200 mg. i.v. 1 hod. pred vyšetrením,
3. Dithiaden 2 mg i. v. – ten berieš so sebou.

Luka13

Naozaj?
taktiez mi lekarka dala prednison a dithiaden ze vraj 13 hod pred vysetrenim 2tab predinsonu a 2 tab ditiadenu a 7 hod pred zasa to iste. a potom nastal chaos preto ze 1 hod pred by mi mala dat injekciu ze vraj obvodna ale moja obvodna povedala ze to mi maju pichnut v nemocnici no tam som zavolala a povedali mi ze ony mi to tam nebudu pichat ze to ma urobit obvodna no ta mi povedala ze ona si ma nevezme na riziko ze sa mi cestou do nemocnici nieco stane. Tak ako vazne neviem co robit. A to mi mali pichnut hydrokortizil a dithiaden. nakoniec mi povedali ze nech si dam zasa dithiaden a prednison vraj ten je to iste co hydrokortizol. no som trochu zmetena z thoho

Kycera

Ak máš pred vyšetrením protišokovú liečbu, báť sa nemusíš. V tomto prípade je riziko vzniku anafylaktického šoku vylúčené!