Neustály výtok a svrbenie

Príspevok v téme: Neustály výtok a svrbenie
patricia_h

Dobrý deň. Už dlhšiu dobu (asi 3 mesiace) mám problém, ktorý spočíva v svrbení okolia pošvy, takého zvláštneho pálenia (ale len v okolí) a taktiež svetlého (bieleho) výtoku. Sprvu som myslela, že to sú kvasinky, avšak tie lekár vylúčil (ale až po asi 3 návšteve a dovtedy mi dával lieky na kvasinky, to znamená 2 druhý vag. čapíkov, probiotiká do pošvy, probiotiká na vnút. použitie vo forme tabliet). Neskôr zistil, že mám HPV vírus, avšak ten údajne nesúvisí s týmito príznakmi. Neskôr som sa na internete dočítala o diagnóze "laktobacilóza", ktoré je spôsobené premnožením laktobacilov v pošve. Z kultivácie vyšlo, že mám Lactobacilus +++, avšak doktor na to nič nepovedal a predpísal mi len ďalšie balenie Gynofloru. Pod mikroskopom nič nepozoroval a ani neurčoval pH pošvy. Robila som si už aj výplachy (skúsila som so sódou, pričom po výplachu som sa cítila lepšie, ale pár dní na to zasa to isté). Je to na zbláznenie, mám pokoj iba počas menštruácie a akonáhle skončí, je to tu opäť. Už neviem, čo mám robiť, či ísť zasa za doktorom alebo...? Ďakujem za vašu odpoveď. S pozdravom.