Opuch dole na krku

Príspevok v téme: Opuch dole na krku
Naty1

Ahojte vie mi niekto poradiť ? Mal niekto niečo také ako ja ? Asi pred rokom sa mi spravil taký menší opuch dole na krku nad kľučnou kosťou.Mala som robený usg asi 5x a nič tam nebolo vidno aj rtg a nič tam nevideli.Ináč mam aj uzliny na krku do 1,5cm ale tie mam už asi 9 rokov. Môže to súvisieť s uzlinami či s krčnou chrbticou.Pošlem aj fotky opuch vidno hlavne ked mam ruku hore.

Naty1

zula a tebe robili aké vyšetrenia ? alebo robili ti aj usg ? tak ja uzliny zväčšené mám ale presne pod tým opuchom uzliny nemám. Ja to mam už niečo cez rok.

Naty1

Kycera a onkohematologicka by nevedela že to je opuch lym. uzlin? Alebo na usg by to nebolo vidno ? No ja sa tiež toho bojím že to súvisi s uzlinami tie mam zväčšené už 9 rokov iba na krku ich mam. Neviem čo mam robiť.

zula

Nemusí to byť lymfatický opuch. Ja mám presne takýto istý opuch už vyše 3 rokov a uzliny nie sú zväčšené. Mne to bolo uzavreté ako tukové ložisko. Mimochodom mám tiež problémy s krčnou chrbticou a lekár nevylúčil ani to. Mne jednoznačne zamietli uzliny.

Kycera

Lymfatický systém netvoria len lymfatické uzliny, ale aj lymfatické orgány, kmene a cievy.
Tento opuch s krčnou chrbticou nemá nič spoločné!

Naty1

Mám 30 rokov a tuk to nebude lebo na druhej strane také nemám. No uzliny mam po krku ale presne tam kde je ten opuch tak tam uzliny nieje vidno lebo mi robili viackrát usg. Bolieť ma to nebolí ale s krčnou chrbticou mam problémy, tak krčná chrbtica ma bolí stále. Aj mňa napadlo či to nemôže byť opuch z uzlín ale ten opuch vidno iba keď dvihnem ruku inač ho vidno nieje. Na prvej foto mam dvihnutú ruku a vtedy je to vidno najviac a na druhej foto mam ruku dole a tam to vidno nieje skoro vôbec.

didi45

tak toto som veru este nevidela mas aj nejake bolesti a aka je ta hrca makka ci tvrda? moja znama mala tiez taky opuch ale niekde na nohe vraj to bola prasknuta cieva a v opuchu sa to hromadilo....

hosaro

medikamentus:To tuk nieje
A pre teba Naty1 skús si to potlačiť a napíš či ťa to bolí
PS:Kolko máš rokov?