nemôžem otehotnieť som frustrovaná

Príspevok v téme: nemôžem otehotnieť som frustrovaná
oliagi

Som strašne frustrovaná. Už takmer rok a pol sa pokúšame o dieťa a stále nič. Po roku co sme spolu spávali bez ochrany som sla za svojou lekarkou a ona mi kázala sledovať ovuláciu a robiť si testy a vraj ked neotehotniem tak o pol roka mam prist zas. Uz su to 4 mesiace. Co si každý mesiac kontrolujem ovu a pocas plodných dni mame sex kazdodenne. Bola som fajčiarka, prestala som. Snazim sa zdravo stravovať. Cvičím jogu. Užívam tie doplnky výživy pijem čaje. Je mi jasne ze musím počkať ako dopadnu testy, ale dovtedy ma to zožerie. Citim sa ako vadny tovar :(

Sandri27

oli viem ze rada ktoru ti dam bude zniet mozno sprosto ale praveze v takomto strese a nervoch sa ti najskor nepodari pocat babatko. Ja som to tiez tak mala zacali sme s partnerom spolu zit snazili sa o male a nic potom sme nato aj pozabudli a nakoniec sme malu spravili na dovolenke :-D Bolo nam tam super asi to bolo aj tym ze sme mali obaja zmenu tesili sa boli stastny neviem si to vysvetlit ale proste zadarilo sa nam tam :-)) Tym ze sa budes nervovat a budes frustrovana sa nic nepodari nikdy... treba sa v prvom rade uvolnit a upokojit a moc nato nemysliet lebo zozieranie sa nikomu nepomohlo nikdy... Drzim palce!!

Noelinka

Treba ist na vyšetrenia ty na gyndu či máš vôbec ovulku a priechodné vajcovody a tvoj manžel ku urologovi vyšetriť spermie na kvalitu, kvantitu, počet etc

Sonnenschein

to ma mrzí, musí to byť ťažké. Nám to trvalo "len" pol roka, ale tiež som už bola na ihlách a práve v ten mesiac keď to klaplo som už bola nastavená na to, že asi vlastné nebude. Kamarátka síce zas otehotnela hneď, ale mala samé potraty spontánne. Lekári jej už ani neodporúčali otehotnieť. No už sa teší z dvoch detičiek zdravých. Ak veríš v Boha alebo osud alebo zmysel vecí, tak sa na to spoľahnúť, aby sa ti uľavilo... Rob naďalej z vašej strany čo treba, a dôveruj, že v správny čas to klapne. Sú páry čo sa rozhodli pre adopciu, a žena potom otehotnela... Asi keď opadol ten skľučujúci stres tak sa to podarilo. Určite nie si nejaký pokazený tovar. Materstvo je v každej žene, či má vlastné dieťatko alebo nie, je to proste naša vlastnosť prinášať život či už fyzicky alebo duševne/duchovne.