Problém s dôverou

Príspevok v téme: Problém s dôverou
SteveS

ahojte. Potrebujem počuť Váš názor, prip. rady.
Neviem dôverovať ludom, ktorí ma majú radi. Mám fakt. dobrých kamarátov, ale občas ma chytí panika že ma klamú, podvádzajú, osierajú a nakoniec sa začnem správať ako idiot a začnem ich od seba odvrhovať a byť velmi nevrlí. U nás doma (detsvtvo)to bolo nonstop. Otec je klamár. Celý život a aj v dospelosti sa snazí s každým manipulovať,klamať, a psychicky týrať atď. Po rokoch do toho dostal, matku, brata a asi 20 rokov som bol aj ja v tom, - skákať ako on pískal, ako mama pískala. Matka sa sním nebaví, ale zas pomocou brata sa snazí každemu zasahovať do života. Ja si nedám, je mi lepšie na duši, ale je to neustáli boj. Chcem sa matke zdôveriť, vyrozprávať, ale ked začne ona rozprávať, ako koby som počul jeho a bratove slová. Vela krát použije tie isté súvetia, pripadá mi to niekedy že tí ludia nemajú svoj názor. Pritom problémy s terajšou priatelkou, nechce sa 5 rokov zamestnať a jedva prežívame.. Od otca som odisiel pretože ma vlastnú firmu, ale nonstop vydieračky a odrby na výplate ma nebavili. Čoraz viac som nutení si chodiť privyrábať k nemu, aby som utiahol výdaje za bývanie.. Som na nervy už z toho. Snou sa nedá normalne porozprávať, a k otcovy chodiť nechem, pretože chodím po pár.hod. z tade psychicky ubitý.. Može mať toto za následok moja nedôvera ku kamarátom? Ďakujem

Ipsik

Skôr by som videl problém v tom, že tvoja priateľka nemá prácu. Skôr z toho si na prášky než kvôli kamarátom. Čo ťa je po tom, či ťa ohovárajú alebo nie? Keď chceš vyznieť v ich očiach lepšie, tak pre to niečo sprav, ak ti na tom tak záleží. A čo sa týka práce u otca, tak tam zostaň aj ďalej.

SteveS

I-Lily nevravim o kamosoch zo sidliska, mam kamosku, dame si pusu, dame si objatie, usmejeme sa.... ale obcas ma chyti tak sprasna panika az az... no toto bolo pri viacerych...

lLily

moze, tak ako aj nemusi

zaklad je neverit tomu, kto ta uz v comsi co i len ra podviedol a neverit mu dovtedy, pokym ta aspon 5-krat za sebou nepresvedci o opaku. Na ostatnych mozes kaslat, dovera patri len do blizsich vztahov, nie medzi kamosmi na sidlisku pri ktorych nevies kedy ta kto podrazi.