Viem odpoveď, nedokážem ju vysloviť.

Príspevok v téme: Viem odpoveď, nedokážem ju vysloviť.
Sayo

Ahojte. Už dlhší čas mám väčší problém s komunikáciou. Trpím úzkosťami a teraz na to doplácam hlavne v študijnej časti života. Ako maturant na strednej školy a návštevník autoškoly sa potrebujem vedieť predovšetkým vynájsť a vyjadrovať. Problém ale je, že ak sa jedná o akúkoľvek situáciu alebo tému (nie len v školstve, celkovo v živote a vo väčšine konverzáciach) a poznám odpoveď tak ju nedokážem vysloviť. V hlave si ju poviem niekoľkokrát správne, no z úst sa zakokcem alebo nepoviem vôbec nič. Deje sa mi to pri komunikacií s akoukoľvek osobou. Jedine s priateľkou sa dokážem porozprávať o všetkom a tam sa dokážem vynájsť a tú odpoveď aj vysloviť bez problémov, no u ostatných ľudí ako som povedal buď zo mňa nedostanú nič , alebo odpoveď ktorú nedokážem správne sformulovať. Dosť na to doplácam momentálne v škole a rovnako aj v práci. Nejaké typy ako na to...? Naozaj by mi to pomohlo, už neviem ako sa cez to dostať.

ozon

tak mu povedz, ze ty si nauceny, len mas tremu
a uvolni sa pri nom, to su magori vacsinou :D
kludne trep blbosti a zartuj

Sayo

Je mi to jasné. Skúšam si to precvičovať ale nejak sa to nedarí. Mám kvôli tomu hlavne problém už aj v autoškole, nemôžem mať kvôli tomu jazdu lebo inštruktor ma tam nechce pustiť z dôvodu že si stále myslí že niesom naučený, no pravdou je, že som to našprtaný dosť.. :x

ozon

logicky - len cvicenim, aj za cenu koktania, nepresnosti, ale inak sa to neda
posledne sa to aj mne stava, viem odpoved, neozvem sa, lekar sa ma pyta, tak ako a ja nic, hoci v hlave mu odpovedam a potom doma nadavam ze ma to stale boli
tak sa skus vzdy ozvat