Neviem zvládať stres

Príspevok v téme: Neviem zvládať stres
honey333

Ahojte, mám taký už dosť závažný problém. Nedokážem zvládať stres a tlak ktorý sa na mňa kladie. Či je to pri pisomke alebo pri hocičom čo môže nejako ovplyvniť môj život. Mám strašný strach z neúspechu alebo z toho ako sa budú vnímať ostatný, až taký že vždy pred niečim dôležitým má začne strašne striasť, mám kŕče v bruchu a som psychicky niekde úplne inde. Neviem čo mám už zo sebou robiť aby som to nejako zvládla a vybojovala, viete mi prosím nejako poradiť ? Ďakujem za všetky rady

jjoe

Treba ísť k psychológovi, a ak sú bolesti brucha silné a psychológ nepomôže, tak k psychiatrovi.
Veľa šťastia...

Ipsik

Nuž, treba to asi trochu odľahčiť. Zamestnávateľom je už dnes jedno, aké má človek vzdelanie, už si prestaňte robiť ilúzie. Keď prejdeš výberovým konaním, tak máš prácu, keď nie, tak nie a môžeš mať hoci len maturitu. Učí sa preto, aby mal človek prácu, pokiaľ nebudeš robiť pilota Boingu, tak sa tým až tak netráp a choď radšej vonku na vzduch.

ehm

Ak budeš poriadne pripravená, napríklad na písomku, stres bude určite menší. Aj keď nevravím, že nebude vôbec, ale určite to pomôže.

mery847

To poznám, aj ja som taká....ťažko sa to dá zmeniť keď to má človek v povahe ale dá sa to držať pod kontrolou..keď mi nie je dobre, napijem sa, nadýcham sa čerstvého vzduchu a to ma trochu uvoľní..pomáhajú prechádzky, človek si vyčistí hlavu, a tiež chodiť do spoločnosti, vezmi nejakú kamarátku, spoznávajte nových ľudí, zapíš sa na nejaký kurz, kde sa budeš krôčik po krôčiku niečo učiť, budeš vidieť, že úspechy sa dosahujú ľahko ak sa človek danej veci venuje, ja napr. chodím do jazykovky kde iba konverzujeme, tiež som sa prv bála že sa zhodím keď niečo nebudem vedieť, ale nikto nevie všetko na 100%, všetci sa len učíme a robíme chyby, aj tam, aj v živote...