Velmi bolestiva menstruacia

Príspevok v téme: Velmi bolestiva menstruacia
Ninele

Ahojte.mavam velke bolesti pocas menstruacie... mam 15 rokov a menzes cca 2 roky ..skusam vsetko algifen, ibalgin , panadol femina ,.. ľanove semienka + Chia semienka , alchemilku , gynastan, nahrievaci vankusik... nic nezabera... bolenie mam tak 2-3 krat za krvacanie... a bolest s neznesitelnymi krcami pride hocikedy ..rano nabed hoci aj vecer... je jedno v ktore 2-3 dni to su ..je to hociktory den 1. 2. 3. 4. Alebo aj 5. Den ....

Bubliii

Ahoj, ja som mala takéto bolesti na strednej.. už sa to nedalo vydržať, tak ma mama vzala za detským gynekológom a ten mi predpísal nejaké čípky od bolesti, žiaľ, názov si už nepamätám a už to bolo dosť dávno. Ale skús sa u lekára alebo v lekárni aj na takúto možnosť informovať. V prípade veľkých bolestí môžeš zájsť na pohotovosť a dajú ti infúzku od bolesti, ale je jasné, že toto sa nedá urobiť hocikedy.
Sestra to mala tak isto, rsp aj horšie ako ja. Tam už aj lekár odporučil radšej HAK, hoci na to bola strašne mladá, len 15-ročná a berie ju doteraz. Ale bolesti už nemá. Takže aj takto sa to dá riešiť, jasne, HAK má svoje negatíva, ale toto je jedno z jej pozitív.

WHISPER

vrvra..... pri akých iných?

ALGIFEN

Liek obsahuje liečivá metamizol a pitofenón. Patrí do skupiny liekov, ktoré tlmia bolesť a kŕče, metamizol tlmí bolesť, pitofenón tlmí kŕče hladkého svalstva. Účinok zvyčajne nastúpi do 15 minút a trvá minimálne 4 hodiny. Liek sa používa pri kŕčovitých bolestiach v oblasti brucha (žalúdok, črevá, žlčové a močové cesty), pri bolestivej menštruácii, migréne a bolesti zubov. Používa sa aj na tlmenie bolesti pred vyšetrením pomocou nástrojov a po ňom (tzv. inštrumentálne vyšetrenie), a na tlmenie bolesti po malých operačných zákrokoch.

WHISPER

tak pokial ti nezaberie Algifen, čo je proti svalovym krčom a o tom je menzes... tak je čas zájsť za gynekológom...

Ninele

Ahojte.mavam velke bolesti pocas menstruacie... mam 15 rokov a menzes cca 2 roky ..skusam vsetko algifen, ibalgin , panadol femina ,.. ľanove semienka + Chia semienka , alchemilku , gynastan, nahrievaci vankusik... nic nezabera... bolenie mam tak 2-3 krat za krvacanie... a bolest s neznesitelnymi krcami pride hocikedy ..rano nabed hoci aj vecer... je jedno v ktore 2-3 dni to su ..je to hociktory den 1. 2. 3. 4. Alebo aj 5. Den ....