stale sama

Príspevok v téme: stale sama
magda78

s priatelom chodim uz dlhsiu dobu, no pred nedavnom sme si kupili byt v meste, v ktorom byva. prestahovala som sa k nemu asi 150 km od domova. tesila som sa, ze mame spolocny byt a ze bude fajn. no mylila som sa. zatial nemam pracu, cize sa nudim. ani ziadne kamaratky tu nemam a priatel je stale prec. bud je v praci, po praci ide rodicom, alebo ide s bratom nieco vybavovat. cez vikendy je zase bud u brata na dome alebo sa ide do zahrady. travime strasne malo casu spolu sami a mne to strasne chyba. hlavne, ked tu nikoho ineho nemam. som zufala a neviem, co mam robit. mam zajst za psychologom? poradte prosim. dakujem

mia

Ako som dalej citala tvoj pribeh,myslim si ze svojho priatela prilis nepoznas.Stretavat sa raz za dva tyzdne je malo.No a v zahranici,aj ked ste boli pol roka spolu,je to o niecom inom.Ty zrejme v tom meste,kde byvas,nemas vela pracovnych prilezitosti,aspon si to myslim.Inac,by si zrejme bola zamestnana.Navyse,ti chyba tvoja rodina.Skor,nez ste si kupili byt,mali ste urobit nejaky kompromis.Vsetko si dobre zvazit.Pises,ze laska k nemu,v podstate zvitazila a isla si za nou.Vies,neni mi vsetko uplne jasne,malo si toho napisala,ale ak nemas vo vstahu porozumenie a mozno sa viac priklanas k tomu co chce tvoj priatel.On ma mozno vetsie slovo a rozhodnutie vo vasom vstahu.To slovo,si nedaj uplne zobrat a neriad sa iba nim.Ty si tiez musis vediet presadit svoje.To je ten kompromis,bez ktoreho vstah nemoze fungovat.Aj tu vidim riesenie.Pokial tam nie si stastna a nedokazes sa prisposobit a partner ta nepochopi,predajte byt,rozdelte sa a chodte si kazdy svojou cestou,ak to inac nepojde.Zivot ide dalej.Nikto ta nemoze donutit zit tak,ako ty nechces.Vsetko ma riesenie.Tak,vela stastia a bud silna!

xyxy

Dnes je takých prípadov veľa.
Myslíš, že ostatné páry sú nejak stále spolu? Treba zvážiť, či chceš aby mal dobrý flek a zarábal , alebo aby bol stale s tebou.Ked vravíš, že do záhrady a na návštevy chodíte spolu, tak ja neviem......ked nemáš prácu, tak sa venuj koníčkom a nájdi si kamošku, nebudeš tak sledovať čas.
Ja som dlho ženatý a tiež by som prijal byť viac spolu, ale jednoducho to nejde.
Alebo dáme obaja vypoved, pojdeme pod most a budeme spolu stale....

sii

myslim ze chyva je v tom ze nemas pracu, najdi si nejaku, to ta zamestna a odputa od blbych myslienok, a samozrejme spoznas novych ludi. Nelutuj sa chod von medzi ludi. Nesmies stale cakat len na neho. Ja som v zahranici tiez koli laske, nemam tu ziadnych znamych ale ja mam tak vela prace a konickov ze na to uplne nestiham
mysliet.Najhorsie je ked sa zacnes lutovat, to nesmies. Co tak zacat nejako okraslovat vas spolocny byt??? Vymalovat, kupit nejake doplnky alebo proste niecim sa zamestnat.

magda78

mas pravdu, my sme pred tym spolu nebyvali. len pol roka v zahranici, no to bolo vsetko ok, pretoze sme tam boli len my dvaja. nove mesto nad vahom je dost daleko. ja teraz byvam na juhu slovenska, takze stretnutie asi bohuzial neprichadza do uvahy :-(. ale ak mas zaujem, mohli by sme pokecat cez mail, icq alebo skype. ak chces, napis svoj mail

agina

Tym odkial si som chcela vediet preto, ze by sme sa mohli stretnut, ak si kdesi z okolia.Ja som z Noveho Mesta nad Vahom, na tom nie je nic tajne.

magda78

dakujem velmi pekne za rady. co sa tyka zahrady a inych navstev, chodievam s nim. len mi ide o to, ze sami travime spolu velmi malo casu. ked som byvala doma, kazdy den som bola obklopena x ludmi, bavili sme sa, byvala som v rodinnom dome, cize aj na dvore som sa hravala so psom, s malym synovcom. je pravda, ze som sa sem prestahovala hlavne kvoli priatelovi, nechcela som sem ist. no laska bola asi vacsia, o to sa teraz viac trapim. len on ma asi nechape. cely cas, co sme spolu chodili, sme sa stretavali raz za 2 tyzdne a teraz, ked sme spolu, zda sa mi to este horsie. a ked budeme mat dieta, bojim sa, ze sa este viac odcudzime, uz na seba nebudeme mat vobec cas.

mia

Zaciatky byvaju tazke,hlavne v cudzom meste.Potrebujes sa len zoznamit s nejakymi ludmi.Paci sa ti vobec to mesto?Citis sa tam dobre?Vies,to su tiez velmi dolezite veci,ktore si clovek potrebuje dopredu premysliet,akor ako tam zakotvi.Aspon,pre mna su velmi dolezite.Porozpravaj sa s priatelom,zrejme tam ma priatelov,ked odtial pochadza.Nech ta zoberie medzi nich a trochu viac sa ti venuje,kym sa tam udomacnis aj ty.Mal by mat pre teba viac pochopenia a nenechavat ta tak vela samu.Drzim ti palce,hlavne aby si si nasla kamaratku.