Polovnici zabijaju gravidnu zver

Príspevok v téme: Polovnici zabijaju gravidnu zver
nepodplatitelny

Polovnici zabijaju gravidnu raticovu zver - jelenicu, srnu, moflonicu, danielku, diviacicu.

Jelenia ruja zacina od septenbra. To znamena , ze jelenica je od tohto casu oplodnena a zarodok sa hned vyvija. Preco ju teda zabijaju v seprembri , oktobri a dokonca este cely november ked ma uz plod viditelny a velky pomaly ako detska hlavicka? Pytate sa polovnici, kedy ju budete zabijat? No napr. ju nebudete zabijat a hotovo /neberte to prosim ako konecne stanovisko/.Co je na tom nepochopitelne?

Teraz k srne. Ruja je od jula. Cize zdrava srna je oplodnena, ma zarodok od jula. Je oplodnena srna a ma zarodok? Je, má. Bodka. Takze ju prosime nezabijajte!!!. Ano u srny sice prebieha tkzv. latentny stav, cize plod sa nezacne vyvijat okamzite po oplodneni. Je vsak preukazane, dokazatelne ze plod sa zacne vyvijat uz od novembra-decembra !!! co uvadza viac odbornych a vedeckych publikacii !!! A vy ju vtedy zabijate!!! Cize neschovavajte zabijanie srn za latentnu graviditu, ze vtedy sa moze!!! Je to podle a polutovania hodne!!! Zamyslite sa poriadne nad tym!!!

Zabijate srnciu zver v novembri a decembri, kedy je uz oplodnena a plod sa uz vyvija? Preukazatelne zabijate a zakon vam to dokonca umoznuje. Znovu opakujeme, zabijate preukazatelne oplodnenu, gravidnu zver jelenicu, srnu, danielku, muflonicu, diviacicu a budeme to tvrdit stale a dovtedy, kym sa nezmeni zakon, ktory to jednoducho zakaze. Bodka.

Ipsik

Môj sused si myslí, že keď si dá líščí chvost, že sa už zmenil na líšku a že mi môže kradnúť moje sliepky? To je aká logika? Informoval som sa, áno, udelili mi výnimku. Som rád, zajtra budeme obidvaja v správach, tak ja, ako aj líška.

Ipsik

Asi máš recht, neviem to až tak posúdiť. Treba si však uvedomiť, že tie zvieratá stratili čiastočne plachosť a ešte potrvá, kým sa vrátia do lesov. To je logické. Len aby sa tam niečo zlého nestalo, lebo taký maco capne jednu po hlave a ideme nedobrovoľne offline:-)

Asik

Nepodplatitelny moja rec, akurat minule som na tuto temu debatovala s muzom.Presne sme ratali ze srncia aj jelenia zver je gravidna ved v septembri prebieha ruja.A este ked sa mlade narodia v maji juni sa poluje dalej co sa stane s chudatkami ked zastrelia matku mladat ved uhynu same sa nedokazu postarat.Vies ludstvo chce riadit vsetko, chce mat moc nad prirodou.Uz sa bojime aj na huby chodit ze odkial na nas vybehne polovnik ze co tu chceme, uz sa nam to parkrat stalo.

nepodplatitelny

Ipsik- medved ci liska poziera rada zdochliny a kdejake odpadky. Cize v prirode plnia aj funkciu zdravotnej policie. Je znamou skutocnostou, ze ak budeme vyhadzovat mäsite odpadky /napr.ryby, mäso, koze, kosti, salamove supky, oskvarky, atd/ na jedno miesto v blizkosti lesa, luk tak je 100% istota, ze tam zacne medved chodit pravidelne. Ten medved „povie“ v lese dalsim sukmenovcom ze tam je dobra a lahko dostupna potrava a uz na uvedene miesto zacnu chodit aj 2 ci 3 medvede zo sirokeho okolia. Beznemu - neznalemu cloveku sa to potom javi tak, ze su medvede premnozene, co vsak nie je pravdou! No a strach obyvatelstva z blizkosti medvedov sikovne vyuzivaju masmedia polovnici ...

Polovnici/cest vzacnym vynimkam/vidia rysa,vlka, medveda ako konkurenta, lebo im ukrajuje z krajca. To je jedna strana mince. Druha je ta, ze medved, vlk,/rys je sice celorocnechraneny, ale... !!!/ moze priniest do pokladnice, ci vlastnej kesene celkom slusne prachy. Ako? Asi niet polovnika, co by netuzil po trofeji rysa, vlka, medveda /je to aj z dovodov istej spolocenskej prestize/.Cize pozve sa host /zaujemca/, ktory je ochotny platit za trofej /rozumej chce strelit/. Dopredu sa dohodnu na cene. Ked host streli, plati kes. Za medveda orientacne 3-8 tisic €, vlka od 1500€ nahor, atd... Prave o tento biznis ide.

Preto sa podla nasho nazoru masiruju obcanom mozgy, posobi na povedomie, strasi sa bu-bu-bu, v tlaci atd., zamerne pise ako je medved, vlk premnozeny ,skodlivy, nebezpecny a preto ho treba zabijat. Je to ucelove. Chce sa dosiahnut aby aj spolocnost tieto selmy odsudila a vytvorila tlak na vladu a stat co by zelenym /cest vynimkam/mimoriadne hralo do karat !!! Vadi im, ze nemozu tieto selmy len oni sami „obhospodarovat".

Ipsik

K téme sa neviem vyjadriť, len ma napadlo, že v tých Tatrách je už viac lesnej zveri ako turistov. Na Pokec k vám príde aj líška, medveď a tak. Troch macov odstrelili, ale asi to nič nerieši. Neviem, prečo ich musia hneď postrieľať, však mohli by ich niekam poprevážať, kde ich toľko niet a kde sú väčšie lesy.
Nuž, či už pohľad na maca alebo na po.akanú zahraničnú turistku zo vzdialenosti 1 metra človeka svojim spôsobom poteší...

nepodplatitelny

Polovnici na jar pustaju do brloha svojho cviceneho psa zabijaka a rozkopavaju brlohy zvierat.

Je preukazane,ze polovnici pustaju na jar /marec, april,maj/ psov do brloha lisky-jazveca a rozkopavaju ho. Pes zabije /zadrhne-chyti pod krk/ mlade liscata a najhorsie na tom je, ze zabije aj mladata jazvecov a ich matku jazvecicu, ktora je na jar zakonom chranena!!! Asi si neuvedomuju, ze jazvecica casto obyva brloh spolocne s liskou!!!