Pomoc

Príspevok v téme: Pomoc
SomStaleVysmiata

Ahojte :) mam 18 uz som sem raz pred asi pol rokom písala príspevok ale tak nejak som ho stratila a moje problemi sa značne zmenili. Prekonala som Boleriozu ked som mala tak 9 rokov a mam aj toxoplazmózu , v juny 2016 som mala dosť náročne obdobie na psychiku ... nieže by som mala cely zivot taky ale to je jedno ... v tedy som mala praskanie žiliek pod kožou z ničoho nič a asi 2 týždne prekolapsove stavy nakoniec som skončila s pulzom 130 na urgente a nakoniec aj hosp. Sono čisté, kardio veľmi vela adrenalínu v Krvy, malo vitamínu D. Podozrenie na tetaniu brala som magnezium asi do doby 2 týždne po začiatku školy . Vraj to malo byt z mojej krivej chrbtice takze rehabky. Vytlačila som všetok stres zo života a podstatne sa mi polepšilo :) v polke augusta mi zacali liečiť toxo ... Daraprimom poviem Vám je to dobrý bordel. Nastúpila som do školy zmena prostredia ... dostala som skor periódu(stáva sa mi to pri zmene prostredia) preto to pripisujem to tomu prostrediu, mala som zmeny stolice na mäkké až kašovité (moja normálna je bobkovita tuhá) stále som to pripisovala zmene prostredia a nie tým liekom ... počas liečby som ochorela veľmi zvláštnym spôsobom ... vždy ked začnem byt chorá je to buď nádcha alebo bolavo zapálene hrdlo ci v zadu to podnebie. Tento krat to bolo ale inak. Mala som strašne napuchnutú hrdlo tažko sa mi dýchalo. Doktorka mi dala ako inak antb. Bez probio papala som jogurtiky ale nestačilo to tak som si nakoniec do kúpila probiotiká. Od vtedy sa moj stav rapídne zhoršoval , vytvorili sa mi vredy mala som silne bolesti brucha a akoby záchvaty ktoré sa prejavujú hlavne vecer. Moj prvý takýto stav sa dostavil po prvých štyroch dňoch bolestí myslela som ze mam apendicitídu... bolo mi naozaj veľmi zle ja toho vela znesiem ale toto bolo naozaj zle prosila som na internáte o sanitku :D povedali nech počkám do rana... Rano som sla na urgent mala som teplotu 38.8 a bolesti boli rovnako neznesiteľne. Všetko vyzeralo byt Ok na ultrazvuku až na to ze ako na každom ultrazvuku mam nadmernú plynatosť čriev... doktorka len tak medzi rečou povedala ze mam zväčšený pravý vaječník (v tom čase som mala na konci periódy tak ze to moze byt aj z toho) poslali m na infekt. Vyšetrili mi stolicu na všetky testy ktoré infekt Anb. Moze spraviť všetko negat. Výter mala som candidozu tu mi preliecili. Neskôr som jedla mesiac probiotiká bez zlepšenia jedla som aj hylak rovnako bez úspešne... takto som sa trápila a trápila v každodenných bolestiach bolelo ma cele hrubé črevo silne bolesti pri defekacii ... 2.januara vecer z plného zdravia a nemala som ani bolesti som po navecerani sa, mala tlak na hrudi veľmi nepríjemný a jedna sprava v správach ma dosť rozhodila, začala som byt unavená tak som si sla ľahnúť. Zacali sa mi potiť ruky pulz som mala takmer nehmatateľný alebo som mala tak zkrehnute ruky ze to nešlo sla som za bratom ze mi nie je dobre ľahla som si a začala som mat nekontrolovateľnú triašku na 3 hodiny počas toho som mala neustále nutkanie na veľkú potrebu asi 6x som bola schudla som o 3 kg a pred tým dni som nemohla vykonať potrebu.
Mala som pocit ze mi vynecháva srdce a brat bol uz v beznádeji tak zavolal RZP ... dali mi ten monitor na prst ten pípal jemne nepravidelne avšak EKG bolo vporiadku až ma to ze mam blokádu taveroveho ramienka. Zas som pobudla v nemocnici kde mi opäť dali diagnózu tetania... bolesti pokračovali . Dostala som sa po troch mesiacoch na gastro kde mi spravili rektoskopiu. Potom aj gastroskopiu všetko vyzeralo Ok. Dala mi lieky na podporu motility čriev (Ganaton) a vlákninu so záverom zápcha ma poslala preč. Vraj to moze byt infekt. alebo neurol. pôvodu . Na neurologii mi povedal doktor ze sa k tomu postaví laxne spravil mi eeg povedal ze je dobre a poslal ma preč .. ze to uzavrieme ako tetania. V súčasnosti som este nebola u infekt. Avšak moje problemi sa rapídne a rýchlo zhoršujú je to akoby všetky reflexi v tele nefungovali správne pri defekacii sa mi neuvoľní konecnik nemôžem si odgrgnut a vrátnik na žalúdku tiež nerobi co ma často mam hladinku môjho obsahu niekde v hrdle ... stáva sa mi ze mi pri pití zabehne . Mam bolesti "uz len " na pravej strane v pod brušku tam kde mam zväčšený ten vaječník preto sa pýtam ci to moze byt rakovina ? Plynatosť hnačky bolesti celkom to sedí ... vlastne až moc u gyn. Som este nebola... :/ a pýtam sa ci to nemoze byt neurologická choroba pretože mávam aj mimovoľné zášklby svalstva rôzne tiky (od kedy som mala boleriozu badám ze mam ľavú polku tela jemnejšie slabšiu ale inak som bola vždy fit po tejto stránke ... teda dúfam ze to je z boler.) pred vyprazdnenim pociťujem veľkú nervozitu nutkanie kyvkat nohou ... všetky tie reflexi myslim ze to nie je náhoda ... mávam este akoby mi v žile nieco chodilo niekedy na prstoch alebo na chodidlách akoby mi po nohe/prste prebehol mravec ale nic tam nemam...
presný popis "záchvatu" začnem mat hnusný pocit na hrudi nieco medzi stresom a tlakom aj ked som v úplnej pohode, začnú sa mi potiť ruky začnem mat parestezie rúk približne od polky predlaktia vačšinou mam nekontrolovateľnú triašku začne mi bublinkovat brucho a zblnkat obleje ma pot este väčšmi mam tlak v bruchu a chodím za cely ten záchvat niekoľko krat ma veľkú potrebu. Konzistencia stolice sa zhoršuje z mojej normálnej tuhej som za temer pol roka mala 2x takú inak je mäkká teraz týžden je ceruzkovita úzka členitá , dnes prepáčte mi prirovnám to k haluškam mala som v stolici nieco ako nestrávené šupky z jablka. Niekedy mam pocit akoby mi klesol tlak jemne rozmazane videnie a slabosť v nohách . Od mala mam finálové končatiny dosť často (mramorovitu kozu) a studene končatiny ale tak to ke zas typicky ženská vec no nie :D prosím vas o pomoc po takom dlhom čase mi to začína liezť uz na mozog a mam rôzne teórie a hypotézy som veľmi racionálne zmýšľajúci človek preto si nemyslím ze si tieto veci vyvolavam mysľou... stres nemam žiaden psychicky ... fyzicky to je nieco iné ked mam stále bolesti tak ani kardiológ sa nečudoval ze mam take EKG ... čokoľvek co nebudete rozumieť alebo kde som sa zašmodrchala

SomStaleVysmiata

Este som zabudla ze pravidelnosť mojej periódy je úplne v háji v januári o 10 dni skor potom o 3 dni neskôr stav sa mi akoby zhoršuje pri perióde možno len domienka .... a este ze teplotu nemam ale mam pocit akoby som mala čelo a brucho teplejšie ale celkovú teplotu zvýšenú nemam neviem ci je možné mat teplotu len lokálne ... a tam na pravej strane kde mam bolesti Atd cítim take maličké bublinky ked si tam dam ruku pri pohybe Atd ... niekedy mam aj slaby pocit na dávenie