Prečo si muži berú ženy za manželky?

Heidi33

Angelika 26, máš úplnú pravdu, lenže "háčik" je v tom, že keď žena 30+ povie, som slobodná a ani to nechcem meniť, je mi takto dobre, tak všetci ju považujú za divnú... avšak, keď niečo takéto povie muž, nikto sa tomu nečuduje... na Slovensku sú ešte takí zaostalí ľudia, ktorí si myslia, že cieľom každej ženy má byť svadba a decká. Čo je podľa mňa smiešne.

angelika26

som sice mlada zena ale v zivote nikdy by som sa v dnesnej dobe nechcela vydavat... lebo 90% manzelstiev skonci v dnesnej dobe pretoze ludia neustoja nic a namiesto toho aby opravovali tak vymenia partnera ci partnerku...alebo potom bud muz alebo zena idu po peniazoch.... zostat slobodny je fakt niekedy to najlepsie co sa ti moze stat a to myslim uplne smrtelne vazne...

Marosko-n

Marta66 ,treba sa naučiť, brať život ako je. Potom človek premýšľa prečo to tak je. A dospeje k takýmto otázkam aby sa dozvedel v čom je pravda prospešná pre život človeka. Manželstvo je za 10-tisíc rokov nevyriešené, ako žiť.
Ani spoločnosť ani cirkvi v tom nemajú jasno, všetci sa len hrajú na spravodlivosť.Príde manželka na spoveď, kňaz jej uzná. že jej ponosy na manžela sú opravnené, odpustí jej a ona natešená ide domov.
Príde chlap na spoveď a kňaz zase uzná áno synu máš pravdu, žena by sa mala inač správať, k tebe, odpustí mu a ide natešený domou.Po spovedi každý s manželov si myslí, že má pravdu. A tak kňaz vnáša peklo medzi manželov a medzi ľudí. Lenže pravda prospešná podľa Boha pre ľudí je niekde uprostred.
Muž by mal mať inú funkciu v manželstve a žena inú úlohu. Boh to jasne stanovil ako to má byť, ale to sa ani žene ani mužovi nepáči, tak ako to vlastne je ?

ajja1

Anthuria
pekne si to napísala a presne taký vzťah ti aj prajem, aj ja by som taký chcela (babka s dedkom sedia spokojne na lavičke a okolo pobehujú krásne zdravé vnúčatká) maj sa krásne

Anthuria

Ludia sa sobasia, lebo sa lubia.Po 30 rokoch su nervozny, chori, nestastni, vrcia na seba, ale pokial su spolu , tak ver tomu, ze sa stale lubia. Mozno trochu inym sposobom. Kebyze sa nelubia,nie su spolu 40 rokov.To je potom ina laska. Starnutim sa ludia menia, ked uz vidia, ze vsetko ide dolu vodou, bolia ich chrbty, kosti zuby, svaly. Suveria sa. Muzov trapi prostata, zeny sa tazko zmieruju s tym, ze sa uz nepacia. Ze ich uz vsetci prehliadaju. Malokto ma aj z deti radost. Bud su v zlych vztahoch, alebo su z inych dovodov smutni. To vsetko prispieva k tomu, ze ludia v dlhodobych manzelstvach su na seba hnusni, ale oni sa v podstate lubia.