možno závyslosť

Príspevok v téme: možno závyslosť
DeDe12196

Zdravím vás... mám problém s drogami... Húlím denne veľké množstvo novej drogy pod názvom Mamba,Spice,Herbal a ták možno to niekto pozná je to náhražka marihuany.... mám s tým problém.... ak nie som zhúleny nemám chuť do jedla kyslo v ústach nič ma nebaví som bez života.....ak som triezvy nechám sa ľahko vytočiť.... s priateľkou sa hádame častejšie ako kedy pred tým.... je mi to ľúto.... vytáčaju ma aj drobné vec... nedarí sa mi v práci.... idú mi do toho neuveriteľne peniaze....neviem si pomôcť... som mladý 21 ročný chalan a ide to so mnou dolu vodou...nie som na tom až tak zle aby som predával veci z domu to nie, ale mám ten problém ktorý som opisoval... snažil som sa pár krát prestať ale nedá sa to.... stále to chýba stále....ale všetko mi to všade pripomína... ľudia vôkol m
a to fajčia kamaráti od dectva bratranci proste každý mladý chalan od nás na tom fičí....ja si neviem pomôcť... a bojím sa že to zájde ďalej.... húlim to už nejaké 2-3 roky a je to len čím ďalej tým horšie.... Je tu niekto kto si tým prešiel a pomohol by mi? ....ďakujem ak ak nájdete nejaké tie chyby tak sa ospravdlňujem ...

Anthuria

Sejla ti to napisala uuuzasne. Dodam len tolko, ze mas nastastie len malo rokov, takze, ak budes rozumny a vezmes rady vazne, tak tvoj mlady organizmus sa moze dostat do normalnej kondicie. Nebus sprosty a neodkladaj to. Neviem, co je to za svinstvo ktore hulis, zeries alebo pijes. Rozhodne to prestan robit najlepsie hned.

Sejla

a fakt, ze pravidelne hulis chemku, na ktoru chybaju klinicke studie a teda moze mat nepredvidatelne trvale nasledky na zdravie, mentalne, ci fyzicke, ta nedesi? A preco hulit sracku, ked mozes aspon normalne, prirodne THC? to je trava na vychodnom slovensku taka draha, ci co? Ja to proste nikdy nepochopim a to nie som fanusik ani marihuany.
No a ak sa teda chces zbavit zavislosti bez odbornej pomoci, tak podla mna jedine uvedomele a systematicky. V prvom rade si uvedomit, ze ak to robi kopka luzrov zo sidliska neznamena, ze je to bezpecne a nieco si nastudovat o tej chemikalii. Druhy krok je mat nieco, cim zavislost aspon docasne nahradis, napriklad vytvorit si nejake nove ritualy, najlepsie asi sportove aktivity site tebe na mieru. Mat vymysleny 'escape plan', nieco v krizovej situacii, co ti pomoze nefajcit to.. kludne to mozu byt lahsie formy chemickych ukludnovakov, nejaka zakopana zasoba marihuany, volnopredajne antidepresiva, bylinky, skratka cokolvek skutocne bude u teba fungovat. Bacha, take benzodiazepiny, ci antidepresiva su este horsie co sa tyka vedlajsich ucinkov a zavislosti, preto zdoraznujem, ze tieto, akoby 'zachranne kolesa' pouzivaj naozaj v krizovych situaciach a stavoch. Ak si myslis, ze je to nevyhnutne, tak do svojho strategickeho planuzarad postupne odvykanie si, cize postupne znizuj davky a zvysuj frekvenciu aktivit, ktore budu postupne prevazovat, az kym nevyplnia miesto zavislosti uplne (ako som spominala, sport, umenie, vzdelavanie atd...). Dalsia dolezita rada je (aj ked mnohym to robi potiazie, mozno budes jeden z tych, ktorych to oslovi a dokazu to), meditacia. Medituj kazdy den, najlepsie v rovnakych casoch a okrem inych vybornych ucinkov sa ti zlepsi pevna vola, ktoru zjavne budes potrebovat, a nielen pri odvykani si, ale aj celkovo v zivote, ak nieco chces dosiahnut. Co sa tyka nechuti do jedla, kedze si jeden z tychto abstinencnych priznakov dokazal detekovat, docasne si budes musiet sledovat svoj prijem zivin, v skratke sa k tomu budes musiet donutit, az kym si nezvyknes a zacne ti znova chutit. Pamataj si, ze vsetky abstinencne priznaky su len docasne. A zrejme je len nutne si ich pretrpiet, kym nezmiznu, skus sa ukludnovat tym, ze ich budes vnimat ako proces liecenia tvojej duse/tela/teba.. V mnohych pripadoch rast boli... nielen ked rastu kosti malym detom, ale aj ked rastie osobnost dospelym ludom. Drzim palce.

XLR

To vraví každý závislák. Ak by si nebol závislý, tak by si tu nevypisoval. Pozri ako môžeš dopadnúť ak budeš pokračovať -> refresher.sk

DeDe12196

Som z východného Slovenska... A ďakujem za odozvu... Nemyslím si že by som potreboval odbornú liečbu... Skôr väčšiu oporu .... Pár krát som prestal na pár mesiacov ale potom kamaráti priviedli zase...

medikamentus

Ako bolo pisane nizsie ipsylonom, potrebujes dobreho psychiatra, psychoterapiu a AD.
Sam si s tym neporadis.
To, co si menoval absolutne nepoznam, ani uz dufam v mojom veku nespoznam.
Ja jedneho dobreho psychiatra poznam, ale zalezi, odkial si. Rad pomozem.

DeDe12196

nie žiadna debka... nič také.. len nervozita a nechuť do jedla... nemám chuť na jedlo skoro vôbec... len to ľahké rozčúlenie.... neustále vyhľadávanie toho...

DeDe12196

nie žiadna debka... nič také.. len nervozita a nechuť do jedla... nemám chuť na jedlo skoro vôbec... len to ľahké rozčúlenie.... neustále vyhľadávanie toho...

DeDe12196

nie žiadna debka... nič také.. len nervozita a nechuť do jedla... nemám chuť na jedlo skoro vôbec... len to ľahké rozčúlenie.... neustále vyhľadávanie toho...

DeDe12196

nie žiadna debka... nič také.. len nervozita a nechuť do jedla... nemám chuť na jedlo skoro vôbec... len to ľahké rozčúlenie.... neustále vyhľadávanie toho...

Ipsik

Ja mám radšej pivo. Stará mama mi povedala, že keď si dám jedno, tak si dám B1, keď dve, tak B2 a tak ďalej a keď si dám 12, tak to mám rovno B-komplex. Treba dať na rady starých mám.
A keď si dám jej čajík, tak mám nohy ako z olova. Kto vie z akého šanca zbiera tú svoju medecínku.

Najčítanejšie články