šedý zákal

RNG

To ti neviem povedat. Ale vegeteriani to maju dost tazke balancovat spravne aminokyseliny
Prirodzeny pud z coho zjest kolko sme uz davno stratili a uroven "vedeckeho pristupu k stravovaniu" je este v plienkach
Slnecnica, ten rozbor krvi si rozhodne daj spravit, clovek nikdy nevie, co mu chyba len tak podla pocitov az ked je neskoro.Prevencia je vzdy ucinnejsia nez oprava(tj liecenie)
Hlavne pri zahravani sa s matkou prirodou=branim hormonov na vykolajenie prirodzenych procesov.

slnečnica

RNG ale ja som v zivote ziadne lieky nebrala,som vegetariánka už 10rokov,teraz 1mesiac beriem HAK,lekar mi rozbor krvi pred nasadením HAK nerobil,mám podla teba radšej HAK vysadit?

RNG

Rozhodne by som si nechal urobit rozbor krvi na pecenove enzymy.
Ak zvysene, vycistil by som si pecen(a regeneroval) protokolom Dr Berksona

RNG

Zialbohu je to dost potlacane vsade,
Skuste na google.com alebo .de .sh, viem ze svajciari tusim nieco maju. Ceny su mimo...(40-100 dolarov na mesiac...)
Hladate acetyl-L carnitine, 1% kvapky

RNG

Sedy zakal=katarakt je sposobeny nahromadenim bielkovinnych zhlukov v ocnej sosovke
Na rozlozenie bielkovin na aminokyseliny pomahaju proteolyticke enzymy
Starnutim je ubytom enzymov vseobecne(ako vsetky ostatne funkcie tela)a hromadia sa v tele bielkovinne zhluky, ktore blokuju chod lymfy a podobne. Tiez sa jedna o glykaciu(bielkovinno cukrove vodonerozpustne zluceniny), ktore tak isto blokuju telo, hlavne je to u ludi s cukrovkou.
Spravne doplnanie enzymov by malo pomoct(teda nie len proti kataraktom, ale aj celkove funkcii tela, lebo bez dostatku enzymov a zaludocnej kyselinu ludia nevedia vytazit z jedla vsetko a napriek spravnej vyzive sa zacnu scvrkavat(podvyzivenost)
Na zastavenie glukacie ba dokonca v mnohuch pripadoch zmensenia kataraktov pracoval v patdesiatych rokoch rusky vyskumnik Babysajev(s makcenom na s)
Pouzival na toformu aminokyseliny acetyl L karnosin(nie karnitin)
Dodnes dostat(ak mas stastie na to narazit) ocne kvapky s jednym percentom tejto latky
Kedze operacie sosovky su velmi ziskova cast ocnych lekarov, medicka komunita blokuje tento poznatok, nedovoli tvrdenie, ze to pomaha(FDA),a potichu prenasleduje vyrobcov tychto ocnych kvapiek.
Acetyl L karnosin(1%) moze byt uvedeny v nich len ako neaktivna latka, "aktivna" zlozka v nich je povolena len glycerin(mazadlo na suche oci...)A nesmia na flastickach ani len tvrdit, ze je to na katarakt.
Moj brat to pouziva, ma mensi katarakt na sosovke, zatial zastavil jeho narastanie.
Myslim, ze keby bral viac enzymov na prazdny zaludok alebo aj L-karnosin, mohlo by mu to pomoct ustupit