Prva navsteva gynekologa

Príspevok v téme: Prva navsteva gynekologa
Lucinda_7

Ahojte, prosim vas ako to prebieha u gynekologa? Mam problemy s menstruaciou a este nikdy som u takehoto lekara nebola (mam 25r). Nebude s tym problem, ze som tam este nebola kedze by sa malo chodit kazdy rok na preventivku? Lebo ja som bola dlhsie panna (do 21) a nemala som ziadne problemy, tak som ziadneho gynekologa neriesila. A zaroven by som sa chcela spytat neviete mi prosim odporucit nejakeho (nie sukromneho) gynekologa v BA? Idealne Ruzinov... Dakujem pekne.

Bubliii

Ahoj, poznám ženy v tvojom veku, čo ešte neboli nikdy u gynekológa ale podľa mňa by si mala začať chodiť. Ja chodím k Dr. Miedzgovi (mal by to byť Ružinov) a je taký dobrý, že aj keď už v BA dávno nebývam, tak na tú preventívku raz ročne si k nemu radšej zájdem. V meste, kde bývam, som zatiaľ nenašla dobrého gynekológa. A prehliadka? Najprv sa objednáš, keď prídeš, sestra sa ťa opýta základné údaje, aby ti mohla založiť kartu. Potom ťa pošle k lekárovi - sú to dve oddelené miestnosti. On sa ťa opýta na tvoje ťažkosti a potom ťa prehliadne. Hlavne nezabudni, že nesmieš mať vtedy menštruáciu. Je tam oddelené miesto, kde je lavička, vešiaky a plachta. Vyzlečieš sa od pol pása dole (ponožky si môžeš nechať) a vylezieš si na tzv. kozu, je to niečo ako podložka na ležanie a nohy si oprieš do opierok.. Lekár ťa zrejme vyšetrí zrkadlami, potom palpačne (pohmatom), môže odobrať vzorku tkaniva z krčka alebo inej časti tvojich rozmnožovacích orgánov (podobne aj sestra ti môže odobrať krv, moč a pod). Celé vyšetrenie trvá do 5min. Ak sa uvoľníš, nič nebolí. Tento lekár vyšetrí dôkladne, ale netrápi pacientky. Robí aj ultrazvuk vagíny a pŕs a vyšetrenie pŕs pohmatom. No a po vyšetrení sa ideš obliecť a potom preberiete liečbu. Nie je sa čoho obávať :) Ja k nemu chodím od 18tich a som spokojná